Polecane posty

Andrzej82    0

Witaj,

 

Chyba trochę szkoda że poszliście w kierunku nowego serwa - może trzeba było już kupić orbitrol :(

 

Musisz wkręcać bądź wykręcać tłoczysko siłownika 

Pomiędzy mechanizmem serwa a roboczą częścią tłoczyska powinno być ok 22 mm (czyli praktycznie wkecone na max) - ja tak mam u siebie i działa.

co prawda musze jeszcze troche podregulowac ponieważ na wysokich obrotach ściąga w prawo ale to już tylko kosmetyka.

Nie poddawaj się bo do tego naprawde trzeba mieć duuuużo cierpliwości

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabione    0

Wiem, że żle zrobiliśmy ale byłem pod naporem starszego.

Jutro z rana zabieram sie za regulacje chociaż wątpie aby to pomogło wydaje mi się że coś jest nie tak albo w układzie zjechane albo coś zaczarowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

jaka pompa i kiedy kupiona-przydaloby sie zmierzyc cisnienie jakie daje , bo objawy wskazuja ze to wina pompy.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabione    0

No i dalej jest lipa.

Mechanik przyjechał pokrecił i 250 zeta zgarnał, a wspomagania jak nie było tak nie ma. 

Przed przyjazdem mechaniora sprawdziłem pompe w ten sposób ze pożyczyłem drugi taki sam ciagnik zetor 7211 ze sprawnym wspomaganiem, zrobiłem połaczenie z pompy "działajacego"ciagnika do siłownika w moim ciagniku i efekt był taki sam jak na mojej pompie. wydaje mi sie ze w ten sposób wykluczyłem awarie mojej pompy. moglem jeszcze podpiac moja pompe do siłownika pozyczonego pacjenta ale zbrakło czasu, ale wydaje mi sie ze na 100 % pompa jest git.

Rozłaczyłem tez drazek kierowniczy i próbowałem krecic kierownica na wł silniku i było leciutko w obie strony. Może być wina w kołach?

Po krótkiej przejażdzce stwierdziłęm ze ciagnik dużo bardziej lata po drodze jak przed pseudo remontem. jestem w kropce pomózcie, nakierujcie bede sprawdzał wszystko po koleji. 

jacuś nie wiem jaka to pompa kupiłem ją za kwote około 450 zeta jest to napewno polski wyrób nowka zakupiona około 4 miesięcy temu.

Zawór ciśnieniowy co jest na pompie tez próbowałem podmieniac z innej po pompy efekt ten sam.

Mechanik nie miał zegara-jak sie go o to zapytałem to troche zczerwieniał ale to mi nic nie daje niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

to poszukaj pudelka[ teraz chyba do reklamacji oryginalne pudlo juz nie jest konieczne] i paragonu bo polski wyrob dlugo nie pochodzi -to niestety z wlasnego doswiadczenia.

 

 

podnies ciagnik na przednich kolach , na zgaszonym silniku i podloczonym drazku kierowniczym krec kolami , wtedy okaze sie czy szwankuje pompa czy silownik, jesli nic sie nie zacina i rowno chodzi to silownik jest dobry i trzeba szukac dalej.

to jest tureckie dziadostwo i moze byc od nowosci zepsute-ja 2 razy dawalem na naprawe gwarancyjna-bo lal olej -nie cieknal jak w starym tylko lal, mialem takiego mechanika jak ty i wymienilem silownik a wina byla pompy, ciagnik sprzedalem ze starym silownikiem wlasnorecznie uszczelnionym a nowy lezy rozwalony w garazu....


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabione    0

Wydaje mi sie ze pompa jest wykluczona tak jak pisałem wyzej, ale głowy oczywiscie nie daje.

Przód mam mieki musze zblokowac koła?, bo wydaje mi sie ze jak podniose przod to jakies tam sprezyny i keilichy sie poluzuja i nic w ten sposob nie sprawdze???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

na miekkim przodzie sie nie znam, chodzi o to zeby pokrecic w obydwie strony i zobaczyc czy nic sie nie zacina.moze ten silownik jest po prostu zle wyregulowany i w tym problem.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artoni    0

a sprawdzałeś stan oleju i w jakim on jest stanie, bo może tak jak u mnie było że wspomaganie mi szarpało i ciężko się kierą kręciło,  i wymiana oleju i filtra pomogła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

witam, ma taki delikatny problem przy zetorze 5211, mianowicie gdy ciągnik jest zapalony stoi w miejscu i zacznę kręcić delikatnie kierownicą w prawo lub lewo to słuchać takie stuki jakby coś przeskakiwalo albo był gdzieś luz przy osi, gdy się jedzie to tego nie czuć. nie wiem może to wspomaganie coś przepuszcza, dodam że ojciec gdzieś zahaczył o jakiś konar w lesie jak cofał  przy skręconych kołach i chyba to przez to, tylko nie wiadomo co stuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

przecież nikt Ci nie doradzi jak sam nie zlokalizujesz źródła hałasu . Może na sworzniu zwrotnicy poluzował się klin ?


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj