tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

RU68    1113
16 godzin temu, Taurus83 napisał:

Rozmawiałem handlowcem odnośnie tego rsmu z inhybitorem ureazy. Mówił że rozmawiał z mądrą głową i powiedziała, że ten i.u. też musi przejść proces hydrolizy pod wpływem odpowiednio  wysokiej temperatury. Przynajmniej tak zrozumiałem.  Ty twierdzisz że i.u. zaczyna działać przy kontakcie z wodą.  Gdzie można znaleźć jakieś info potwierdzające jedną lub drugą opinię? 

Po pierwsze  nie wierzę żadnemu handlowcowi im bardziej zaufany tym bardziej oszukuje , z dystansem wierzę w opracowania koncernowe a wagę przywiązuję gdy niezależna jednostka potwierdzi działanie . Może źle opisałem po kontakcie z wodą zawartą w rsm zaczyna się jego rozpad i jeżeli rozmieszany  z rsm pozostawisz np przez miesiąc to brak działania na etykiecie każdego pisze zastosować bezpośrednio przed nawożeniem .A mocznik z inhibitorem jest trwały dlatego że nie zawiera wody proste . Za rok na zachodzie ma wejść zakaz stosowania RSM bez inchibitora mocznika również a typowej  saletry tam nie mają .  

8 godzin temu, tomek73 napisał:

Dwa razy stosowałem inhibitor i szkoda roboty a tym bardziej kasy. Trzeba go rozpuszczać w cieplej wodzie i dopiero wtedy do opryskiwacza, 

z tą ciepłą wodą to przesadzasz bo wsypuję od lat do RSM 32 i nigdy problemu nie miałem ale mieszadło pracuje non stop  a jak chcesz mieć tonę więcej to nie tędy droga

16 godzin temu, robertmoczko napisał:

O  Limus CL czytałem ale nigdzie nie znalazłem oferty ani ceny W jakiej   to jest cenie za opakowanie 5L  ? 

 

ponad 100 netto litr dawka 0,9L ,1L,1,1L  a stosowanie jest ekonomiczne przy stratach N ponad 10% wówczas koszt się zwraca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

W sumie trzyma się kupy to co mówisz...pytanie po co sprzedają taki produkt skoro jest nie efektywny... (Rsm  z i.u.)  hmmm

A dlaczego tam ma wejść Zakaz? Ze względu na suszę? I co im saletra zrobiła  że jej nie stosują  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

Już nie pamiętam o co chodziło ale mi doradca też mówił że u Niemców dawno odeszli od saletry tylko rsm albo mocznik stabilizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
30 minut temu, Taurus83 napisał:

W sumie trzyma się kupy to co mówisz...pytanie po co sprzedają taki produkt skoro jest nie efektywny... (Rsm  z i.u.)  hmmm

A dlaczego tam ma wejść Zakaz? Ze względu na suszę? I co im saletra zrobiła  że jej nie stosują  ? 

Saletry nie sprzedają przez Breywika  może nie zakaz a nakaz  a nie spotkałem nigdy RSM z inhibitorem ureazy a nie jest to inhibitor korozji ? albo próbują zrobić biznes zerknij na stronę polic lub agrochemu jest wszystko inne ale nie to 

1 minutę temu, rocco0987 napisał:

Już nie pamiętam o co chodziło ale mi doradca też mówił że u Niemców dawno odeszli od saletry tylko rsm albo mocznik stabilizowany.

mocznik stabilizowany to właśnie to  a jak pisałem saletra to składnik nitro i zakaz handlu 

a tu lekkie tłumaczenie choć nie szczegółowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja miałem inhibitor uerazy z Gdańska chyba. i jak wsypałem bez pośrednio do opryskiwacza, przez rozwadniacz oczywiście, z godzinę mieszał to jedna wielka tragedia, się zrobiła w opryskiwaczu. Wszystko zabijało z że miałem  4,5 tyś litrów to filtry z 8 razy czyściłem zanim go wylałem. 

Potem rozpuszczałem w ciepłej wodzie w 20 litrach i dopiero do opryskiwacza wlewałem i było ok. Ale czy on cokolwiek działał to wątpie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
48 minut temu, Taurus83 napisał:

W sumie trzyma się kupy to co mówisz...pytanie po co sprzedają taki produkt skoro jest nie efektywny... (Rsm  z i.u.)  hmmm

A dlaczego tam ma wejść Zakaz? Ze względu na suszę? I co im saletra zrobiła  że jej nie stosują  ? 

http://nozynski.pl/files/RSM_prezentacja_2012.pdf może to właśnie to a sprzedawcy próbują pchać siano

1 minutę temu, tomek73 napisał:

Ja miałem inhibitor uerazy z Gdańska chyba. i jak wsypałem bez pośrednio do opryskiwacza, przez rozwadniacz oczywiście, z godzinę mieszał to jedna wielka tragedia, się zrobiła w opryskiwaczu. Wszystko zabijało z że miałem  4,5 tyś litrów to filtry z 8 razy czyściłem zanim go wylałem. 

Potem rozpuszczałem w ciepłej wodzie w 20 litrach i dopiero do opryskiwacza wlewałem i było ok. Ale czy on cokolwiek działał to wątpie. 

