Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wspomaganie Zetor 5211

85 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 17:26

Wspomaganie Zetor 5211

Ze względu na reklamacje lepiej kupić w stacjonarnym sklepie choćby  parę zł drożej,  we Wieprzu kiedyś mieli- jak wiesz gdzie to jest bo okolice Krakowa są dosyć duże. :D

Brak polskich znaków.

Edit: kris14

Edytowany przez kris14, 28 listopad 2014 - 01:04.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wspomaganie Zetor 5211 Dzisiaj, 20:03
  •  

#62 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 27 listopad 2014 - 21:21

Wspomaganie Zetor 5211

Jasne - często tam coś kupuje. Dzięki.

#63 Share marcin__malutki

marcin__malutki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 17:59

Wspomaganie Zetor 5211

Witam. Mam pytanie niedziała mi wspomaganie w zetorze 7245 nie da sięskręcić w żadną stronę pompa daje ok 6 atmosfer co to może być za przyczyna???

#64 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 22:10

Wspomaganie Zetor 5211

przy obrotach 2200 powinna dawac 11,4 mpa, wiec wyglada ze musisz kupic nowa pompe, niestety tylko oryginal z polskimi zamiennikam[podobnie jak ja z polskimi znakami :D ] sie nie baw.

#65 Share marcin__malutki

marcin__malutki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 11:43

Wspomaganie Zetor 5211

6 atmosfer daje na wolnych obrotach

#66 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 22:32

Wspomaganie Zetor 5211

na wszelki wypadek jeszcze podnies przod. a jak w powietrzu swobodnie kreci kolami. to nie zostaje nic innego niz zakup nowej.

#67 Share belarust25

belarust25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa
    motoryzacja, mechatronika,ładne dziewczyny

Napisany 15 listopad 2015 - 19:24

Wspomaganie Zetor 5211

Witam. Potrzebuje porady.... a mianowicie sąsiad chce założyć do Zetora 5211 wspomaganie. Miałem na myśli coś takiego : http://allegro.pl/ws...5768818000.html . Czy ktoś ma zamontowane takie? Warto zamontować? Czy coś innego doradzicie? 

Z góry dziękuje za odpowiedź :D

KPK Kumurun Team

#68 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 13:54

Wspomaganie Zetor 5211

Koledzy, w których zetorach 5211 było montowane oryginalne wspomaganie? bo gdzies wyczytałem że w niektórych zetorach było montowane jakieś rumuńskie wspomaganie czy jakieś, no i ponoć często z niego były wycieki

#69 Share Andrzej82

Andrzej82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 12:11

Wspomaganie Zetor 5211

Panowie

Mam problem z serwomechanizmem wspomagania , zetor 5245

Ciekło - więc pokusiłem się rozbrać w celu uszczelnienia

Po złożeniu wpomaganie działa tylko w jedną stronę- w lewo

Regulacja siłownikiem nie pomaga- ew w lewo zaczyna skręcać samo bądź po regulacji trzyma się ale nadal w lewo chodzi lekko a w prawo niestety brak wspomagania

Na podniesionych kołach w obie strony kreci się lekko więc mechaniczne blokowani wykluczam.

Pompe również wykluczam poniewaz przed demontażem (oprócz wycieku) działało ok

Zastanawiam sie czy układ może jakoś trzeba odpowietrzyc po montażu? A może coś źle złożyłem- rozebrane było na drobne części

Innych pomysłółw już mi brakuje:(

Teraz jestem zły na siebie że się sam za to zabrałem- dużo pracy a efektów brak :(

Zastanawiam się czy oddać do regeneracji - regeneracja 530 pln i pewnie by działało , bądź przerobić na orbitrol ok 1400pln

Będę wdzięczny za pomoc co to może być że w prawo nie działa oraz dobrą radę 

Pozdrawiam

#70 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 22:22

Wspomaganie Zetor 5211

sprobuj jeszcze raz wyregulowac-krec tloczyskiem do skutku, wykrec tak zeby przynajmniej 3 zwoje na tloku bylo widac, zeby dzialal w prawo trzeba wykrecac az do stanu rownowagi, czy dobrze zlozyles-tam jakiejs skomplikowanej technologi nie ma wiec raczej trudno to zepsuc.

jesli bys mial robic watpliwa regeneracje to lepiej kupic nowy orbitrol-niebo a ziemia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Andrzej82

Andrzej82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 21:17

Wspomaganie Zetor 5211

Witam,

Dzięki za radę ale niestety to juz próbowałem,

Jak wykręcam bardziej to i w lewo wspomaganie przestaje działać a w praco cały czas nic :(

Czy masz jakieś doświadczenie z orbitrolem- co wybrać i czy montaż nie jest trudny przy kabinie ?

Na allegro znalazłem poniższe oferty- nie wiem czy się czymś różnią i czy to dobrze, że produkcja "polska"???

http://allegro.pl/10...5932715005.html

http://allegro.pl/ws...917989146.html 

#72 Share pablos23

pablos23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 21:55

Wspomaganie Zetor 5211

Witaj. Miałem to samo w swoim 5211.  Nie kupuj nowego i nie kombinuj z orbitrolem, Po prostu cierpliwie reguluj i wkręcaj lub wykręcaj. Ja po dwóch dniach regulacji znalazłem właściwe ustawienie i działa ok.

