tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

qawsedr    1

U mnie w okolicy chyba nigdy tak nie będzie, bo wśród okolicznych rolników jest takie zacofanie że liczy się tylko nawóz i nic poza nawozem nie widzą.

I nie daj Boże jak by mieli zainwestować 200zł w końcówki, bo to już chyba koniec świata by był.

 

Mi końcówki zwróciły się w pierwszym roku z 5-krotną nawiązką.

Myślałem o wspólnym zakupie całej cysterny (było by taniej) ale nie można znaleźć takiego co by się dał namówić na stosowanie RSM. Nawet z propozycją że mu rozleję własnym opryskiwaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Biorąc pod uwagę strukturę agrarną w mojej okolicy to musiałbym chyba się zwołać z 20 rolnikami, żeby zamówić cysternę :D

 

A znacie jakieś miejsca w mazowieckim aby kupić 1000 litrów?

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

O to dzięki za odpowiedź ;)

A Ty może kupowałeś RSM jak tak to w jakiej cenie i ilu procentowy? :)

Właśnie dziś ma przyjechac cysterna 28% - 778 netto . Brałem przez Sobianka. Oni na placu mają też RSM w beczkach tysiąc litr ale cena jak w detalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol13    5

Witam mam pytanie na temat RSM 32 w kukurydzy nigdy nie stosowalem tego nawozu i chciałbym spróbować tylko jak go dsc mam opryskiwacz biardzki końcówki też są ale węży nie mam. Jak go rozlać ? bezpośrednio po siewie czy może przed siewem ewentualnie do ilu liści kukurydzy mogę go rozlewac i w jakich ilościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Witam mam pytanie na temat RSM 32 w kukurydzy nigdy nie stosowalem tego nawozu i chciałbym spróbować tylko jak go dsc mam opryskiwacz biardzki końcówki też są ale węży nie mam. Jak go rozlać ? bezpośrednio po siewie czy może przed siewem ewentualnie do ilu liści kukurydzy mogę go rozlewac i w jakich ilościach

Przed siewem pod agregat rozlej .Wtedy nie ma znaczenia jakie końcówki aby dawka odpowiednia . Po wschodach mozna lać do 3-4 liści normalnymi 5otworowymi i nic QQnie bedzie(zalecenie specjalisty nawozowego z Puław) Potem to tylko węże między rzędami. A ilość to oblicz ile planujesz dac azotu na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

Witam chciałbym się dowiedzieć kilka rzeczy na temat RSM. Czy warto to kupić lepsze jest to niż rozsiewanie nawozów? Jeśli chodzi o koszt kupna w porównaniu do nawozów czy to taniej wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Taniej z 150 zł na tonie, bardzo dokładna aplikacja, nie ma mowy żebym powrócił do sypkiej formy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Mam kilka pytań odnośnie RSM-u:

- czy można bez węży rozlewać nawóz na drugą dawkę w zbożach oraz w kukurydzy? końcówki z biardzkiego, te co dają z opryskiwaczem, potrójne.

- gdzie szukać na podkarpaciu bo zadzwoniłem do jednego handlarza 60 km odemnie, to krzykną 1150 zł za tonę... szok

Mieszkam w powiecie przeworskim jeżeli to w czymś pomoże.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Osobiście stosuje z powodzeniem druga dawkę zarówno w pszenicach (1-2 kolanko), jak i rzepaku (wys. roślin po "kalosza), zawsze troszkę przypaleń jest jednak z doświadczenia wiem ze nie ma to większego znaczenia przy plonie.

Odnośnie cen to zawsze kupuje ok czerwca - sierpnia ilości cało samochodowe i tak cena netto w 2015 to było 690 netto za rsm+s i 820 za rsm32.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dzięki za szybką odpowiedz. Ja jednak nie potrzebuję całego auta. Na pierwszą dawkę trzeba mi ok 4000 litrów i na drugą podobnie. Pierwszy raz myślę to zastosować, ale jak będą takie ceny w okolicy to chyba podziękuję. Nie myślałem o tym w lecie, a poza tym okoliczne składy są słabe i mają mały wybór, przeważnie sezonowo. Na co jest jako taki popyt to mają (saletra, polifoski). 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

RSM 32 w beczkach 1000l od dołu 30cm biało ...... jak co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ale powyżej zera sam wraca do normalnej postaci?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Wraca, ale nie od razu, Zwykle trzeba kilka tygodni na plusie albo dużo mieszać. Męczyłem się z tym kilka sezonów ( u mnie RSM idzie zawsze na pierwszy ogień i wiecznie były resztki kryształków). Od 2 lat dodaję 100 l wody na 1000 RSM 32 i żadnej krystalizacji nawet po ostatnich nocach gdzie u mnie było do -16 stopni. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

A ja w tym roku za namową handlowca zamówiłem Rsm 28. Było -20 i dalej czysty.  768 netto tona- 28%

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Można do wody dolać RSM32 i wyjdzie taniej jak RSM28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym roku za namową handlowca zamówiłem Rsm 28. Było -20 i dalej czysty.  768 netto tona- 28%

 

widać duża różnicę w stosunku do 32??  sporo więcej lałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Te same pieniądze  kosztuje 28 i 32 po przeliczeniu na czysty składnik.

Tylko pytanie kto wody dolewa, lub skąd ci przywożą, bo w Puławach tylko sprzedają 32 i innego nie kupi, jak chcesz 28 to po drodzę wody doleją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ile waży 1000 l RSM 32? czy 200 l na raz nie będzie za dużo na pierwszą dawkę na pszenicę i pszenżyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Było wielokrotnie pisane w tym temacie. Wystarczy poczytać wstecz. Ale jak ktoś leniwy to proszę:

1 litr RSM 32 waży 1.32 kg

1 litr RSM 28 waży 1.28 kg

200 l RSM 32 to 200 razy 1.32 czyli 264 kg razy 32% daje 84.5 kg czystego N. Czy dużo czy mało oceń sam jakie stosujesz dawki.

Wujek gogle nie gryzie. Wszystko jest dostępne w necie, choćby strona azotów: http://www.zapulawy.pl/401-rsm/lang/pl-PL/default.aspx

czy tabela do ustawiania dawki w opryskiwaczu: http://albuz.pl/wp-content/uploads/2013/01/dawki-RSM-28-dla-rozlewaczy-ko%C5%82pakowych-7-otworowych.pdf.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Te same pieniądze  kosztuje 28 i 32 po przeliczeniu na czysty składnik.

Tylko pytanie kto wody dolewa, lub skąd ci przywożą, bo w Puławach tylko sprzedają 32 i innego nie kupi, jak chcesz 28 to po drodzę wody doleją.

Kto ci tak naopowiadał że nie ma w Puławach 28. Jest każdy rodzaj tylko może nie być w każdym tygodniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Pp pierwsze to nie  produkują innego jak 32 potem wody dolewają.

Mi w  listopadzie przywozili i kierowca mówił że teraz tylko 32 i wody nawet nie chcą dolewać. Jest teraz wiecej rozlewni, i kolejek nie ma już do napełnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

a jakie macie sposoby na rozpuszczanie 32, po tych mrozach nieźle mi go skrystalizowało jakieś 3/4 zbiornika.

2 lata już go używam ale zawsze przyjeżdżał wiosną i jedynie coś na dnie było skrystalizowane, a teraz to chyba z tydzień trzeba by go grzać w garażu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja słyszałem że przelewając. Wkłada się przewód ssący oraz wyjściowy do tego samego baniaka i włącza pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Czy jak pojemnik z RSM ustawie wyżej jak opryskiwacz

to przez taki kran w miarę szybko napełnię opryskiwacz czy zastosować jakąś pompkę?

 

korek131j_snxsnhs.jpg

 


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakieś nie całe 10 min. Czym wyżej tym lepiej, albo kup od razu przewód twardy taki jak np. do ON do domowych dystrybutorów się przykłada. Bo ja kupiłem strażacki i lipa. Trzeba pilnować aby był prosto ułożony bo zagięcia hamują ciecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj