tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

patfilmax    7

Rozcieńczacie RSM 32% na 28%?Puławy tak zalecają, Ja w zeszłym roku tak robiłem, ale wszyscy znajomi nie rozcieńczają to w tym roku na 1 dawkę nie rozcieńczam  a na drugą rozcienczę

Edytowano przez patfilmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Coś koledzy pomylili. Rozcieńcza się a i owszem, ale po to aby RSM nie krytalizował się zimą. Wiosną nie ma to żadnego senu a RSM im   bardziej rozcieńczony tym łatwiej przypala rośliny. Ja kupuję RSM jesienią i rozcieńczam do 30%. Wystarcza żeby nie zamarzał przy obecnych zimach. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Im bardziej rozcieńczony RSM tym kropla będzie lżejsza, tym wolniej będzie spadać, tym wolniej będzie spływać z liścia i możliwe większe poparzenia niż przy 32. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Zależy przy jakim ciśnieniu . Zobacz post 1288 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Panowie można aplikować RSM na oszroniałe rośliny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykfor    5

Witam koledzy czy ktoś wie jak ustawić komputer bravo 400 s żeby dobrze rozlewał RSM a nie oszukiwał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A w ogóle trzeba przestawiać coś na komputerze żeby nie oszukiwał? Ja nigdy nie mieszałem i tylko wpisuje wydatek i rozlewam. Mniej więcej jest ok chociaż na samochodzie jak litry przeliczę to wychodzi mi zawsze 500kg do tyłu ale na 27t to nie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Witam koledzy czy ktoś wie jak ustawić komputer bravo 400 s żeby dobrze rozlewał RSM a nie oszukiwał .

Jak masz instrukcje to tam jest to opisane jak skalibrować wydatek . Wchodzisz chyba w ustawienia zaawansowane . Ja mam 180.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykfor    5

Tez myślę ze trzeba go skalibrować ale w instrukcji pisze ze ten przepływomierz nie odczuwa gęstości cieczy a oszukuje mi 50 l/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Tak wygląda rzepak po laniu RSM32 na szron ,czy bardzo poparzony ? niewiele. Mróz zrobił u niektórych większe straty i mają jeszcze nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1414    0

Panowie widzę, że wszyscy omawiacie stosowanie rsm w zbożach itp. A powiedzcie mi czy można go również stosować przed siewnie (przed sądzeniem) w warzywach takich jak: ziemniaki, ogórek, cebula itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Panowie widzę, że wszyscy omawiacie stosowanie rsm w zbożach itp. A powiedzcie mi czy można go również stosować przed siewnie (przed sądzeniem) w warzywach takich jak: ziemniaki, ogórek, cebula itp.?

 

Na warzywach się nie znam ale porównaj sobie formy N i jeśli takie jak ma RSM są zalecane pod te uprawy to dlaczego nie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A co sądzicie o Ad blue ma on 32% mocznika i kosztuję 0,74 groszy za 1 litr netto, waży 1,09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

220 l RSM 32 to 93 N jest to solidna pierwsza dawka jak masz gęstą pszenice to jest to za dużo jeśli jest bardzo rzadka to OK.

Panowie na 1 dawke w Pszency dałem 220 L 32 RSM myslicie ze to dobra dawka ?

 


A co sądzicie o Ad blue ma on 32% mocznika i kosztuję 0,74 groszy za 1 litr netto, waży 1,09

 

Jak ma to być RSM 32 to jeden litr musi ważyć 1.32 kg.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelonek6620    2

Panowie na 1 dawke w Pszency dałem 220 L 32 RSM myslicie ze to dobra dawka ?

W jaki plon celujesz z tak wysokim nawozeniem startowym (92kg czystego N)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelonek6620    2
Dnia 1.03.2016 o 18:51, tomek73 napisał:

A co sądzicie o Ad blue ma on 32% mocznika i kosztuję 0,74 groszy za 1 litr netto, waży 1,09

Stosowałes to kiedys ? 

Edytowano przez jelonek6620

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj