Gość Profil usunięty

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli ktoś ma pomysły bądź przykłady z życia wzięte jak pracować poza gospodarstwem a nadal być w KRUSie w przypadku bycia beneficjentem Młodego Rolnika ( wymóg 3 letniego pozostania w Krusie z mocy ustawy)proszę o wylewne wypowiedzi w tym wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ja mam ten sam problem. Przymierzam się na Młodego Rolnika. Chce iść do pracy a jednak muszę pozostać w Krusie ( innej możliwości chyba nie ma) Chętnie zapoznam się z poradami kolegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

z tego co wiem to

1 na czarno

2 umowa o dzieło i tu mam pytanko czy jest jakaś maksymalna kwota roczna którą można zarobić czy faktycznie umowa czy też umowy o dzieło nie mają żadnych ograniczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Robić na czarno i płacić sobie Krus :) Gitara hehe tylko jakby się coś nie udało to szkoda lat ale coś za coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

W umowie o dzieło pracodawca również opłaca Tobie ZUS, tylko nie przysługuje CI płatny urlop i inne tego typu przywileje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w przypadku umowy o dzieło składki ZUS muszą być odprowadzane tylko w szczególnych przypadkach, praca w przypadku opłacania składek KRUS jest możliwa, ale z konkretnym przypadkiem proponuję udać się do specjalisty (zorientowanego w temacie radcy prawnego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0

Mnie tez interesuje ta sprawa, jedni mowili ze mozna korzystac z tego, ze Krus i Zus to oddzielne podmioty i nie informuja sie nawzajem, z drugiej strony ktos juz pisal ze w tym samym miesiacu w ktorym zaczal pracowac dowiedzial sie juz o tym Krus, wiec wynika z tego ze to nie prawda. Ktos tez pisal, ze biorac premie podpisuje sie zobowiazanie o uprawianie ziemi przez 5 lat, a nie o ubezpieczenie rolnicze. Ciekawy jestem jak to jest tak naprawde weryfikowane i sprawdzane. Dobrze by bylo gdyby wypowiedzial sie ktos, kto wzial juz premie, a najlepiej gdyby juz byl po kontroli z agencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

to się człowieku zdecyduj to co ty chcesz robić w życiu , a nie tylko wyciągać łapy , bo darmowa kasa jest i taki jak ty może zająć miejsce dla prawdziwego rolnika który naprawdę chce kasę wydatkować rolniczo a nie tylko wziąść 75 tys i robić na etapie .... jak dla mnie zero szacunku dla takich ludzi pseudo rolników jak ty ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

@1piotr1 to było do mnie? ja pytam tylko z ciekawości bo znam ludzi którzy tak pracują. a poza tym co w tym złego jak ktoś ma małe gospodarstwo i chce dorobić. a co do kasy to i tak 70 % musisz wydać na cele rolnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

pawel to raczej była moja prywatna dygresja co do założonego tematu ;[ a ilość ha chyba niema tu nic do znaczenia , bo przecież przed przepisaniem wiadome jest ile się ha dostanie i w jakiej kondycji i czy trzeba będzie gospodarstwo rozwijać czy tez nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ja tam was nie wiem. wiem ze mój wuja jest na krusie juz kupe lat i paracuje jeszcze w lesie zatrudniony od roku jest na pól etatu a przedtem był na etat czyli jest tez na zusie a i jeszcze do pzu płaci i jak narazie sie nikt nie doczepił ja myśle ze to nic do siebie niema bo sie tu i tu płaci jak ciś sie stanie to nic za darmo nie wezmiemy bo płacilismy ubezpieczenie to tak jak ojciej jest w zusie i od tego (juz chyba wszedzie) pzu i co jest wypadek i kase sie dostaje( jak przyznaja) z dwóch ubezpieczalni i jedna z druga sie nie kłóci tyle ze zus i krus tooo szkoda gadać wuja miałmały wypadek z pzu dostał prawie 7 stówek a krus?? nic nie dał a do zuzu nie był wniosek składany bo to się stało podczas pracy na gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dygresja do założonego tematu heh ukończywszy 3 klasy szkoły podstawowej śmiem sądzić co innego.

1piotr1 i dew komora gazowa następnie kula w łeb dla pewności i na pole nawozić buraki ścierwem. Zero szacunku heh, pseudo rolnik, wyciągać łapy po darmochę hehe wyciągacie bardzo daleko idące wnioski po jednym zdaniu, ale przecież teraz każdy "prawdziwy rolnik który chce wydatkować pieniądze rolniczo" robi to w najbliższym urzędzie pocztowym wysyłając anonimy lub dzwoniąc anonimowo do arimr-u z bardzo niskich powódek. A najlepiej jakbyście pracowali w arimr albo urzędzie skarbowym kariera murowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

a ja ukończywszy 18 lat różnych szkół mam prawo twierdzić ,że wyciąganie rąk po premie dla młodego rolnika . tylko dla pieniędzy a pożniej iść pracować na etacie to zwykłe oszustwo , bo nie takie przeznaczenie ma ta premia ;[ bo jak zamierzasz pracować na etacie to po co ci premia??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W świetle przepisów prawa niemożliwe jest bycie beneficjentem działania " młody rolnik" i pracowania na etacie chyba że pracujemy na czarno albo na umowę o dzieło a to co innego niż etat- zwyczajowo rozumiany. ( wyj. 1 rozdanie młodego farmera umożliwiało taką kombinację).Także teraz niemożliwe jest wzięcie premii i pracowania na "etacie" więc nie wiem o jakich oszustwach piszesz. Umiesz liczyć licz na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

No dokładnie - po co robić oborę w temacie, każdy ma swoje racje ale po co te wulgaryzmy... Ludzie zaglądają tu aby czegoś się dowiedzieć a nie czytać słowne przepychanki w mizernym stylu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Napisane na samym początku 3lata w krusie, to 365dni razy 3lata, to jest w zaokrągleniu(bo i tak w niedziele byś nie pracował albo tam jeszcze inne dni) nawet te 1000dni zostaje, to 75tys podzielić przez 1tysiąc dni masz na dzień 75zł i już masz jakbyś jeden dzień pracował poza gospodarstwem :lol: I jeszcze mało, u ciebie nie jest takie znane coś jak praca na budowie(tam mało kto jest ubezpieczony, tylko każdy robi bo robi) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak sie składa ze jestem tym "oszustem"który dostal premie i dodatkowo pracuje w Holandii legalnie!!!Wiekszosc ludzi tam pracujacych w Polsce opłaca Krus.Pracodawca holenderski nie powiadamia zusu ani krusu ze u niego pracuje bo nie ma takiego obowiązku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@SAUTER

Ok znalazłeś dziurę, ale i tak możesz mieć problem, bo jak udowodnisz samodzielne prowadzenie gospodarstwa w trakcie pracy zagranicą. A to może być sprawdzane w razie kontroli, niespełnienie tego wymogu to zwrot 100 % pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

czyli jest możliwa praca i MR a tak myślę skoro kolega prowadzi produkcje roślinną jedynie to dlaczego miałby być jakiekolwiek przeciwskazania co do prowadzenia gospodarstwa przecież zima to okres martwy w produkcji roślinnej co o tym sądzicie ? pozdro dla młodych farmerów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@SAUTER

Ok znalazłeś dziurę, ale i tak możesz mieć problem, bo jak udowodnisz samodzielne prowadzenie gospodarstwa w trakcie pracy zagranicą. A to może być sprawdzane w razie kontroli, niespełnienie tego wymogu to zwrot 100 % pomocy.

 

 

Jak składałem papiery na MR pytałem sie w agencji czy moge pracowac poza rolnictwem.Pracownik powiedzial ze tak a pracownica która słyszała rozmowe mowie ze nie bo podejmujac u nas w kraju prace automatycznie jest sie wypisywanym z krusu i wchodzisz do zus.Za jakis czas zadzwoniłem do agencji i spytałem sie o to samo a kobitka odpowiedziała tak "Agencji nie interesuje co Pan robi poza rolnictwem dla nas najwazniejsze ze bedzie pan opłacał składke krus przez 3 lata"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj