Skocz do zawartości

Zdjęcie

RSM -kto z was używa tego nawozu

2285 odpowiedzi na ten temat

#1881 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 13 luty 2017 - 21:36

RSM -kto z was używa tego nawozu A nie łatwiej podać siarki w granuli, np w formie Kizerytu czy Korn-Kali?

Edytowany przez Kula07, 13 luty 2017 - 21:36.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RSM -kto z was używa tego nawozu Dzisiaj, 11:26
  •  

#1882 Share szymoluk

szymoluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 13 luty 2017 - 21:43

Cenowo są podobne, ale ja jednak brałbym Vibrance Gold bo z tego co się orientuje to jako jedyna zaprawa działa na ostrą plamistość oczkową. 

Pytanie do osób które zaprawiają normalnymi fungicydami: nie męczyło się wam zboże przy wschodach?

po vibrancie chyba troszke duzej wschodzi ja po baytanie takie moje obserwacje 

A nie łatwiej podać siarki w granuli, np w formie Kizerytu czy 

A nie łatwiej podać siarki w granuli, np w formie Kizerytu czy Korn-Kali?

potasu chyba jest juz na tyle bo ziemie mam raczej ciezkie i poszlo cos kolo 300 kilo przedsiewnie soli wiec juz odpada wiecej go dawac,  zostaje jakas wiosenna opcja nie bylo by problemu jak by by dostepny w mniejszyszch ilosciach rsm 26 S 

#1883 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 13 luty 2017 - 21:54

u mnie w okolicy marazm (tarnow rzeszow) jedynie wamex handluje rsm i z tego co sie dowiaduje to tylko 32 w tym roku jest dostepna i dlatego musze sie bawic w jakies eksperymety a dobrze by bylo dolozyc siarke rzepakowi choc i pszenicy tez by nie zaszkodzilo czyli te okolo 20 liter wody z iloma kilogramami siarczanu prpoponujesz ?

Do 32% tylko 18,5 litra a siarczanu rozpuszczasz tyle ile woda przyjmie.

Lub nowy produkt z Siarkopolu Pro Siarka S 800 SC w ilości 5 litrów na 150-500 litrów RSM-mu 32% zalecenia producenta.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1884 Share szymoluk

szymoluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 13 luty 2017 - 22:02

tylko wlasnie sobie wstukalem strone siarkopolu i pisze zeby nie mieszac z rsm chyba ze cos pomylilem ? 

tylko wlasnie sobie wstukalem strone siarkopolu i pisze zeby nie mieszac z rsm chyba ze cos pomylilem ? 

sorki pomylilem sie pisze ze mozna a jaka cena tego srodka ? ile to wychodzi powiedzmy zeby bylo ze 3 4 kilo w 100 litrach 32 ?

#1885 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1036 postów

Napisany 14 luty 2017 - 10:29

ja stosuję. normalnym opryskiwaczem pilmet 1700 l na koncówkach grubokroplistych. Przerzuciłem sie z tradycyjnego nawozu na rsm. Wychodzi dużo taniej, wydajniej i plon jest o wiele lepszy i większy. Nawóz granulowany stosuje jedynie przed siewem zbóż. na wiosne non stop rsm. Bardzo fajnie to idzie,zboże nie jest takie zielone lekko jak po zwykłym nawozie, a jest bardzo mocno zielone takie gęste i duże. Naprawde fajna sprawa polecam wszystkim. Tylko po każdym rozlewie rsm po dniu nalezy umyć opryskiwacz bo to bardzo powoduje korozję. I nie słuchaj kolego że jak deszcz nie po pada to jest nie ciekawie. Rsm sie wchłoni w ziemie od razu po rozlewie, wiadomo ze lepiej jak by popadało ale nawet jesli nie to i tak nic sie nie stanie. A nawóz jak rozsiejesz i nie popada to ciężko ma sie wchłonąć w ziemie. Ja juz 3 rok na RSM i jestem zadowolony i polecam :) Pozdrawiam.

Na flagowy liść czym jedziesz? Też RSM?

#1886 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1367 postów

Napisany 14 luty 2017 - 13:48

sorki pomylilem sie pisze ze mozna a jaka cena tego srodka ? ile to wychodzi powiedzmy zeby bylo ze 3 4 kilo w 100 litrach 32 ?

Tam jest napisane ile siarki jest w litrze tego nawozu. X 5 i wychodzi , ja nie pisałem że 5 litrów na 100 litrów RSM-mu tylko 5 litrów na 150- 500 litrów RSM-mu 32% takie są zalecenia producenta 

A ile jest siarki w RSM-mie 26 + S , szału nie ma 

Osobiście nie stać mnie na tak drogą wodę i siarkę. 

Stosuje siarczan magnezu granulowany (posypowy) i następnie leje RSM 32% .

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.

#1887 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4212 postów

Napisany 14 luty 2017 - 14:13

A nie łatwiej podać siarki w granuli, np w formie Kizerytu czy Korn-Kali?

Oczywiście że lepiej, ale człowiek taka istota że lubi sobie życie utrudniać niestety. 

#1888 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 999 postów

Napisany 14 luty 2017 - 14:29

W zeszłym roku laliśmy 32 z prosiarka ale S to w takiej mieszance za wiele nie ma. W tym pewnie też na rzepka damy a co do zbóż to się jeszcze okaże

#1889 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 18 luty 2017 - 14:52

RSM -kto z was używa tego nawozu Czy rsm który leżał rok na placu na te same właściwości co świeża dostawa? Podobno się krystalizuje ale to chyba jest proces odwrotny, mam rację?

#1890 Share robertmoczko

robertmoczko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 19 luty 2017 - 10:39

RSM -kto z was używa tego nawozu Używa ktoś z was rozpylaczy iżektorowych Lechler ID ? Producent zaleca je również do RSM. Gość od ktorego kupiłem opryskiwacz jedzie takimi o rozmiarze 0,3 od RSM po wszystkie opryski i bardzo je chwali. Chcialbym jednak poznać opinie innych użytkowników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1891 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1367 postów

Napisany 19 luty 2017 - 10:55

Ideom rozlewania RSM-mu jest duża kropla która szybko spływa z rośliny , I te  Lechler ID się nie nadają do tego. Gościu pocisną Ci kit.

#1892 Share robertmoczko

robertmoczko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 19 luty 2017 - 13:28

RSM -kto z was używa tego nawozu Ale nawet producent zaleca je do RSM W opisie jest że przy niskim cisnieniu jest bardzo gruba kropla. Proszę o opinie kogoś co używa takie dysze a gość nie kituje bo jak bylem oglądać opryskiwacz to wrócił z pola z resztką rsm i właśnie dyszami Lachler ID które pózniej zamontował do nowego MGM

#1893 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3965 postów

Napisany 19 luty 2017 - 13:29

Ktoś z was stosował RSM na kukurydzę przedsiewnie lub bardzo wcześnie?

Bo ja np. stosowałem już na taką większą:

kukurydza_32212_359_3384.jpg

A chodzi o to, że RSM = opryskiwacz ciągany.

I w tym roku prawie pół areału kukurydzy będę miał na takich porypanych działeczkach, kliny, nie równe, malutkie. I jak w takiej dużej zacznę jeździć tym opryskiwaczem to pół wygniotę.

Przed siewem chcę dać 150kg/ha mocznika. I później RSM 32 200kg/ha.

Jak wam się to widzi aby ten RSM dać jak kukurydza ledwo co z ziemi powyłazi albo i przed? Nie za wcześnie go zaaplikuję?

#1894 Share robertmoczko

robertmoczko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 19 luty 2017 - 14:01

RSM -kto z was używa tego nawozu Możesz rozlać pełną dawkę przed siewem Pogłównie tylko weżami.

#1895 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3965 postów

Napisany 19 luty 2017 - 14:09

Ja wiem że wężami. Chodzi mi tylko o to jak lepiej będzie. W sumie powinienem napisać w temacie o nawożeniu.

#1896 Share robertmoczko

robertmoczko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 19 luty 2017 - 14:20

Jeśli masz słabe przepuszczalną ziemię to lepiej po wschodach wężami ale u mnie w okolicy dużo gospodarstw stosuje pełną dawkę prze siewem i też kukurydza ładnie im rośnie. Ja stosuję nawożenie wężami. Masz fotkę w mojej galerii

#1897 Share MALY74

MALY74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 luty 2017 - 15:42

ja stosuję. normalnym opryskiwaczem pilmet 1700 l na koncówkach grubokroplistych. Przerzuciłem sie z tradycyjnego nawozu na rsm. Wychodzi dużo taniej, wydajniej i plon jest o wiele lepszy i większy. Nawóz granulowany stosuje jedynie przed siewem zbóż. na wiosne non stop rsm. Bardzo fajnie to idzie,zboże nie jest takie zielone lekko jak po zwykłym nawozie, a jest bardzo mocno zielone takie gęste i duże. Naprawde fajna sprawa polecam wszystkim. Tylko po każdym rozlewie rsm po dniu nalezy umyć opryskiwacz bo to bardzo powoduje korozję. I nie słuchaj kolego że jak deszcz nie po pada to jest nie ciekawie. Rsm sie wchłoni w ziemie od razu po rozlewie, wiadomo ze lepiej jak by popadało ale nawet jesli nie to i tak nic sie nie stanie. A nawóz jak rozsiejesz i nie popada to ciężko ma sie wchłonąć w ziemie. Ja juz 3 rok na RSM i jestem zadowolony i polecam :) Pozdrawiam.

a czy do biardzkiego 400 l grubokropliste dało by rade do rsm-u bo orginalne to takie czarne ołówki ponoć lipa chcę spróbować pierwszy raz z rsm-em

#1898 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 19 luty 2017 - 15:45

Nawozów mineralnych nie można stosować podczas opadów deszczu.

#1899 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 999 postów

Napisany 19 luty 2017 - 16:17

RSM -kto z was używa tego nawozu do biardzkiego kup zwykłe kołpaki 7-otworowe i bedzie git

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1900 Share piteroo

piteroo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 luty 2017 - 18:53

Mam do was takie pytanie. W tym tygodniu mają być opady deszczu a w sobotę ma być mały przymrozek, czy jeśli rozleję rsm na przymrozku to nic mu nie będzie?