tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

ansu    392

U mnie nie zaszkodziło w lutym na jeden liść a wręcz pomogło aż w żniwa się zdziwiłem.

Jakie to mieszadło wrzuć zdjęcie, bo od rurki odciski mi się robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Czy ma ktoś inf na temat RSM że wschodu jakieś opinie, na co zwrócić uwagę przy zakupie, jakie działanie nawozu. Grupa Azoty w ciągu trzech tygodni podniosła o 100 PLN na tonie więc zastanawiam się nad odpowiednikiem ze wschodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

U mnie nie zaszkodziło w lutym na jeden liść a wręcz pomogło aż w żniwa się zdziwiłem.

Jakie to mieszadło wrzuć zdjęcie, bo od rurki odciski mi się robią.

 

robilem sam silnik wysokoobrotowy maly najlepiej na trzy fazy umocowany na trzech nozkach ktore opiram na zbirniku 

przykrecona jest do wirnika przejsciowka z drutem na koncu ktorego przyspawalem drut w poprzek i wkladam to do zbiornika wlanczam i po 20 minutach ciecz jest rozbeltana zdjec nie zrobie bo pracuje codziennie i nie mam kiedy

rsm pompuje ze zbiornika do opryskiwacza za pomoca pompy toya [niebieska] srednica o 1 cm mniejsza niz otwor zbiornika ktora kupilem w hipermarkecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Robiłem i ja podobnie. Tyle że używałem zwykłej wiertarki i przedłużonego mieszadła do klejów czy zapraw (dospawałem metrowy drut gwintowany). Po klikunastu minutach WYDAWAŁO SIĘ że wszystko rozpuszczone. Tymczasem później wymieszane kryształki rsm zapychały sita w opryskiwaczu. Owszem część się rozpuściła ale nie wszystko i potem problemy. Mówię o nawożeniu w połowie marca. Do dokładnego rozpuszczenia oprócz mieszadła potrzebna jest też odpowiednia temperatura cieczy. Ja to co idzie na 1 dawkę rozcieńczam na 30% a to co na późniejsze zostawiam na 32.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

30 a 32 mała różnica krystalizacji. 

Ja mam plan pompę na samo dno, koniec węża włożyć do beczki i niech miesza. 

 

28 później żeby rozlać na drugą dawkę, hmm może być trudno z warunkami, albo poparzenia większe. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Jam mam rsm 26 z siarką który przez zimę bedzie stał na dworze. Krystalizacja jak podaje źródło to -7 ale pojdzie on na drugą dawke czyli koło połowy kwietnia wiec do tego czasu kryształki powinny sie rozpuścić w razie W ale i tak przed wlaniem do opryskiwacza wymieszam jakimś przedłużonym mieszadłem i wiertarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Ja wchodzę z RSM jak ziemia troszkę podeschnie bo w błoto nie ma sensu chyba że są takie pola że i w maju wejść nie można ale nawet i w maju jak dasz to też swoja robotę zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

ta pompa trochę ma problem z zassaniem ale ogólnie jest ok  , do małego otworu  w beczce szukaj też szambówki ale z wylewem do od góry nie z boku ,idzie taką znaleźć w marketach  a i  cena ok 100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

potwierdzam miałem kiedys takie cos i trzeba bylo zalewac. A nie myslałes zeby podłaczyc taka pompe pod zawór i wtedy nie trzeba nic wkłądac i zalewac tez by nie było trzeba :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomek2169    4

a rsm nie zniszczy takiej pompy? jak dlugo ona wytrzyma? moge  podlaczyc pod zawór, a da rade wtedy 2 metry w gore do opryskiwacza wpompowac?

Edytowano przez ziomek2169

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perezek21    0

Witam, mam pytanie odnośnie lania RSM, mianowicie czy ktoś z was stosował dyszę eżektorową do rozlewania RSM? W swoim opryskiwaczu mam założone dysze eżektorowe Lechler 120-03 C, według producenta można nimi lać RSM, jednakże nie jestem przekonany do nich z tego względu że krople zdają mi się być zbyt drobne, nawet jeśli ciśnienie na opryskiwaczu ustawię na 1.5-2.5 bar. 

Tutaj stronka z opisem tych dysz:

 

http://www.bury.com.pl/upload/File/ROZPYLACZE/LECHLER%20rozpylacze%20polowe.pdf

 

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Każdy opryskiwacz ma funkcje napełniania z zewnętrznego zbiornika, a jeśli nie ma to wystarczy wymienić filtr ssawny albo zamontować zawór 3-drożny.Bardzo sprawnie idzie takie napełnianie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

moglbys podac jakis link do takiej pompy co mowisz? a skad wiesz ze ta ma problem z zassaniem?

 

linka nie mam ja kupiłem w którymś z dużych marketów nie są zbyt popularne ale idzie trafić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

JA zamówiłęm sobie przewód i złacze CAMLOCKA i mam zamiar ciagnac opryskiwaczem ze zbiorników. Rozmawiałem z kuzynem to mówi że miał rózne pompy i wszytko padło. MIałjaks spalinowa  za 2tys i zdechła po 2 latach  przepompował max 100t.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

http://allegro.pl/pompa-do-szamba-brudnej-wody-rozdrabniacz-3100w-gw-i6229812502.html   taką pompę posiadam z  4 lata i zadowolony bardzo jestem.

http://allegro.pl/pompa-do-wody-brudnej-z-plywakiem-1600w-12500l-h-i6640314701.html  a podobną mam z  7 lat i moze bardziej zadowolony niż z  tej wyżej bo ma mało co mniejszą wydajnoćś niż ta wyżej  a ma 750 W.

Przepompowuję z  2-3 samochody RSM rocznie i z 200 tyś litrów wody.

 Pompuję nimi  ze zbiornika podziemnego i 20 metrów węża strażackiego 52.

Ta pompa wyżej 4,7 tyś litrów do opryskiwacza  pompuję mi 40 minut, ta niżej z 55 minut.

Jak mam  w mauzerach to opryskiwaczem wyciągam lub  spuszczam do zbiornika podziemnego.

http://allegro.pl/gardena-classic-pompa-ogrodowa-classic-1709-3500-4-i6078402866.html  mam jeszcze taką i pod spust mogę  w  mauzerze podłączyć.

https://www.olx.pl/oferta/pompa-zanurzeniowa-al-ko-tds-1201-4-4wirniki-1200watt-CID628-IDiP9hF.html#3ea182f301  ta powinna wejść w  otwór mauzera.

https://www.olx.pl/oferta/pompa-wody-olympia-model-t-7-CID628-IDi8GGx.html#c6a489b44d  najtańsze rozwiązania podłączyć pod zawór.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj