Skocz do zawartości

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem

72 odpowiedzi na ten temat

#61 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 16:06

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Ja jak brałem kredyt pomostowy na zakup ciągnika,, którego brałem na PROW to mój BS nie patrzył czy opłacam krus.Zatrudnić mozesz się na umowe o dzieło albo załóż firme jednoosobowa i opłacaj podwójny KRUS ja tak mam zamiar zrobić jak zrobie prawko E do C bo są firmy które tak własnie chcą zatrudniać kierowców

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Dzisiaj, 11:40
  •  

#62 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 16:22

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Nie jestem pewien ale wybieram się do banku więc już dowiem się wszystkiego...SAUTER też chce iść na ciężarówki a C+E i kwalifikację zrobiłem...

#63 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:10

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Więc jak brałeś w 2011 zapewne składałeś zaświadczenie w ARiMR że jesteś ubezpieczony w KRUS min.rok i teraz bez problemu możesz pracować.

Oczywiście jeżeli bank nie będzie wymagał ubezp. w KRUS - ale wydaje mi się że tego nie wymaga ( a wręcz prawie na pewno)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:13

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Wyczytałem przed chwilą że trzeba przedłożyć zaświadczenie z KRUS o nie zadłużeniu...

#65 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:17

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem A ja przeczytałam że z KRUS/ZUS :)

więc chyba nie ma co gdybać - jutro się dowiesz

#66 Share EliaszSzkudapski

EliaszSzkudapski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 12:58

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Witam. Dostałem z agencji decyzje ze zostanie mi wypłacona premia na młodego rolnika. Musze sie zapisać w KRUS, ale mam możliwość pracy w Anglii, orientuje sie ktos z was czy taki układ jest możliwy? Czy krus moze sie dowiedzieć o tym jesli bede pracował w Anglii i moze mnie wydalić jak jest w przypadku ZUS? Z góry dzieki za odpowiedz.

#67 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 22 wrzesień 2015 - 13:31

No to się kolego zdecyduj albo bierzesz młodego rolnika i prowadzisz gospodarstwo albo pakujesz manele i wyjeżdżasz do anglii. Przez takich cwaniaków kombinatorów wielu młodych którzy wiążą swoją przyszłość z gospodarstwem premii nie dostało chociaż im się należy.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share EliaszSzkudapski

EliaszSzkudapski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 14:24

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Wybacz kolego ale nie znamy sie wiec nie wyzywaj mnie od kombinatora.. Wlasnie wiąże z tym swoja przyszłość i gwarantuje Ci ze nie jednemu takiemu co sie należy bym mogl bym pokazac co znaczy sobie zasłużyć.. Poza tym juz lepiej niż dwie takie premie z wlasnie z poza rolniczych zarobków w to gospodarstwo zainwestowałem i wybacz uważam ze mi sie należy.

#69 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 09:59

najlepiej robić na czarno lub na dane kogoś innego - ale nie wiadomo, czy tak się da... oficjalnie grom wie, czy urzędy informują się na wzajem, ale raczej wątpię w to. najlepiej dowiedz się w samym Krusie, czy jest taka możliwość - jeśli w ogóle jest, to na jakich zasadach.

#70 Share jakobek

jakobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 październik 2015 - 11:34

Lepiej nie ryzykuj z wyjazdem za granice jeśli otrzymasz premie wystarczy że ktoś doniesie na Ciebie i pozamiatane agencja stwierdzi że prowadzisz niesamodzielnie gospodarstwo i skutkuje to oddaniem premii, odczekaj rok i będziesz mógł pracować tak bynajmniej było w naborze z tamtego roku. Zatrudnij się na czarno to najlepsze wyjście

#71 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 01 październik 2015 - 11:36

Samodzielne prowadzenie gospodarstwa nie polega na tym czy ktoś jest na miejscu czy nie :)

#72 Share kostuch88

kostuch88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 04 luty 2016 - 11:35

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/uwaga-mlodzi-rolnicy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#73 Share kape14

kape14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 maj 2016 - 12:47

jaa odświeże temat i zadam inne pytanie , mam możliwość otrzymania stypendium stażowego z uczelni , a dsotałem premie młodego rolnika , niestety mimo to że jestem jego właśiccielem musze sobie zrobić praktyki/staż w gospodartswie rolnym ..wiem chore i to bardzo . Ale chcialem zapytac czy stypenidum stażowe nie wpłynie jakoś na młodego rolnika żeby później nie było problemów ?