Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szables    0

Co sądzicie na temat agregatu uprawowo-siewnego Focus Active z UG, 4m? Zastanawiam się nad kupnem bo jest dużo tanszy od zachodnich, może znacie jakieś zachodnie agregaty uprawowo-siewne aktywne 4m w cenie do 70 tys netto, oczywiscie z siewnikiem mechanicznym (najlepiej na talerze), bo pneumatyk to juz zupelnie inna stawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zakładałem podobny temat w siewnikach IDEA L czy FOCUS UNIA..

Kolega kupił 3 metry zawieszany to sobie chwali.Siał po burakach ziemia była mokra z wałem pakerem to nie dawał rady,jak trochę podeschło to poszło.Teraz przywieźli mu z wałem gumowym i kółka dogniatające.Zborze super powschodziło i ładnie to wygląda.Ale jest problem NH 135km nie daję rady z nim,powiesił beton z przodu to szedł a teraz nalał wody do przednich kół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Hmm ale warto zauważyć UG ma także w swojej ofercie lekkie agregaty Uprawowo siewne aktywne Quick L Active wydaje mi sie że jest to całkiem ciekawa oferta dla rolników ktorzy nie mają trudnych warunków glebowych a jedynie chcą załatwić sprawe* w jednym przejeździe , a nie świrować po polu i jeździć najpierw jakimiś ciężkimi bronami i dopiero później tym niby agregatem uprawowo siewnym tyle tylko że biernym. Mi bardzo sie podobaja agregaty aktywne ponieważ żeczywiście są to pełne agregaty uprawowo siewne którymi można wjechać w zupełnie nie przygotowane pole i ładnie uprawić i zasiać , bo jakoś nie widze więkrzego sensu kupywać agregat up.siew. i zamiast agregatem przed siewem to jeździć ciężkimi bronami, jak oszczędność wynikająca z jednego przejazdu to ok ale ciągnika ma jeździć raz a nie jak w biernych i tak trzeba jeździć i tak tylko że nie agregatem tylko bronami jak dla mnie porażka sam siałem rok biernym i powiedziałem że nazywanie tego czegoś pełnoprawnym agregatem upr.siew. to jakaś pomyłka to trzeba traktować jako wzbogacony siewnik i tyle .

No może jeden wyjątek - agregat talerzowy na croskilu (czy jak sie to pisze)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Focus zastąpił Quick'a, dali skrzynie z zasypem "na bagi". Odnośnie agregatów biernych na zębie, to nie zawsze jest możliwość stosowania aktywnego, bo zmienne warunki na polu na to nie pozwalają. Dlatego, dobrym rozwiązaniem jest dodatkowy sprzęt na przednim TUZ'ie, wtedy mamy jeden przejazd i dodatkowo obciążnik na uwrociach i przejazdach. Agregat talerzowy ma ten plus, że jest tani i uniwersalny, jednak w uprawach siewnych, jak i pożniwnych nie jest "lekiem na całe zło".

Nie mniej jednak, Focus to bardzo kuszący produkt o dokładnym systemie wysiewu, zasypie "na baga" oraz rozbudowaną sekcją siewną. :) Ciekawe, jak trwałe są polskie borny aktywne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj