Skocz do zawartości

Zdjęcie

RSM -kto z was używa tego nawozu

2285 odpowiedzi na ten temat

#1921 Share bartek500

bartek500

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 25 luty 2017 - 11:51

RSM -kto z was używa tego nawozu Tez w tym roku pierwszy raz będę stosował rsm na drugą dawkę. Mam opryskiwacz biardzki z przekrecanymi końcówkami i tak się zastanawiam z jakim ciśnieniem jechać aby było dobrze. Jak na zboża jadę 3-4 to z rsm myślę z nie więcej jak dwa. Zobaczę jak się nie dowiem to naleje samej wody i będę sam praktykowal ciśnienie i prędkość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RSM -kto z was używa tego nawozu Dzisiaj, 22:45
  •  

#1922 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1036 postów

Napisany 25 luty 2017 - 13:28

RSM -kto z was używa tego nawozu Radek więc tak. Masz głowice typu Rau. Jeśli będziesz chciał zakupić Albuza ESI musisz zakupić takie kołpaki http://wiktor-sklep....id_product=2775

Ja w tym roku kupowałem ALBUZY CVI TWIN w bardzo dobrej cenie u Pana Grzegorza Wróblewskiego, najlepszą cenę oferuje. Podam Ci jego stronę http://www2.wgw.net.pl/

Kontakt masz na stronie, zadzwoń i Ci podpowie jakiego koloru musisz zakupić. Dostaniesz też tam kołpaki RAU potrzebne do Albuza. Zamów też tam sobie odrazu uszczelki silikonowe pod kołpak. Ostatnio dzwoniłem o cenę ESI i mówił mi 17 brutto z tym że już brałem wcześniej CVI TWIN. Na jesień będę również kupował rozpylacze pod RSM postawie na ALBUZY bądź Lechlery.

#1923 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 luty 2017 - 14:53

RSM -kto z was używa tego nawozu co lepsze do rozlewania rsm-kołpaki 7 otworowe czy 5otworowe dysze rsm?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1924 Share radek5314

radek5314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 25 luty 2017 - 15:26

RSM -kto z was używa tego nawozu Przez internet nie chcialbym kupowac bo jak cos mi nie bedzie pasowac to aby problemy z wymiana tylko lepiej pojsc do sklepu i wybrac

#1925 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 25 luty 2017 - 16:18

RSM -kto z was używa tego nawozu Mieszał ktoś rsm z borem? Nic się skoro nie stanie?

#1926 Share wars1969

wars1969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 luty 2017 - 17:59

RSM -kto z was używa tego nawozu To nic nie da , bor tylko będzie pobierany przez liście , z gleby praktycznie nie będzie pobierany, lepiej dodaj siarkę.

#1927 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3964 postów

Napisany 25 luty 2017 - 19:18

Tez w tym roku pierwszy raz będę stosował rsm na drugą dawkę. Mam opryskiwacz biardzki z przekrecanymi końcówkami i tak się zastanawiam z jakim ciśnieniem jechać aby było dobrze. Jak na zboża jadę 3-4 to z rsm myślę z nie więcej jak dwa. Zobaczę jak się nie dowiem to naleje samej wody i będę sam praktykowal ciśnienie i prędkość.

Woda inaczej leci niż RSM bo ma inną gęstość. Albo pozostaw otwartą jedną sekcję i podstaw puste wiaderka. Lej tak np. przez 30 s. na określonym ciśnieni i wszystko potem zważ, zmierz przelicz itd. Albo szukaj producenta tych twoich końcówek i uzyskaj od niego tabelę. Jeśli końców wraz z opryskiwaczem kupione to dzwon do tych biardzkich to powinni ci udostępnić takie tabele.

Bo próby z wodą cię oszukają.

#1928 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 26 luty 2017 - 08:46

Lepsza próba wodna niż żadna. Można założyć że RSM-mu wylejesz o koło 20% mniej niż wody. 

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#1929 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8409 postów

Napisany 26 luty 2017 - 09:17

Mi przy komputerze RSM idzie więcej o 5%.Zamiast 200 litrów to wyleje 210.

