Skocz do zawartości

Zdjęcie

Seler

84 odpowiedzi na ten temat

#61 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 11 październik 2011 - 21:13

Seler tak kolego brzozak cena "niby" gwarantowana ale niektóre przedsiębiorstwa obniżają cene i nie można nic im robić a inne znowu zapowiadaja że beda kupowac seler kalibrowany przemysłowy. Z tym to już przegieli a od kiedy to sie kalibruje seler przemysłowy ale maja tyle towaru ze nie wiedza co z nim robic wiec tworza rozne teorie zeby kupij jak najtaniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Seler Dzisiaj, 19:52
  •  

#62 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 październik 2011 - 21:23

Seler kurde to bardzo niedobrze :/ dzwonilem jakis tydzien temu to kazali czekac z wykopkami, nic wiecej nie wiem.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#63 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 12 październik 2011 - 07:51

Seler To jest to że na rynku pojawiają się nowi plantatorzy co to żyli z hodowli świń i uprawy zbóż ale tak na próbę posiali warzywa i ani oni ani my nie mamy kasy.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 październik 2011 - 12:02

Seler no raczej, ze sie pojawiaja, ja tez jestem nowym plantatorem, dzis dzwonilem i wszystko w porzadku, kaliber 80-150 mm, platnosc jak bylo ustalone, wiec chyba ok.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#65 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 12 październik 2011 - 18:36

Seler kolego s-piotr zgadzam się z toba w zupełności. Tworzą sie nowi plantatorzy co kiedyś tylko w oborach siedzieli a teraz wprowadzają na rynek tyle towaru że nie ma kto przerobic takiej ilości i oni właśnie pociągaja stałych plantatorów na dno. Ale w tym kraju juz się chyba nic nie opłaca.

#66 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 październik 2011 - 20:41

Seler nowym sie oplaca, a wam nie. to chyba sklania ku refleksji, co nie?

poza tym nie trzeba byc prorokiem, ze po ostatnim roku w tym bedzie nadprodukcja, za rok dwa sie wszystko unormuje.
niektorzy moi znajomi w ogole nic nie siali, ani nie sadzili w tym roku bo juz nie jedna taka akcje przezyli i maja doswiadczenie jak ocenic rynek.
z drugiej strony w tamtym roku tyle zarobili, ze przez 10 lat moga lezec do gory ch....m :) .

#67 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 19:25

Seler .

Edytowany przez tobiasz51, 02 styczeń 2012 - 21:50.

#68 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 21:52

Seler .

#69 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 21:38

Seler kolego brzozak zastanów się lepiej nad tym co piszesz bo juz takie głupoty piszesz ze masakra widać że jesteś nowym plantatorem który o produkcji i handlu ma pojecie wynoszące zero wiec lepiej sie nie wypowiadaj. I tak was nowi PLANTATORZY HEHEHE czeka wielkie dno!!!!!!!!! POZDRAWIAM

#70 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 00:51

Seler dobrze my master B) .
za rok albo dwa sobie odbijesz ten sezon, wiec wyluzuj troche.
z tych co zaczynali w tym roku 80% juz nigdy nie spojrzy na warzywa ;) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share rafallodzkie

rafallodzkie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 08:39

Seler chciałbym wtrącić słówko. z warzywami tak jest jest moim zdaniem to już jedna z niewielu działów produkcji która nie jest unormowana. mleko ok zboże również trzoda trochę jeszcze wiruje ja praktycznie większość produkcji to kontrakt o co by się nie działo większej ilości nie sadze trudno niech stracę :) warzywa to dobra sprawa dla mniejszych gospodarstw ale jak ja bym miał 100 czy 200 haków to nie wiem czy droczyłbym się z warzywami tylko zboże takie jest moje zdanie nie sadzę żeby kiedykolwiek już żyto kosztowało 100 zł za kwintal no chyba że wydajność wzrośnie kilka krotnie pozdrawiam i udanego roku życzę wszystkim :)

#72 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 16:05

Seler kolego @ziomalek, w tym co mówisz jest pewnie trochę racji, ale zaóważ, że kolega @brzozak dysponuje sporą ilością hektarów, zapleczem maszynowym i zapewne kapitałem. Ponadto podchodzi do kwestii uprawy dosyć profesjonalnie, dletego nie wróże mu szybkiego zejścia na dno, choć jakby nie patrzeć konkurencja :D Co innego małe gospodarstwa, ale nie o tym temat. A co do tych w/w 80% mam nadzieje, że będzie ich więcej, bo budowę chłodni znów będe musiał przesunąć... Pozdrawiam i powodzenia życzę :)

#73 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 20:28

Seler kolego brzozak sorki za ostatnia wypowiedz troche mnie poniosło ale ten rok to jest jakas porazka miejmy nadzieje ze takie lata sie nie powtórzy bo nawet wieksze gospodarstwa nie dadza rady bo przedsiębiorstwa robia sobie coraz wieksze kpiny a koszty produkcji cały czas rosna. pozdrawiam

#74 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 23:04

Seler tez sie wkurzalem jak mi za 2 korzonki 15% walili i z suwmiarka pietruszke mierzyli, ale co zrobic - taki rok.

#75 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 17:04

Seler Witam wszystkich

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś stosuje środek POLYVERSUM na selery
Głównie do przechowywania ??

Wyczytałem że środek poprawia właściwości przechowawcze
Środek jest głównie przeznaczony do pietruszki oraz owoców ale ja się zainteresowałem czy mógłby być na selery

Może ktoś z was to stosuje ??

#76 Share ravo95

ravo95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Wszechstronne

Napisany 26 październik 2012 - 18:06

Seler

kolego @ziomalek, w tym co mówisz jest pewnie trochę racji, ale zaóważ, że kolega @brzozak dysponuje sporą ilością hektarów, zapleczem maszynowym i zapewne kapitałem. Ponadto podchodzi do kwestii uprawy dosyć profesjonalnie, dletego nie wróże mu szybkiego zejścia na dno, choć jakby nie patrzeć konkurencja Dodany obrazek Co innego małe gospodarstwa, ale nie o tym temat. A co do tych w/w 80% mam nadzieje, że będzie ich więcej, bo budowę chłodni znów będe musiał przesunąć... Pozdrawiam i powodzenia życzę Dodany obrazek

Większe plantatorzy selera to niby ile? Moim zdaniem więcej niż 15ha selera jest cięzko przerobic.
Gość ze wsi ma 15 to kopie dzień od 2 tygodni w palety i odrazu sypie do obcinarki i prosto na tira i na przetwórnie
Na tą chwile wykopał może z 7ha.

wie ktos może jakie ceny selera na przetwórniach? (napiszcie na jakich przetwórniach)

#77 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 26 październik 2012 - 22:45

Seler słabo kopie to u nas ha w trzy dni recznie zbieraja w klateczki

#78 Share areknn

areknn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 13 luty 2013 - 21:21

Seler Moze ktoś powie jaka cena selera na przemysł była w 2012 r?

#79 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 28 luty 2013 - 09:57

Seler kolego u nas tak mniej więcej od 55 -65 gr zależy jak firma i czy był kontrakt czy nie.

No panowie ja dziś będę wysiewał. W tym roku tylko "Diamant". Bez żadnych kombinacji.
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 20:47

Seler Koledzy mam pytanie sądzić seler po kukurydzy czy może coś innego? Dodam że pole nie zaorane na zimę gdyż były dzierzawaca zwlekal z koszeniem i oddaniem pola wlascicielowi