Skocz do zawartości

Reklama

Wspomaganie Zetor 5211

Zetor Wspomaganie 5211 orbitrol wspomaganie zetora

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
54 odpowiedzi na ten temat

#1 Gregu

Gregu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • 929490

Napisany 13 sierpień 2008 - 11:17

Witam,
Potrzebuje pomocy- mam Zetora 5211, rok prod. 89r. Chce założyć do niego wspomnaganie bo po 1. cięzko juz ukręcić tą kierownicą 2 są duże luzy w układzie kierowniczym i poradzono mi ze jak założe wspomaganie to te luzy nie bedą odczuwalne.
Wiem, że jest jakies serwo wspomaganie produkcji Tureckiej które można kupić za ok. 1400 zł (kompletne do założenia) tylko nie dają na nie gwarancji.  Mozna tez kupic orginalne Czeskie ale tu juz sam siłownik kosztuje ok 1100 zł a gdzie pompa i reszta... wyjdzie pewnie razem koło 3 tysi.  Czy może ktoś wie gdzie można kupic ten Turecki komplet ??
Czy ktoś wie czy można założyć do tego Zetora wspomaganie na orbitrolu? ile by to kosztowało i czy jest lepsze niz serwo? ;)
z góry dzieki za wasze podpowiedzi :D

#2 oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1774 postów
  • 24926566

Napisany 13 sierpień 2008 - 11:43

Po co zakładasz dwa identyczne tematy? http://www.agrofoto....nie-t12013.html
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#3 Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • 9446307
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 13 sierpień 2008 - 11:49

Luzy i tak ci nie znikną i będziesz je odczuwał tylko, że lżej ci będzie się kręiło
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#4 adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1674 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 12:00

Jeżeli masz miękki przód to orbitrolu raczej nie da się założyć choć na upartego wszystko da radę. W jego nowszym odpowiedniku Zetorze 3340 standardowo była montowana przednia oś nieresorowana z orbitrolem, a w opcji można było zamówić amortyzowany (miękki przód) i wtedy występował on z serwomechanizmem

#5 MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • 2952 postów
  • 6011417

Napisany 13 sierpień 2008 - 12:43

Zobacz postoFsik, o Aug 13 2008, 12:43, powiedział:

Po co zakładasz dwa identyczne tematy? http://www.agrofoto....nie-t12013.html

Ty nigdy nie napisałeś przez przypadek 2 postów naraz ...??? ;) :D  

Pewnie nacisnął dwa razy [dodaj odpowiedź] i dlatego "wskoczyły" dwa posty... :D

Przenoszę do odpowiedniego subforum...

#6 sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1856 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 12:50

może najpierw pokasowałbyś luzy i naprawdę tak ciężko się robi czy masz tura lub skomplikowane pola.
Może pokombinuj  z orbitolem najlepiej jakby był do tego siłownik z dwoma tłoczyskami wtedy nie potrzebny drążek ,ale może być i zwykły tylko montuj go do osi  nie do ramy (mniejsze zużycie przegubów i brak sił chcących skręcic osią ) .A cena oryginalnego siłownika to jest kompletnego z zaworami ?

#7 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 19:15

wujek ostatnio zakładał wspomaganie do 7711 i powiem wam ze nie jest to taka mala inwestycja-koszt około 5tys zł

#8 DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 19:31

mam zamontowane od podstaw na orbitrolu , siłownik jest w miejscu serwa , z jednej strony opiera się tam gdzie serwo z drugiej w dorobiony otwór w dźwigni od przekładni , oś kierownicy wywalona  , daruj sobie serwo bo nie dość ,że koszty są kosmiczne to w dodatku pozostaną luzy z przekładni . Jak chcesz coś więcej jak to rozwiązałem to służę radą ;)

#9 jaroweres

jaroweres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 11:51

Zobacz postGregu, o Aug 13 2008, 12:17, powiedział:

Witam,
Potrzebuje pomocy- mam Zetora 5211, rok prod. 89r. Chce założyć do niego wspomnaganie bo po 1. cięzko juz ukręcić tą kierownicą 2 są duże luzy w układzie kierowniczym i poradzono mi ze jak założe wspomaganie to te luzy nie bedą odczuwalne.
Wiem, że jest jakies serwo wspomaganie produkcji Tureckiej które można kupić za ok. 1400 zł (kompletne do założenia) tylko nie dają na nie gwarancji.  Mozna tez kupic orginalne Czeskie ale tu juz sam siłownik kosztuje ok 1100 zł a gdzie pompa i reszta... wyjdzie pewnie razem koło 3 tysi.  Czy może ktoś wie gdzie można kupic ten Turecki komplet ??
Czy ktoś wie czy można założyć do tego Zetora wspomaganie na orbitrolu? ile by to kosztowało i czy jest lepsze niz serwo? :P
z góry dzieki za wasze podpowiedzi :P
Cześć
Ja właśnie zamontowałem to tureckie wspomaganie w swoim zetorze i naprawde jest super... Jeżeli chcesz to moge ci dać link do gościa który sie zajmuje sprzedarzą tych wspomagań, koszt tego wszpomagania to 1600 zł za KOMPLET. nic juz nie musisz dokupywać
i życie toczy sie dalej.........

#10 jaroweres

jaroweres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 12 październik 2008 - 15:16

witam zdjęcia wspomagania są już w galerii, w dziale wynalazki i udoskonalenia " tureckie wspomaganie kierownicy zetor "
pozdrawiam
i życie toczy sie dalej.........

#11 Rolnik2008

Rolnik2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 08:40

mam zetora 7011 i kupiłem to tureckie wspomaganie na Allegro ,sprawuje się świetnie  :lol: i kosztowało tylko 1600zł!!!. u nas w agromie chcieli za czeskie 4500zł. chyba sie urwali z choinki nie wiem skąd ta cena im sie bierze.

#12 Rolnik2008

Rolnik2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 08:51

Zobacz postGregu, o Aug 13 2008, 11:17, powiedział:

Witam,
Czy ktoś wie czy można założyć do tego Zetora wspomaganie na orbitrolu? ile by to kosztowało i czy jest lepsze niz serwo? :lol:
z góry dzieki za wasze podpowiedzi :D

Gregu, wspomaganie na orbitrolu jest mało bezpieczne , wystarczy że pęknie Ci wąż , i już nie masz kontroli nad ciągnikiem. Pół biedy jak to sie stanie na polu. Lepiej kup to oryginalne z siłowinik z boku

#13 Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 06:10

Ja mam zetora 5211 i załorzyłem mu wspomaganie kupione w agromie dałem za nie 1999zł niewiem jakiej produkcji ale sprawuje się dobrze
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem   technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#14 luki788

luki788

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • 1054419
  • Zainteresowania:Pracować mniej zarabiać więcej :P

Napisany 04 maj 2010 - 12:00

Mam problem ze wspomaganiem przy Zetorze 5211 mianowicie ciężko się skręca w prawo wiem że jakoś się ustawia to wspomaganie ale nie wiem jak dokładnie mam to zrobić co odkręcić czym kręcić itp. proszę o pomoc to jest bardzo ważne a i jeszcze jedno czy to będzie się powtarzać bo podobno jak koło się zaprze to lubi się wtedy przestawić można to jakoś wyeliminować?

#15 zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • 34372006
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 04 maj 2010 - 17:45

sprawdź czy olej jest

#16 emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • 10020299

Napisany 05 maj 2010 - 11:04

na siłowniku od wspomagania masz założoną opaskę skręconą śrubą M6 i zasadniczo tym możesz coś zdziałać. Podnosisz przód do góry (oba koła nad ziemią), odpalasz ciągnik, luzujesz nakrętkę i kręcisz siłownikiem aż koła będą stały prosto, nie będą skręcać na boki.

Ole też przydałoby się sprawdzić, ale jak piszesz że w jedna stronę ciężko się kręci to olej pewnie jest

#17 jezynek5211

jezynek5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • 10111223
  • Zainteresowania:Wszystko , co ma kola

Napisany 05 maj 2010 - 18:07

najlepiej to spróbuj wyregulować siłownik  "francuzem" tzn.jego gwint.zapalasz , kręcisz tą śrubą w lewo czy w prawo i patrzysz czy sam skręca . jeśli to to powinno być ok
I LOVE YOU, @BICZYSS :*

#18 pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów

Napisany 06 maj 2010 - 15:05

Witam.
Brat cioteczny planuje założyć wspomaganie w 5211 i mamy w związku z tym kilka pytań.

Czy ktoś z Was już to robił?
Czy jest sens i jeżeli tak to czy trudno jest samemu założyć?

Zamierza kupić to:

http://www.farmexper...rodukt8097.aspx

Jakieś porady?

Za informacje z góry dziękuję.
W rolnictwie siła!!! :)

#19 zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • 15793324
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 06 maj 2010 - 17:16

no parę rzeczy można dorobić nie trzeba kupować podstawa pod zbiornik oleju parę rułek a tak żadna sztuka to założyć jest różnica  :)

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • 34372006
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 06 maj 2010 - 18:50

a z wspomaganiem ciągnik zawsze ładniej chodzi i lepiej się nim jeździ

Także otagowane z jednym lub więcej tym słowem kluczowym: Zetor, Wspomaganie, 5211, orbitrol, wspomaganie, zetora

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk