Gość Profil usunięty

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem

Polecane posty

poosa21    856

Jestem z naboru 2008 przepisałem gospodarstwo w grudniu 2008, ale premie dostałem w lipcu 2009 i od tego czasu do lipca 2012 powinienem być ubezpieczony w kRUS, Ale przyszło mi pismo że mam 90 dni na dostarczenie zaświadczenia z kRUS że co najmiej przez rok (od dostania premi) byłem ubezpieczony jako rolnik. Czyli te zasady zmieniły sie dla wszytkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :rolleyes:

 

W takim razie i ja czekam na takie pisemko z ARiMR :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krciczek    0

Drodzy koledzy, mam pytanie co do dlugosci ubezpieczenia w KRUSIE..Faktycznie teraz prawo się tak zmieniło, że wystarczy być 1 rok ubezpieczonym w KRUSIE? Ma ktoś jakiegoś linka gdzie można o tym poczytać, bo szukam i nie mogę nic znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Mam pytanie. Jeśli czas obowiązkowego ubezpieczenia w KRUS skrócono do 1 roku, to zakaz pracy poza rolnictwem też analogicznie skraca się do 1 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeerMan    3

@Andrzejns tak zgadza się , będąc na krusie możesz co prawda pracować na umowę o dzieło albo założyć własna działalność a p roku to możesz robić co chcesz, tylko nie wiem włąsnie czy ten przepis dotyczy tylko tych co składali w 2011 jak ja czy też tych którzy wcześniej składali w poprzednich naborach ale wydaje mi się że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Dzięki za odpowiedź, tak właśnie myślałem. W kwietniu upłynie rok od wypłaty premii także zaczne szukać pracy, zobaczę jak to będzie <_< ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

Słuchajcie brałem MR w 2011r. teraz w 2013r. 1 Kwietnia będzie 2 lata jak otrzymałem premię...che iść do pracy i zupełnie odciąć się od tego...tzn. w papierach itd. dalej będę samodzielnie prowadził gospodarstwo i będę figurował z tym że chcę wziąć teraz kredyt z linii młody rolnik na pewną inwestycję ale nie dla mnie tylko dla brata i żeby wziąć kredyt trzeba mieć co najmniej 1 ha i być zapewne ubezpieczonym w KRUSIE....jak obejść ten przepis żeby można było iść do pracy na umowę o pracę? Oczywiście na KRUSIE mógłbym być ale jak będę na umowie to ZUS powiadomi KRUS i co dalej?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jak brałem kredyt pomostowy na zakup ciągnika,, którego brałem na PROW to mój BS nie patrzył czy opłacam krus.Zatrudnić mozesz się na umowe o dzieło albo załóż firme jednoosobowa i opłacaj podwójny KRUS ja tak mam zamiar zrobić jak zrobie prawko E do C bo są firmy które tak własnie chcą zatrudniać kierowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

Nie jestem pewien ale wybieram się do banku więc już dowiem się wszystkiego...SAUTER też chce iść na ciężarówki a C+E i kwalifikację zrobiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Więc jak brałeś w 2011 zapewne składałeś zaświadczenie w ARiMR że jesteś ubezpieczony w KRUS min.rok i teraz bez problemu możesz pracować.

 

Oczywiście jeżeli bank nie będzie wymagał ubezp. w KRUS - ale wydaje mi się że tego nie wymaga ( a wręcz prawie na pewno)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałem z agencji decyzje ze zostanie mi wypłacona premia na młodego rolnika. Musze sie zapisać w KRUS, ale mam możliwość pracy w Anglii, orientuje sie ktos z was czy taki układ jest możliwy? Czy krus moze sie dowiedzieć o tym jesli bede pracował w Anglii i moze mnie wydalić jak jest w przypadku ZUS? Z góry dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No to się kolego zdecyduj albo bierzesz młodego rolnika i prowadzisz gospodarstwo albo pakujesz manele i wyjeżdżasz do anglii. Przez takich cwaniaków kombinatorów wielu młodych którzy wiążą swoją przyszłość z gospodarstwem premii nie dostało chociaż im się należy.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz kolego ale nie znamy sie wiec nie wyzywaj mnie od kombinatora.. Wlasnie wiąże z tym swoja przyszłość i gwarantuje Ci ze nie jednemu takiemu co sie należy bym mogl bym pokazac co znaczy sobie zasłużyć.. Poza tym juz lepiej niż dwie takie premie z wlasnie z poza rolniczych zarobków w to gospodarstwo zainwestowałem i wybacz uważam ze mi sie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

najlepiej robić na czarno lub na dane kogoś innego - ale nie wiadomo, czy tak się da... oficjalnie grom wie, czy urzędy informują się na wzajem, ale raczej wątpię w to. najlepiej dowiedz się w samym Krusie, czy jest taka możliwość - jeśli w ogóle jest, to na jakich zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakobek    4

Lepiej nie ryzykuj z wyjazdem za granice jeśli otrzymasz premie wystarczy że ktoś doniesie na Ciebie i pozamiatane agencja stwierdzi że prowadzisz niesamodzielnie gospodarstwo i skutkuje to oddaniem premii, odczekaj rok i będziesz mógł pracować tak bynajmniej było w naborze z tamtego roku. Zatrudnij się na czarno to najlepsze wyjście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Samodzielne prowadzenie gospodarstwa nie polega na tym czy ktoś jest na miejscu czy nie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kape14    0

jaa odświeże temat i zadam inne pytanie , mam możliwość otrzymania stypendium stażowego z uczelni , a dsotałem premie młodego rolnika , niestety mimo to że jestem jego właśiccielem musze sobie zrobić praktyki/staż w gospodartswie rolnym ..wiem chore i to bardzo . Ale chcialem zapytac czy stypenidum stażowe nie wpłynie jakoś na młodego rolnika żeby później nie było problemów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj