tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
S-Piotr    58

Panowie idea aplikacji RSM jest to wielka kropla która szybko spływa po liściu , to jedno drugie powierzchnia pokrycia ,a te końcówki z linku leją tylko strugi jak dla mnie to lipa .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

kula ja nie zdążyłem przed wschodami na połowie rozlac i na próbę kawałek zrobiłem to poparzylo siewki a dawka to do 120 l.rsm 32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Różnica cenowa między azotem w Rsm a granulą się ostatnio zmniejszyła czy mi się tylko wydaje? Rok temu Rsm się chyba bardziej opłacał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Rożnica co rok to gorzej ludzie zaczynają przy rozległych gospodarstwach wracać do sypania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

kula ja nie zdążyłem przed wschodami na połowie rozlac i na próbę kawałek zrobiłem to poparzylo siewki a dawka to do 120 l.rsm 32.

Ciekawe jakby zareagowały rośliny z 4-5 liśćmi.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Różnica cenowa między azotem w Rsm a granulą się ostatnio zmniejszyła czy mi się tylko wydaje? Rok temu Rsm się chyba bardziej opłacał.

 

Czy Ja wiem czy tak się zmniejszyła? Za RSM 32 płaciliśmy w żniwa 725/783 netto/brutto a za tyle saletry raczej nie kupisz. 

A po 2 latach stosowanie płynnego N koszty się zwróciły więc nawet jak będzie cena na poziomie stałej formy to nie wracamy, takiej dokładności nie osiągnę niczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

ogólnie polecacie rsm ze względu na to że jest tańszy czy lepiej go pobierają rolisny czy może  to i to ? :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Poczytaj czym jest RSM i zobaczysz różnice w składzie , 

zalety cena i precyzyjne aplikowanie, sam ogarniasz jednym ciągnikiem , 

wady w pierwszym roku duże koszty na zbiorniki i końcówki .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Panowie A czy stosował ktoś z Was RSM mikro?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jeśli mikro ma być doglebowe ,to nie widzę przeciw wskazań ,bo jeśli dolistnie to lipa, praktycznie roślina liśćmi niczego nie przyjmie.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A dawaliście RSM nalistnie??? Tzn zamiast mocznika do mieszanin zbiornikowych. Jeśli tak to jakie stężenie stosowaliście???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86

U Słomka we vlogach da się zauważyć, że tak stosuje. Nawet w ostatnim razem z herbicydem w rzepaku stosował. Podpytaj go co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Też stosuje RSM w zabiegu na płatka ,ale to raczej służy poprawie przyczepności i wchłanianiu , niż dokarmieniu .

25 l na ha, 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jeśli mikro ma być doglebowe ,to nie widzę przeciw wskazań ,bo jeśli dolistnie to lipa, praktycznie roślina liśćmi niczego nie przyjmie.

Nie ukrywam, że chodziło mi o dawki 10-15l "dolistnie". Myślisz, że taki zabieg z mikro nic nie da?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Kolega zamiast mocznika, lał 10l/ha RSM 32 do każdego zabiegu oprócz herbicydu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ja dodaję siarczan amonu lub mocznik. Saletra w RSM niebardzo.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mocznik dajesz to czemu nie RSM?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Bo podobno saletra rozpuszczona i podawana w oprysku przypala liście. Ja w tym roku miałem przykazane opryskać przypaloną pszenice po T2, poszła mieszanina Wuxalu i bodajże 20l/ha RSM 32, pszenica odżyła i na powrót się zazieleniła. Na płatka w rzepaku stosowałem nawet 70l/ha RSM i bez ubocznych skutków. W tym roku rozpiska na doglebówkę w rzepaku brzmiała m.in. 100l RSM /ha, o efektach mozna będzie rozmawiać w najbliższej przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ale przecież tej "Saletry" w RSM nie ma dużo.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

No właśnie temu ;)  Na temat mocznika dolistnie można przeczytać jakieś "fachowe" opracowania ale na temat RSM to już raczej tylko można dopytać tych którzy to stosowali, a lepiej zawsze się spytać niż narobić sobie szkody.... Także myślę że zacznę od symbolicznych 10l/ha przy następnym zabiegu w rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Osobiście RSM tylko dodaje do oprysku na płatka , nie dodaje żadnych azotowych do dokarmiania , to dostają rośliny pod korzeń. 

Kolega dolewał RSM-mu i wyskoczyły poparzenia , i większa presja chorób. 

 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj