tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
griga    1080

Dolicz wodę, energię na rozrobienie i wyjdzie jeszcze więcej. I po co to? RSM 32 kupowałem w detalu po 780 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Próbowałeś rozpuścić saletrę?

Po długim mieszaniu rozpuści się ale na wodzie pozostanie brązowy osad ,ten osad jest jak by z oleju (tłusty) oblepia ściany naczynia (w którym rozpuszczałem) 

Na dnie zostaje coś jak by piasek (to szlaka wypełniacz nawozu) 

RSM 32% po 740 brutto.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

A jak ze stosowaniem rsmu na mokry rzepak nie po deszczu tylko po rosie? Przypali?

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

jak wyglada skrystalizowany rsm? Jest biały osad na dnie w paletopojemniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

A stosuje ktoś rsm s 26%?

A co chcesz wiedzieć o tym RSMie 26+S

Tak biały osad na dnie tak do 10 cm . Tak jakby nasypać mocznika i nie rozmieszać.

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Nie chcę się wypowiadać fachowo jak z robieniem samemu RSM  tylko gospodarstwo 80 ha nowoczesne wszystko na komputerach ,Europę ojciec z synem zwiedzili robią od 4 lat sami RSM ,liczyli i tak i tak i im się opłaca ,tak mnie mówią  po za tym inaczej by się nie brudzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie chciałbym przystosować swojego małego biardzkiego 400 litrowego do zasysana RSM z mauzera bo uciążliwe jest kombinowanie z podnoszeniem ich wyżej. Pompa biardzki, rozdzielacz standard. Ktos cos doradzi? Może jakies foto jak macie rozwiązane?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

No ale żeby samemu zrobic rsm to trzeba komponenty miec tansze jak sam rsm a jeszcze robota no i musi byc taniej. Skad te komponenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

A co chcesz wiedzieć o tym RSMie 26+S

Tak biały osad na dnie tak do 10 cm . Tak jakby nasypać mocznika i nie rozmieszać.

Jakies efekty uboczne krystalizacji? Mozna taki rsm lać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Efekt jest taki że trzeba to rozmieszać bo inaczej będzie niższa zawartość azotu. I tyle 

dobra bede działał z tym na wiosne. Dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada skrystalizowany rsm? Jest biały osad na dnie w paletopojemniku?

 

Mi skrystalizował <_< Wczoraj pod słońce pięknie wyglądało że 1/3 jest osadu. Zrobiłbym fotkę ale dziś zachmurzenie i tak tego nie widać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Trzymacie RSM na dworze ? 

Wystarczy wstawić do stodoły i RSM32 wytrzymuje po -20 (tyle było rok temu). 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Może napiszę tak :

RSM32% ulegnie krystalizacji gdy cała ciecz w np, baniaku ulegnie wychłodzeniu poniżej 0 st. mierzona w środku baniaka nie przy ściankach.

Dlatego w każdy słoneczny i ciepły dzień otwieram wrota aby baniaki się ogrzały, dlatego nawet kilu dniowe temperatury na mocnym minusie nie doprowadzą do krystalizacji.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Ja swój trzymalem też w stodole ,Max było -15,czym to na wiosnę zamieszać?

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

@master20002 kup zawór 3 drożony i wstaw na ssaniu pompy. Będziesz zamienial ciecz ze zbiornika/ssanie z węża. Tylko zawór najlepiej plastikowy dedykowany do opryskiwaczy.

@S-Piotr Ja mam w stodole srednio szczelnej 32 i niestety na dole już biało. Ale średnio mnie to martwi, wrzuci sie mieszadło do betonu i powinno rozmieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

na dworze rsm 28, -23C osadu nie ma, kidys miałem 32 i dziekuje, był mróz powyzej 30 C to skrystalizowało sie po 20 cm na kamień - zapomnij o mieszadłach tylko myjka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

W zeszłym roku nie było potrzeby mieszać więc nic nie robiłem. W tym dospawa się jakąś przedłużkę jeśli normalnie nie będzie dawało rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

Panowie chciałbym przystosować swojego małego biardzkiego 400 litrowego do zasysana RSM z mauzera bo uciążliwe jest kombinowanie z podnoszeniem ich wyżej. Pompa biardzki, rozdzielacz standard. Ktos cos doradzi? Może jakies foto jak macie rozwiązane?

witaj

poco ci przerabiac opryskiwacz jak mozna kupic pompe do brudnej wody w hipermarkecie za 78 lub w internecie  ktora jest troszke mniejsza od otworu w mauzerze [16 cm] i pompujesz 20 minut i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Pompą lepiej, będzie dodatkowo mieszać i rozbełta ten skrystalizowany RSM. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Panowie chciałbym przystosować swojego małego biardzkiego 400 litrowego do zasysana RSM z mauzera bo uciążliwe jest kombinowanie z podnoszeniem ich wyżej. Pompa biardzki, rozdzielacz standard. Ktos cos doradzi? Może jakies foto jak macie rozwiązane?

Oryginalnie przy opryskiwaczu powinieneś mieć filtr z funkcją ssania,jak nie ma to dokupić za około 50zł.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj