Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Jaguar 70 SF

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zibirol54

zibirol54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 maj 2010 - 17:22

Claas Jaguar 70 SF Witam. Jestem nowy na forum AF i borykam się z tematem zakupu sieczkarni Claas Jaguar 70 SF. Stan można powiedzieć że BDB, rok 85-86, posiada heder 3 rzędowy i gniotownik. Silnik rzędowy Mercedes 170KM. Cena za nią 20tysięcy zł. Zastanawiam się nad jej zakupem, gdyż sprzedający mówi że gdy jest mokra kukurydza to sieczkarnia potrafi zapchać się na gniotowniku (czy to normalne zjawisko czy nie) bo gdy kukurydza jest już bardziej sucha to nie ma z tym problemu. Nigdy nie miałem sieczkarni samobieżnej, a zakup musi zmieścić się w tych 20tysiącach. Proszę o pisanie co sądzicie o tej sieczkarni, czy to dobry wybór, czy ktoś ma taki sprzęt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Jaguar 70 SF Dzisiaj, 10:50
  •  

#2 Share wenicjusz

wenicjusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 02 luty 2012 - 23:05

Claas Jaguar 70 SF Witam
Bzdura
Mam Jaga 70 z gniotownikiem i nie zapchał mi sie ani razu w całym sezonie.
Jakby co to posiadam masę części do tego modelu - jak coś potrzebujesz to pisz wenicjusz@gazeta.pl

Witam
Bzdura
Mam Jaga 70 z gniotownikiem i nie zapchał mi sie ani razu w całym sezonie.
Jakby co to posiadam masę części do tego modelu - jak coś potrzebujesz to pisz wenicjusz@gazeta.pl

#3 Share zetor52

zetor52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 luty 2012 - 19:57

Claas Jaguar 70 SF Witam.Mam zamiar kupić jaguara 70 ale nie wiem czy warto i jakie ma on wady.Proszę o wasze opinie dziękuje i Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wenicjusz

wenicjusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 21 luty 2012 - 22:43

Claas Jaguar 70 SF

Witam.Mam zamiar kupić jaguara 70 ale nie wiem czy warto i jakie ma on wady.Proszę o wasze opinie dziękuje i Pozdrawiam.

Witam
Sieczkarnia prosta, bez elektroniki, dużo części pasuję od kombajnu Claas Senator (koła, skrzynia, zwolnice, układ kierowniczy, rozdzielacz i pare drobiazgów), więc zawsze łatwiej o części.
Polecam z silnikiem Merca 170 HP, wystarcza i jest dość twardy.
Tnie 1,5 do 2 godzin hektar, raczej mało awaryjna.
W tej cenie (12 000 - 20 000) to raczej najlepszy wybór.
Polecam poszukać wersję z dodatkowym gniotownikiem - będzie ok 2 tys droższa, ale opłaca się.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share zetor52

zetor52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 luty 2012 - 08:51

Claas Jaguar 70 SF Witam. Dzięki ci wenicjusz za porady.Mam jeszcze pytanie czy z tarką nie uszkodzi wszystkich ziaren.Wiem że z gniotownikiem byłby lepszy ale jak dotąd to te co się interesowałem to tylko z tarką.Użytkownik tej sieczkarni kturą
oglądałem twierdzi że uszkadza dobrze ziarno.Nie wiem czy mówi prawdę być może tak mówi bo chce sprzedać.
Proszę o wasze wypowiedzi. Dzięki.
Pozdrawiam.

#6 Share wenicjusz

wenicjusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 22:16

Claas Jaguar 70 SF Witam
Widzę koledzy że na tym forum to zbyt wielu użytkowników nie spotka się.
Kolego z tarkę i dobrze ustawionymi nożami do stalnicy tnie i traca bardzo dobrze.
Gniotownik to taka wisienka na torcie.
Ja szukałem rok takiej z gniotownikiem aż wypatrzyłem u Niemca, była 5000 droższa niż zwykłe.
Ale nie żałuję wydanych pieniędzy.
Przy zakupie zwróć szczególną uwagę na skrzynie biegów hedera, na taki mały przekaźnik przy tej skrzyni (wyrabia sie tam łozysko i obudowę rozrywa) oraz na skośne tryby przy hederze do kukurydzy (są horendalnie drogie).
AHA jeszcze jedno szukaj na kołach 18,4R26,
18,4R30 i 23,5R26 są za wysokie i na dużej kukurydzy trzeba trzymać na sprzegle.
Ja mam do swojej bliźniaki.Jeszcze nie uzywałem, ale są jako zaezpieczenie na mokry rok.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 kwiecień 2012 - 10:33

Claas Jaguar 70 SF Mam jaguara 970 2010r. 8 rzędów. Chodził już dwa sezony przy trawie i Kukurydzy. Mało pali, nie ma awarii ani żadnych problemów. Polecam