Skocz do zawartości

Zdjęcie

Focus Active

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szables

szables

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 maj 2010 - 15:17

Focus Active Co sądzicie na temat agregatu uprawowo-siewnego Focus Active z UG, 4m? Zastanawiam się nad kupnem bo jest dużo tanszy od zachodnich, może znacie jakieś zachodnie agregaty uprawowo-siewne aktywne 4m w cenie do 70 tys netto, oczywiscie z siewnikiem mechanicznym (najlepiej na talerze), bo pneumatyk to juz zupelnie inna stawka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Focus Active Dzisiaj, 11:36
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 06 maj 2010 - 15:53

Focus Active Zakładałem podobny temat w siewnikach IDEA L czy FOCUS UNIA..

Kolega kupił 3 metry zawieszany to sobie chwali.Siał po burakach ziemia była mokra z wałem pakerem to nie dawał rady,jak trochę podeschło to poszło.Teraz przywieźli mu z wałem gumowym i kółka dogniatające.Zborze super powschodziło i ładnie to wygląda.Ale jest problem NH 135km nie daję rady z nim,powiesił beton z przodu to szedł a teraz nalał wody do przednich kół.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 07 maj 2010 - 06:34

Focus Active Hmm ale warto zauważyć UG ma także w swojej ofercie lekkie agregaty Uprawowo siewne aktywne Quick L Active wydaje mi sie że jest to całkiem ciekawa oferta dla rolników ktorzy nie mają trudnych warunków glebowych a jedynie chcą załatwić sprawe* w jednym przejeździe , a nie świrować po polu i jeździć najpierw jakimiś ciężkimi bronami i dopiero później tym niby agregatem uprawowo siewnym tyle tylko że biernym. Mi bardzo sie podobaja agregaty aktywne ponieważ żeczywiście są to pełne agregaty uprawowo siewne którymi można wjechać w zupełnie nie przygotowane pole i ładnie uprawić i zasiać , bo jakoś nie widze więkrzego sensu kupywać agregat up.siew. i zamiast agregatem przed siewem to jeździć ciężkimi bronami, jak oszczędność wynikająca z jednego przejazdu to ok ale ciągnika ma jeździć raz a nie jak w biernych i tak trzeba jeździć i tak tylko że nie agregatem tylko bronami jak dla mnie porażka sam siałem rok biernym i powiedziałem że nazywanie tego czegoś pełnoprawnym agregatem upr.siew. to jakaś pomyłka to trzeba traktować jako wzbogacony siewnik i tyle .
No może jeden wyjątek - agregat talerzowy na croskilu (czy jak sie to pisze)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2010 - 12:04

Focus Active Focus zastąpił Quick'a, dali skrzynie z zasypem "na bagi". Odnośnie agregatów biernych na zębie, to nie zawsze jest możliwość stosowania aktywnego, bo zmienne warunki na polu na to nie pozwalają. Dlatego, dobrym rozwiązaniem jest dodatkowy sprzęt na przednim TUZ'ie, wtedy mamy jeden przejazd i dodatkowo obciążnik na uwrociach i przejazdach. Agregat talerzowy ma ten plus, że jest tani i uniwersalny, jednak w uprawach siewnych, jak i pożniwnych nie jest "lekiem na całe zło".
Nie mniej jednak, Focus to bardzo kuszący produkt o dokładnym systemie wysiewu, zasypie "na baga" oraz rozbudowaną sekcją siewną. :) Ciekawe, jak trwałe są polskie borny aktywne...