#73 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 22:32

Wspomaganie Zetor 5211

albo cos masz zle zlozone albo brak ci cierpliwosci-jesli chodzi w jedna strone to i w druga musi -chocby ciezko.

ja mam fabryczny orbitrol  wiec na temat tych wynalazkow sie nie wypowiem 

#74 Share Andrzej82

Andrzej82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 16:47

Wspomaganie Zetor 5211

Panowie,

Sukces- udało się wyregulować. Okazało sie, że siłownik prawie w całości musi być wkręcony 

Zobaczyłem ile jest wkręcone u sąsiada i ustawiłem tak samo- później po małej regulacji udało sie ustawić aby kierownica nie uciekała

Dzięki za pomoc !!!

#75 Share gabione

gabione

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 11:49

Wspomaganie Zetor 5211

Witam.

Podpinam sie bo podobny temat a nie ma co dublowac..Zetor 7211.

Miałem słabe wspomaganie, wiec postanowiłem wymienic pompe wspomagania- efekt był bardzo znikomy można powiedzieć zerowy. Na wiekszych obrotach było dużo lepiej.

Ojciec wykrecił nie dawno cały siłownik i zawiósł do speca, który stwierdził że siłownik praktycznie w cale nie nadaje się do użytku- szybka decyzja kupno nowego siłownika 1200 zł. Założyliśmy nowy siłownik i efekt jest teraz taki że na wolnych obrotach czasami jest troszeczke wspomagania ale jak zatnie to juz w cale nie idzie ukrecic, pomaga dopiero dodanie gazu. Od czego zacząc co można sprawdzić i w jaki sposób bo już wymiękam całkowice a praca do wykonania jest.

#76 Share Andrzej82

Andrzej82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 19:59

Wspomaganie Zetor 5211

Witaj,

Chyba trochę szkoda że poszliście w kierunku nowego serwa - może trzeba było już kupić orbitrol :(

Musisz wkręcać bądź wykręcać tłoczysko siłownika 

Pomiędzy mechanizmem serwa a roboczą częścią tłoczyska powinno być ok 22 mm (czyli praktycznie wkecone na max) - ja tak mam u siebie i działa.

co prawda musze jeszcze troche podregulowac ponieważ na wysokich obrotach ściąga w prawo ale to już tylko kosmetyka.

Nie poddawaj się bo do tego naprawde trzeba mieć duuuużo cierpliwości

#77 Share gabione

gabione

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 20:10

Wspomaganie Zetor 5211

Wiem, że żle zrobiliśmy ale byłem pod naporem starszego.

Jutro z rana zabieram sie za regulacje chociaż wątpie aby to pomogło wydaje mi się że coś jest nie tak albo w układzie zjechane albo coś zaczarowane. 

#78 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 21:46

Wspomaganie Zetor 5211

jaka pompa i kiedy kupiona-przydaloby sie zmierzyc cisnienie jakie daje , bo objawy wskazuja ze to wina pompy.

#79 Share gabione

gabione

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 11:56

Wspomaganie Zetor 5211

No i dalej jest lipa.

Mechanik przyjechał pokrecił i 250 zeta zgarnał, a wspomagania jak nie było tak nie ma. 

Przed przyjazdem mechaniora sprawdziłem pompe w ten sposób ze pożyczyłem drugi taki sam ciagnik zetor 7211 ze sprawnym wspomaganiem, zrobiłem połaczenie z pompy "działajacego"ciagnika do siłownika w moim ciagniku i efekt był taki sam jak na mojej pompie. wydaje mi sie ze w ten sposób wykluczyłem awarie mojej pompy. moglem jeszcze podpiac moja pompe do siłownika pozyczonego pacjenta ale zbrakło czasu, ale wydaje mi sie ze na 100 % pompa jest git.

Rozłaczyłem tez drazek kierowniczy i próbowałem krecic kierownica na wł silniku i było leciutko w obie strony. Może być wina w kołach?

Po krótkiej przejażdzce stwierdziłęm ze ciagnik dużo bardziej lata po drodze jak przed pseudo remontem. jestem w kropce pomózcie, nakierujcie bede sprawdzał wszystko po koleji. 

jacuś nie wiem jaka to pompa kupiłem ją za kwote około 450 zeta jest to napewno polski wyrób nowka zakupiona około 4 miesięcy temu.

Zawór ciśnieniowy co jest na pompie tez próbowałem podmieniac z innej po pompy efekt ten sam.

Mechanik nie miał zegara-jak sie go o to zapytałem to troche zczerwieniał ale to mi nic nie daje niestety.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 12:46

Wspomaganie Zetor 5211

to poszukaj pudelka[ teraz chyba do reklamacji oryginalne pudlo juz nie jest konieczne] i paragonu bo polski wyrob dlugo nie pochodzi -to niestety z wlasnego doswiadczenia.

podnies ciagnik na przednich kolach , na zgaszonym silniku i podloczonym drazku kierowniczym krec kolami , wtedy okaze sie czy szwankuje pompa czy silownik, jesli nic sie nie zacina i rowno chodzi to silownik jest dobry i trzeba szukac dalej.

to jest tureckie dziadostwo i moze byc od nowosci zepsute-ja 2 razy dawalem na naprawe gwarancyjna-bo lal olej -nie cieknal jak w starym tylko lal, mialem takiego mechanika jak ty i wymienilem silownik a wina byla pompy, ciagnik sprzedalem ze starym silownikiem wlasnorecznie uszczelnionym a nowy lezy rozwalony w garazu....