#1930 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3964 postów

Napisany 26 luty 2017 - 10:52

Tylko tak sobie myślę że przecież wodę też musi łapać w pojemniki bo co niby potem zważy/zmierzy? Więc jak łapać w pojemniki to już łapać RSM.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1931 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4166 postów

Napisany 26 luty 2017 - 12:52

Tez w tym roku pierwszy raz będę stosował rsm na drugą dawkę. Mam opryskiwacz biardzki z przekrecanymi końcówkami i tak się zastanawiam z jakim ciśnieniem jechać aby było dobrze. Jak na zboża jadę 3-4 to z rsm myślę z nie więcej jak dwa. Zobaczę jak się nie dowiem to naleje samej wody i będę sam praktykowal ciśnienie i prędkość.

Obawiam się że ustawiasz za wysokie ciśnienie jak i na chwasty tak i na RSM.

2-2,5 bar to max.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1932 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 310 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 26 luty 2017 - 14:09

cz ymożna lac rsm 32 na pszenice która na dzien dzisiejszy jet 5 mm przed przebiciem się na powierzchnie? czy jej to nie zaszkodzi?

#1933 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3964 postów

Napisany 26 luty 2017 - 15:09

Jak lejesz normalnymi rozpylaczami do RSM no to ile tej powierzchni gleby jest oblane, 2%? Pewno że można. Natomiast całą powierzchnię spryskać końcówkami drobnokroplistymi to sam się zastanawiam co by mogło być, koledzy pisali że kukurydzę tak u chich leją. Mi to by bardzo pasował o ale są obawy.

#1934 Share robertmoczko

robertmoczko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 26 luty 2017 - 20:18

Tylko tak sobie myślę że przecież wodę też musi łapać w pojemniki bo co niby potem zważy/zmierzy? Więc jak łapać w pojemniki to już łapać RSM.

Nic nie musisz łapać. Są przeliczniki dla RSM i wody. W internecie jest pełno tabel z cisnieniem i wydatkiem dla konkretnego rozpylacza Np. 200 l/ha wody daje wydatek 173 l RSM 32 czyli współczynnik wynosi 1,15.

#1935 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3964 postów

Napisany 26 luty 2017 - 23:56

No dobra, jest przelicznik w sumie nawet nie wiedziałem że są takowe: http://www.albuz.pl/rsm/esi/

i skąd będzie wiedział ile wody poleciało skoro nie będzie jej łapał? Bo miarka na opryskiwaczu to chyba zbyt dokładnie nam nie pokaże ile ubyło??

#1936 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 998 postów

Napisany 27 luty 2017 - 07:29

Czytam od dłuższego czasu wasze posy i ludzie wy na prawdę macie taki problem ze zrobieniem kalibracji??? RSM to ciecz jak każda inna wylatująca z dyszy. Mając przelicznik do wody wszystko sprawdzisz.

Lejesz wodę ustawiasz pożądane ciśnienie i łapiesz do miarki przez 1min i już wiesz ile pryskasz. Reszta już jest w tabelach, bo w każdej jest podana ilość cieczy z dyszy/min przekładając to na km/h masz wydatek na ha. Ot cała filozofia

#1937 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 27 luty 2017 - 07:54

Tabela jest zawsze poglądowa, a zrobienie kalibracji jest wymagane .

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#1938 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 998 postów

Napisany 27 luty 2017 - 08:03

RSM -kto z was używa tego nawozu Tabela jest tylko odnosnikiem. Ale wydatek na minutę który zlapiesz do miarki juz coś powie

#1939 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2115 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 27 luty 2017 - 18:40

dzisiaj mieszałem rsm 26 z siarką i zauwazyłem że nic na dnie sie nie skrystalizowało. Było po -20 i jest wszystko ok. Beczka z nawozem stała na dworze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1940 Share Bananek

Bananek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 27 luty 2017 - 19:25

A jak wlewacie rsm do opryskiwacza? Ja w pierwszym roku wiaderkiem, Myslalem, ze się za...bię już przy dwudziestym. W drugim roku palety stawialem powyżej opryskiwacza. W tym roku myślę pompować powietrze do mauzera i tym sposobem wlewać.

Jak Wy to robicie?