Skocz do zawartości

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem

72 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2010 - 14:17

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Jeżeli ktoś ma pomysły bądź przykłady z życia wzięte jak pracować poza gospodarstwem a nadal być w KRUSie w przypadku bycia beneficjentem Młodego Rolnika ( wymóg 3 letniego pozostania w Krusie z mocy ustawy)proszę o wylewne wypowiedzi w tym wątku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Dzisiaj, 21:42
  •  

#2 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 06 maj 2010 - 15:04

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Ja mam ten sam problem. Przymierzam się na Młodego Rolnika. Chce iść do pracy a jednak muszę pozostać w Krusie ( innej możliwości chyba nie ma) Chętnie zapoznam się z poradami kolegów.

#3 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 06 maj 2010 - 15:11

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem z tego co wiem to
1 na czarno
2 umowa o dzieło i tu mam pytanko czy jest jakaś maksymalna kwota roczna którą można zarobić czy faktycznie umowa czy też umowy o dzieło nie mają żadnych ograniczeń.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 06 maj 2010 - 16:47

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem najlepiej chyba będzie robić na czarno :)

#5 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 06 maj 2010 - 22:29

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Robić na czarno i płacić sobie Krus :) Gitara hehe tylko jakby się coś nie udało to szkoda lat ale coś za coś

#6 Share Bialy

Bialy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 07 maj 2010 - 09:10

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem W umowie o dzieło pracodawca również opłaca Tobie ZUS, tylko nie przysługuje CI płatny urlop i inne tego typu przywileje

#7 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 maj 2010 - 11:14

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem w przypadku umowy o dzieło składki ZUS muszą być odprowadzane tylko w szczególnych przypadkach, praca w przypadku opłacania składek KRUS jest możliwa, ale z konkretnym przypadkiem proponuję udać się do specjalisty (zorientowanego w temacie radcy prawnego)

#8 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 14 maj 2010 - 12:05

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Mnie tez interesuje ta sprawa, jedni mowili ze mozna korzystac z tego, ze Krus i Zus to oddzielne podmioty i nie informuja sie nawzajem, z drugiej strony ktos juz pisal ze w tym samym miesiacu w ktorym zaczal pracowac dowiedzial sie juz o tym Krus, wiec wynika z tego ze to nie prawda. Ktos tez pisal, ze biorac premie podpisuje sie zobowiazanie o uprawianie ziemi przez 5 lat, a nie o ubezpieczenie rolnicze. Ciekawy jestem jak to jest tak naprawde weryfikowane i sprawdzane. Dobrze by bylo gdyby wypowiedzial sie ktos, kto wzial juz premie, a najlepiej gdyby juz byl po kontroli z agencji...

#9 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 18:00

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Jeśli jest się ubezpieczonym w KRUS to nie można nawet podjąć umowy o dzieło, zlecenie itp

#10 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 18:27

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem to się człowieku zdecyduj to co ty chcesz robić w życiu , a nie tylko wyciągać łapy , bo darmowa kasa jest i taki jak ty może zająć miejsce dla prawdziwego rolnika który naprawdę chce kasę wydatkować rolniczo a nie tylko wziąść 75 tys i robić na etapie .... jak dla mnie zero szacunku dla takich ludzi pseudo rolników jak ty ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dew

dew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 19:12

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Podpisuję się pod ostatnią wypowiedzią...

#12 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 19:13

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem @1piotr1 to było do mnie? ja pytam tylko z ciekawości bo znam ludzi którzy tak pracują. a poza tym co w tym złego jak ktoś ma małe gospodarstwo i chce dorobić. a co do kasy to i tak 70 % musisz wydać na cele rolnicze.

#13 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 20:02

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem pawel to raczej była moja prywatna dygresja co do założonego tematu ;[ a ilość ha chyba niema tu nic do znaczenia , bo przecież przed przepisaniem wiadome jest ile się ha dostanie i w jakiej kondycji i czy trzeba będzie gospodarstwo rozwijać czy tez nie

#14 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 14 sierpień 2010 - 20:42

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem ja tam was nie wiem. wiem ze mój wuja jest na krusie juz kupe lat i paracuje jeszcze w lesie zatrudniony od roku jest na pól etatu a przedtem był na etat czyli jest tez na zusie a i jeszcze do pzu płaci i jak narazie sie nikt nie doczepił ja myśle ze to nic do siebie niema bo sie tu i tu płaci jak ciś sie stanie to nic za darmo nie wezmiemy bo płacilismy ubezpieczenie to tak jak ojciej jest w zusie i od tego (juz chyba wszedzie) pzu i co jest wypadek i kase sie dostaje( jak przyznaja) z dwóch ubezpieczalni i jedna z druga sie nie kłóci tyle ze zus i krus tooo szkoda gadać wuja miałmały wypadek z pzu dostał prawie 7 stówek a krus?? nic nie dał a do zuzu nie był wniosek składany bo to się stało podczas pracy na gospodarstwie

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2010 - 08:42

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Dygresja do założonego tematu heh ukończywszy 3 klasy szkoły podstawowej śmiem sądzić co innego.
1piotr1 i dew komora gazowa następnie kula w łeb dla pewności i na pole nawozić buraki ścierwem. Zero szacunku heh, pseudo rolnik, wyciągać łapy po darmochę hehe wyciągacie bardzo daleko idące wnioski po jednym zdaniu, ale przecież teraz każdy "prawdziwy rolnik który chce wydatkować pieniądze rolniczo" robi to w najbliższym urzędzie pocztowym wysyłając anonimy lub dzwoniąc anonimowo do arimr-u z bardzo niskich powódek. A najlepiej jakbyście pracowali w arimr albo urzędzie skarbowym kariera murowana.

#16 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 10:12

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem a ja ukończywszy 18 lat różnych szkół mam prawo twierdzić ,że wyciąganie rąk po premie dla młodego rolnika . tylko dla pieniędzy a pożniej iść pracować na etacie to zwykłe oszustwo , bo nie takie przeznaczenie ma ta premia ;[ bo jak zamierzasz pracować na etacie to po co ci premia??? :)

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2010 - 12:24

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem W świetle przepisów prawa niemożliwe jest bycie beneficjentem działania " młody rolnik" i pracowania na etacie chyba że pracujemy na czarno albo na umowę o dzieło a to co innego niż etat- zwyczajowo rozumiany. ( wyj. 1 rozdanie młodego farmera umożliwiało taką kombinację).Także teraz niemożliwe jest wzięcie premii i pracowania na "etacie" więc nie wiem o jakich oszustwach piszesz. Umiesz liczyć licz na siebie.

#18 Share dew

dew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 12:33

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem Jest tu admin ?

#19 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 15:10

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem No dokładnie - po co robić oborę w temacie, każdy ma swoje racje ale po co te wulgaryzmy... Ludzie zaglądają tu aby czegoś się dowiedzieć a nie czytać słowne przepychanki w mizernym stylu...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:57

Premia "młody rolnik" a praca poza rolnictwem mnie również interesuje to zagadnienie