Miałeś prawie na pewno Agrotain śmierdzący zielony proszek zużyłem tego mnóstwo i zgodnie z etykietą masz rozsypać cieńką warstwę na lustro RSM i po zatonięciu mieszamy może to powód porażki a czy działa czy nie zależy od pogody . wsyp do dwóch  szklanek ziemię wlej  RSM jeden z inhibitorem drugi bez  i co kilka godzin wąchaj zrozumiesz działanie ja tego nie produkuję i rybka mi czy ktoś zastosuje czy nie jest koszt znaczny ale stosuję i jakoś sobie radzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Zagłębiłem się w temacie inhibitora ureazy. Pytałem tu i tam i wychodzi na to że N- Lock to raczej jest trochę przereklamowany i dużo za drogi. Również działanie jest zupełnie inne bo n-lock opóźnia proces nitrifikacji a I.U. zabezpiecza azot przed ulotnieniem a przecież o to chodzi. Największy sens pod względem ekonomicznym oraz skuteczności ma zwykły inhibitor którego koszt to kilkanaście zł na 100L RSM. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Widzę po tej ulotce że zmienili nazwę na 27 +3 S zawsze było 26 +3 s.  W ulotce jest napisane że koszt dodania i.u. na 1 ha to koszt ok 30 zł. @robertmoczko co to jest zwykły inhibitor  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210589    10

Panowie temat trochę myślę tu pasuje. A więc znalazłem ogłoszenie na oku o ile dobrze pamiętam azotem amonu 10% w cenie ok 150 zł/t. Co o tym myślicie? Ktoś słyszał lub stosował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 godziny temu, Taurus83 napisał:

Widzę po tej ulotce że zmienili nazwę na 27 +3 S zawsze było 26 +3 s.  W ulotce jest napisane że koszt dodania i.u. na 1 ha to koszt ok 30 zł. @robertmoczko co to jest zwykły inhibitor  ?

moment inhibitor dodajemy na litry lub kilogramy wyjątkiem jest N-LOCK ale nie ta cena   

1 godzinę temu, karol210589 napisał:

Panowie temat trochę myślę tu pasuje. A więc znalazłem ogłoszenie na oku o ile dobrze pamiętam azotem amonu 10% w cenie ok 150 zł/t. Co o tym myślicie? Ktoś słyszał lub stosował?

ja stosuję azotan amonu do określania gęstości -ciężaru ziarna kukurydzy odbiorcy - liczymy nasiona które wypłyną na wierzch roztworu a poza tym  robią z tego mat. wybuchowe  więc kup na nowy rok coś mi nie pasuje z tą ofertą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10
2 godziny temu, Taurus83 napisał:

Widzę po tej ulotce że zmienili nazwę na 27 +3 S zawsze było 26 +3 s.  W ulotce jest napisane że koszt dodania i.u. na 1 ha to koszt ok 30 zł. @robertmoczko co to jest zwykły inhibitor  ?

Miałem na myśli najtańszy 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
25 minut temu, RU68 napisał:

moment inhibitor dodajemy na litry lub kilogramy wyjątkiem jest N-LOCK ale nie ta cena   

 

Na 29 stronie ulotki którą wkleiłeś jest napisane że koszt na ha to 30 zł. Mój handlowiec mówił że tona rsm 27 +3s z i.u. kosztuje ok 100 zł więcej i stwierdził że się nie opyla  bo taniej wyjdzie rsm 32 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 minuty temu, Taurus83 napisał:

Na 29 stronie ulotki którą wkleiłeś jest napisane że koszt na ha to 30 zł. Mój handlowiec mówił że tona rsm 27 +3s z i.u. kosztuje ok 100 zł więcej i stwierdził że się nie opyla  bo taniej wyjdzie rsm 32 

sory tam pisze o dodatkach do RSM a nie że dodają opis Dobrocin 1994

a od tej wiosny postanowiłem zlecać co roku badanie gleby na azot glebowy i PK MG ph zrobiłem to kompleksami czyli pola o podobnej glebie jedna próbka i na tej podstawie rozplanuję nawożenie dodatkowo będę próbował korzystać z SATAgro i korygować dawki wszystko powinno się zamknąć w 1000 1500 koszt pozyskania danych zobaczę efekty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

szkoda że nikt nie podejmuje się na przeprowadzenie badań polowych nie na podłożu ekologicznym ale na wpływ na plonowanie lub uzyskanie tego samego plonu przy ograniczonym stosowaniu RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melepeta    37

Cześć, czy jeśli rozleje RSM32 w dzień o 14, a w nocy będzie mróz to osłabi jego działanie w pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czy do dysz rsm zakładacie też filterki takie jak do zwykłych dysz czy bez filterków rozlewacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

Doradzono mi rok temu na tym forum rozlewanie bez filterków i tak jeżdżę ale jak zaczynałem ten sezon parenaście razy zatkało mi końcówki malutkim syfkiem, jakbym miał filterki nie byłoby tego problemu. Jak masz jakieś nawet stare to załóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075

Ja nie zakładam żadnych ale mam filtr sekcyjny z siatką pod dwustrumieniówki więc on łapie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żółty czy jeszcze drobniejszy? 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

U mnie też od roku bez filterkow i zapomniałem co to zapchane dysze a w ubiegłym roku lekko się skrystalizowal rsm 26s i coś jak piasek mi zapychal filterki. Po 2 czyszczeniach 42szt. Wywaliłem w piz... I teraz mam spokój 😁


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

A u mnie jak na razie spokój. Jedynie w tamtym roku zapychal mi się główny filtr Ale to lalem przez górę i to nie przez sito i nawalilo mi syfu ze spodu z mauzerow. Wtedy trochę wkurzalo to bo co jakiś czas trzeba było stawać i czyścić czy to ssawny czy rozpylacz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja lecę bez filterków tylko co 5 optyskiwaczy sprawdzam główny filtr. W tym roku nic się nie osadzało a w tamtym roku wręcz przeciwnie. Za każdym razem 26s, cysterna czysta, nowa, w ocynku, mauzery czyste. Pytanie skąd ten syf ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj