tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

@Tomek90 ja mam te rozlewaki i w zupełności wystarczają mi choć mam je z przedłużkami http://agroplast.pl/pl/p/Waz-RSM-krotki-08/310  a do kuku http://agroplast.pl/pl/p/Waz-rozlewowy-pojedynczy-RSM-08/156 przedłużki kupiłem bo nie było wówczas jak kupowałem dłuższych kołpaków a te lały mi po belce opryskiwacza bo w pilmecie dziwnie ta belka jest zrobiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kolego mam takie techniczne pytanie czy po założeniu tych przedłużek możesz przekręcić głowica bez odkładania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Zamówił z przedłużką bo nie było dłuższych kołpaków, teraz są. Takie właśnie zamówiłem 7 otworowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

mam głowice na 4 końcówki firmy ARAG i można nimi kręcić z tymi przedłużkami. jak wiadomo z wężami już nie  i trzeba je odpinać ale to raz do roku na szczeście bo używam je tylko do kuku

e

Edytowano przez TomaszKysiski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie Ci pasuje w zależności jakie masz końcówki czy kryzy z jaką prękością jeździsz i ile chcesz wylać tego rsm. ja najnisze jakie stosuje to tak 1.5bar bo przy niższym to zaworki ciśnieniowe nie chcą się otwierać a póżniej to i do 6.5 też pryskam jak wiele chce wylać a szybko jadę. trzeba tabele  i dopasować sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie. Chciałem kupić węże rozlewowe ale koszt dość spory i tu moje mam nadzieję nie banalne pytanie- czy da się założyć wąż złączony obejmą do tych końcówek 7-mio otworowych. Wąż byłby kupiony z metra i wcale tak drogo by nie wyszło. Czy ktoś kombinował coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

może i wyszło by coś z tego a szeroką belke masz???? ja podawałem wyżej link i wąż pojedynczy kosztuje ok 22zł  z końcówką i kryzami chyba to nie tak wiele

Edytowano przez TomaszKysiski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widząc ten link wpadłem na taki pomysł. Ścieżki mam 13,5 m i opryskiwacz też taki będzie bo kupiłem za grosze w dobrym stanie właśnie specjalnie do rsm bo tego nowszego trochę mi szkoda. Na te 13,5 m przychodzi o ile się nie myle 28 końcówek :28x22=616 to już nie tak źle wychodzi.

Mój pomysł chciałem oprzeć o końcówki które podał @Tomek90 kilka postów wyżej i do tej końcówki przymocować węże- kupione z metra,ogrodowe. Tylko czy ja za bardzo nie kombinuje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak założysz na końcówkę to weź pod uwagę to ze za każdym razem jak trzeba ściągać te węże jak będziesz chciał same końcówki i tak w koło. dolicz jakieś opaski żeby węże nie ginęły. no i bedzie tyko jeden strumień co pół metra. jak są węże bez końcówek to zwykle podwójne zeby tem RSM był co 25cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie o tym że w QQ co 25 cm zapomniałem... No cóż w QQ dam granule a reszta rsm. Nie ma rzeczywiście co kombinować i pchać się w dodatkowe koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego ja lece w QQ normalnymi końcówkami 5 otworowymi i troche ją przypala ale QQ nie szkodzi bo ze srodka wychodzą nowe liście i QQ na turbo i ciemnieje w oczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ok 100-150 l delikatnie przypala ale nic nie szkodzi bo ze środka wychodzą świeże i bardzo silne liście i widac efekt staram sie lac przed deszczem ale wszystkiego nie jestem w stanie rozlac przed opadami a i nie polecam lac jak rosliny są mokre efekt przypalenia jest wiekszy dodam ze leje jak QQ ma ok 1 m wysokości bo wtedy najbardziej potrzebuje azotu w tym roku kolega wylał 300-400 przed siewem i miał gorszy efekt jak ja wylałem 100l na wysokie rosliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli kropla ostanie się do serca rośliny to ona nie obumrze?

 Bo gdzieś czytałem(nie pamiętam już gdzie)  że właśnie to jest niebezpieczne i zalecają węże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Mam pytanko o RSM z siarką. Chcem pierwszy raz w tym roku zastosować i nie wiem czy dać w rzepaku na dwie dawki czy tylko w jednej. Co roku daje 200kg czystego azotu na ha i jakbym tak dał te 200 z siarką byłoby ok? Stosowaliście w ten sposób? A jakby w pszenice dać z siarką tylko myśle na drugą dawke polać..... Kiedyś dałem właśnie na drugą sulfammo z timaca z siarką to super efekt był i od razu gluten miałem wysoki, a z RSMem nie wiem jak to by wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

@krzysztof1987 odważny jesteś

czego kolego twierdzisz że jestem odważny 

powiem ci lepszą historie mam kolegę co w 2013 r polał QQ rsm i nie było deszczu z 2 tyg i wszyscy sie z niego śmiali ( nawet ja ) bo na pole rzucił bys zapałkę i całe pole by sie spaliło a QQ miała ok 1 m ale przyszedł deszcz i ta QQ była podczas koszenia lepsza od mojej gdzie ja dawałem azot w granulkach i w 2014 r ja polałem taką QQ i trochę miałem przypalona natomiast jak była polana wilgotna to przypalenie było większe a lałem QQ jak miała 1 m a ten kolega w 2014 r polał przedsiewnie 300-400 i miał taka sama jak ja a napewno nie lepszą tak więc ja bede lał zawsze jak QQ bedzie miała ok 1m  bo zawsze swieże liście wyjdą a przypalone naturalnie uschną  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odważny bo ja bym nie zaryzykował tak. ja też dawałem zawsze późno azot bo wówczas go QQ bardzo potrzebuje ale wielokrotnie wydawało mi się ze ta QQ jest mało zielona jak jest mała i w tym roku podzieliłem i dałem ok 100l pod korzeń i później ok180l  i w tym roku myślę podobnie zrobić ale druga dawka oczywiście z wężami i to beż są poparzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego ja nie stosuje węży bo mam tak opryskiwacz skonstruowany że węże sie nie da założyć bo lance składają sie hydraulicznie do siebie i nie da sie założyc węże musiał bym to robic na polu a w QQ nie daje azotu pod siew tzn idzie tylko w oborniku i w nawozie wieloskładnikowym ale nało jest w % tam azotu a ziarna miałem 12 t/ha tak więc nie narzekam i będe tak robił dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

opryskiwacz mam hardi a ja też sieje na kiszonkę ale i na ziarno i część ziarna zakiszamy a część suszymy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj