Skocz do zawartości

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem

72 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 04 styczeń 2011 - 17:59

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Napisane na samym początku 3lata w krusie, to 365dni razy 3lata, to jest w zaokrągleniu(bo i tak w niedziele byś nie pracował albo tam jeszcze inne dni) nawet te 1000dni zostaje, to 75tys podzielić przez 1tysiąc dni masz na dzień 75zł i już masz jakbyś jeden dzień pracował poza gospodarstwem :lol: I jeszcze mało, u ciebie nie jest takie znane coś jak praca na budowie(tam mało kto jest ubezpieczony, tylko każdy robi bo robi) :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Dzisiaj, 01:14
  •  

#22 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 13:09

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Tak sie składa ze jestem tym "oszustem"który dostal premie i dodatkowo pracuje w Holandii legalnie!!!Wiekszosc ludzi tam pracujacych w Polsce opłaca Krus.Pracodawca holenderski nie powiadamia zusu ani krusu ze u niego pracuje bo nie ma takiego obowiązku!!!

#23 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 19:32

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem @SAUTER
Ok znalazłeś dziurę, ale i tak możesz mieć problem, bo jak udowodnisz samodzielne prowadzenie gospodarstwa w trakcie pracy zagranicą. A to może być sprawdzane w razie kontroli, niespełnienie tego wymogu to zwrot 100 % pomocy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 03:03

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem czyli jest możliwa praca i MR a tak myślę skoro kolega prowadzi produkcje roślinną jedynie to dlaczego miałby być jakiekolwiek przeciwskazania co do prowadzenia gospodarstwa przecież zima to okres martwy w produkcji roślinnej co o tym sądzicie ? pozdro dla młodych farmerów :)

#25 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 12:18

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem

@SAUTER
Ok znalazłeś dziurę, ale i tak możesz mieć problem, bo jak udowodnisz samodzielne prowadzenie gospodarstwa w trakcie pracy zagranicą. A to może być sprawdzane w razie kontroli, niespełnienie tego wymogu to zwrot 100 % pomocy.

Jak składałem papiery na MR pytałem sie w agencji czy moge pracowac poza rolnictwem.Pracownik powiedzial ze tak a pracownica która słyszała rozmowe mowie ze nie bo podejmujac u nas w kraju prace automatycznie jest sie wypisywanym z krusu i wchodzisz do zus.Za jakis czas zadzwoniłem do agencji i spytałem sie o to samo a kobitka odpowiedziała tak "Agencji nie interesuje co Pan robi poza rolnictwem dla nas najwazniejsze ze bedzie pan opłacał składke krus przez 3 lata"

#26 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 15 styczeń 2011 - 13:21

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem @Dlok - 100% zwrot? troszkę więcej chyba? odsetki tez chyba jakieś naliczają?

#27 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 00:30

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Witam.Sa dwa sposoby zatrudnienia które nie wykluczaja z krusu.Pierwszy to umowa o dzieło ale nie kazdy pracodawca sie na nia zgodzi,zreszta nie kazdą wykonywaną prace mozna podciagnac o umowe o dzieło.Drugie wyjscie to własna działalnosc i wtedy wystawiasz rachunek czy tam fakture pracodawcy w oparciu o ustalona stawke.Opłacasz wtedy krus w podwójnej wyskosci czyli około 620zł na kwartał.Dodatkowo odprowadzasz podatek dochodowy z tytułu prowadzonej działalnosci.Zeby prowadzic działalnosc gospodarcza i byc ubez. w krusie trzeba byc ubezpieczonym chyba 3 lata wczesniej w krusie przed rozpoczeciem działalnosci.Wiec jesli ktos nie był wczesniej ubezpieczony zanim wział MR nie bedzie mógł skorzystac z tego wariantu.Kazdy inny legalny sposób zatrudnienia wykluczy Cie z krusu i niech pani z agencji nie wciska Ci kitu bo nie ma racji.Dadam jeszcze ze własna działalnosc wychodzi nieraz lepiej niz umowa o dzieło z racji niskiej kwoty ubezpieczenia.Bo krus rolniczy i tak musisz opłacac czyli dochodzi tylko składka na działalnosc czyli jakies 300pare złotych na kwartał.Na miesiac wychodzi 100 pare zł czyli gorsze w porównaniu do tego co zus zdziera.Jesli uda sie podciagnac ta działalnosc pod niski próg podatkowy to dodatkowe pieniadze w kieszeni.Aby móc prowadzic działalnosc gospodarcza i byc na krusie suma podatku dochodowego w skali roku nie moze przekroczyc 2,8tys zł(około) po przekroczeniu tej sumy przechodzisz do zusu(to tez jest do obejscia :D .Nie ma sytuacji bez wyjscia w naszym pieknym kraju wszystko jest do zrobienia :)

#28 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 10:20

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem najlepszym rozwiązaniem jest praca na czarno w branży budowlanej i tyle...

Edytowany przez zbigniewPGR, 16 styczeń 2011 - 10:20.

#29 Share raskolnikow

raskolnikow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 00:05

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Panie i Panowie, co powiecie na to: nie wywala nas z krusu jeśli pracujemy na umowę zlecenie i jednocześnie studjujemy na studiach I lub II stopnia, wtedy to, od umowy zlecenia nie odprowadzamy składek zzdrowoynych, także ZUS nie ma pojęcia o naszym istnieniu, legalna metoda obchodzenia przepisów. Jeśli nie studjujemy odprowadzamy składkę zdrowotną i z automatu lądujemy w zusie.
Pozdrawiam

#30 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 10 marzec 2011 - 02:55

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Po pierwsze samodzielne prowadzenie gospodarstwa nie oznacza, że beneficjent ma być dzień w dzień w oborze i własnoręcznie doić krowy czy na polu robić. Samodzielne oznacza, że on podejmuje wszystkie decyzcje w gospodarstwie dotyczące jego być albo nie być. Można równie dobrze przez tel wynająć firmę na usługi.

Po drugie jeśli chce się pozostać w KRUS to są dwa wyjścia:
1. własna działalność gospodarcza i nie przekroczenie określonej kwoty podatku dochodowego-i prowadzić wtedy własną działalność: handel, usługi doradcze, transportowe, itp.; wówczas też możemy podpisać jako "firma" umowę o dzieło, i na bazie takiej umowy- a nie umowy o prac- pracować dla "pracodawcy" a nie u pracodawcy.
2. pracować na umowę o dzieło.

Żeby więc pozostać na KRUSie nie można być pracownikiem, ale można być na SAMOZATRUDNIENIU, i świadczyć usługi w oparciu o umowę o dzieło/ zlecenie.

I co do niektórych w tym temacie- nie mylcie dwuzawodowców, z osobami którym zależy jedynie na wyciągnięciu dotacji.
Źle definiuje się pojęcie rolnika, jako osoby która ma min 1ha ziemi. Bo czy to, że mam 3 samochody oznacza, że mam firmę transportową? Nie. Tak samo to, że ktoś ma 5 czy 100ha nie oznacza, że jest rolnikiem. Moim zdaniem źle jest opisany termin "rolnik", przez co jest luka, którą ludzie wykorzystują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 17:41

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem A co myslicie o tym co napisał kolega powyżej o studentach? Tak można?

I fakt, nie mylcie ludzi, nie każdy rolnik to rolnik. Po za tym to tez trochę chore jest..bo np. z 10ha przy zwykłej produkcji tylko zbóż i parę np.świnek trudno jest wyzyć i do tego powinno się pracować a ten 3 lata KRUS to uniemozliwia.

No ale dobrze że tak jest bo gdyby nie to, to w ogóle nie byłoby nawet pieniędzy dla zwykłych rolników bo wtedy to ludzie by dopiero konbinowali...

#32 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 23:12

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Ja się zastanawiam właśnie nad premią dla mr. Tylko obawiam się tych 3 lat w KRUSie żeby mnie z niego nie wywalili. Studiuję 1 rok geodezji + 3lata to będę już na magisterce (o ile dobrze pójdzie) a wtedy szuka już się jakiejś pracy a nie chce sobie zamykać tym drzwi. To wtedy pozostaje mi tylko umowa zlecenie i nic więcej? Poradźcie proszę;)

#33 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 13:41

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem No własnie tu jest problem :)
Jestem w takiej sytuacji jak i Ty a po licencjacie to już by się przydało pracę mieć w zawodzie..choć w sumie ja nie wiem czy będę robić w zawodzie, może jednak zostane na gospodarce, jakąś własną działalność otworzę czy coś..

#34 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 15:50

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Hmm te 75tys., to może być "tylko" 75tys., a nie "aż".

Każdy powinien sobie sam policzyć, co mu bardziej się opłaca: czy na 3 lata zrezygnować z pracy w zawodzie i otrzymać MR- co de facto daje po 25tys. zł rocznie w przeliczeniu na 3lata; czy też pracować w wyuczonym zawodzie, i przy dobrej płacy w 3lata zarobić dużo więcej niż te 75tys., i przy okazji nie martwić się formalnościami związanymi z MR.

Można mieć pracę poza rolnictwem, i prowadzić gospodarstwo. To się nie wyklucza. Ba, można być posłem nie mając matury ;)

#35 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 16:57

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem kurcze żałuję ze rok temu nie składałem ehh.. no bo tak przez następne 2 lata inżyniera na pewno nie będę pracował kwestia jak będę robił magistra.. Kurde a tak marzy mi się nowa obrotówka i ciągany opryskiwacz przydałyby się bo pług mam stelmach czy jakoś tak 4*35 jest lekki i nie jestem zadowolony z niego a opryskiwacz 400L a z 1500L można już szaleć..
Madzia a Ty co studiujesz i gdzie?

Edytowany przez melon10641, 29 marzec 2011 - 16:58.

#36 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 29 marzec 2011 - 18:33

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Kolego @melon10641 jak jesteś na 1 roku tej geodezji to zrezygnuj i pójdź na budownictwo, w tym zawodzie ciężko o dobrze płatną pracę, a konkurencja nie śpi. Mam brata po geodezji, on bardzo żałuje tych lat studiów. Praca nie przyjemna, latem w upału, w zimę w mrozie, i ile wejdzie od rana do wieczora, więc czasu wolnego to raczej nie ma w tym zawodzie, żeby się zająć czymś innym dodatkowo jeszcze.

#37 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 18:56

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Ja studiuję Finanse i Rachunkowośc ;)
ale przez 3 lata tyle kasy na pewno nigdzie nie zarobie :)
Nawet 20 tys które wzrucę sobie na lokatę to bym nie zaoszczędziła przez 3 lata.

Ale tez konbinuje że jeżeli dostanę MR i będę w domu to coś pokonbinuje ze sprzedażą warzyw na targu lub na giełdzie.

A co do żałowania to też żałuje że nie złozyłam w sierpniu..choć już wtedy sie zastanawialiśmy nad tym, a tak rok w plecy ale to nic :)

#38 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 19:02

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem @wertus moja kuzynka i jej mąż są po geodezji- na wynagrodzenie i warunki pracy nie narzekają ;) Wybrany zawód jest odpowiedni wówczas, gdy człowiek się w nim spełnia. Lepiej być dobrym geodetą, niż marnym budowniczym. I odwrotnie. Wszystko zależy od predyspozycji.

Madzia20 po twoim kierunku studiów powinnaś pracować w ksiegowości; bodajże 3 lata pracy w tym zakresie, i możesz ubiegać się o certyfikat Ministra Finansów, i otworzyć własną działalność gospodarczą- biuro rachunkowe. I sądzę, że będzie to bardziej dochodowe niż związanie sobie rąk na 3 lata przez MR.

Edytowany przez Indiana, 29 marzec 2011 - 19:07.

#39 Share szymon3

szymon3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 10:58

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Wiec czy moglby ktos jednoznacznie napisac bo juz sie w tym pogubilem.
Czy jesli wezme MR to bede mogl isc do pracy na etat po 3 latach czy po 5 latach??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 12:35