Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie dotyczące silników w Bizonach

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gorski

gorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 maj 2010 - 14:10

Pytanie dotyczące silników w Bizonach Mam pytanie : czym różni się głowica w rekordzie (turbo) a suprze (wolnossący) bo mam rekorda od kilku lat i ciągle jest problem z zapalaniem czy zima czy lato to nie chce zapalać (kosi kukurydzę)i w tym roku był robiony remont silnika i sytuacja wcale się nie polepszyła a została tylko głowica wszystko zostało wymienione na nowe .

I zaczynam podejrzewać ze mam głowice nie taką jaka powinna być bo wizualnie one się niczym nie różnią .
Proszę o szybkie odpowiedzi bo do żniw jeszcze daleko ale stoję z robotą bo mały remoncik mu robię!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pytanie dotyczące silników w Bizonach Dzisiaj, 15:19
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 06 maj 2010 - 15:02

Pytanie dotyczące silników w Bizonach A pompę wtryskowa robiłeś,bo one mają problem z pompami jak jest zimno.Trzeba ją przerobić,chodzi o jakieś sprężynki w pompie.

#3 Share gorski

gorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 maj 2010 - 15:29

Pytanie dotyczące silników w Bizonach pompa była w naprawie to jak odpali to chodzi ładnie nie pali nawet tak dużo i generalnie jest ok .
ale z zapalaniem jest wielki problem.
Aaaa i jeszcze pożyczałem pompę od znajomego to palił odrobinę lepiej ale 250l dziennie to było za mało

A i dodam jeszcze ze silnik był robiony przez bardzo dobrą firmę w Białym stoku i po zbadaniu ciśnienia w cylindrach w każdym jest 20

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 06 maj 2010 - 15:39

Pytanie dotyczące silników w Bizonach W ursusach to się zaworami różni,w bizonach to nie wiem,bo blokiem się różnią.Spróbuję się później dowiedzieć jak się do znajomego do dzwonie,może będzie wiedział.Może zaworek na filtrach,w głowicy to bym raczej nie szukał.A masz gwarancje na silnik,to był z wymiany czy twój.

#5 Share gorski

gorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 maj 2010 - 17:53

Pytanie dotyczące silników w Bizonach Silnik był mój przytarł mi się na 5 panewce i jak go rozebrałem to się okazało ze wał do wymiany a cylindry również bo parę razy był zagrzany i pierścionki popękały.
Co do głowicy to trochę podzwoniłem po ludziach którzy siedzą w temacie i owszem różni się ale nie ma różnicy w pracy silnika na której głowicy by nie chodził .
I również pytałem to powieszano mi ze przy ciśnieniu 21 on powinien za drogim obrotem bez problemu zapalać .
Wtryskiwacze również wyregulowałem i idealnie wszystko pyli...

#6 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 06 maj 2010 - 17:57

Pytanie dotyczące silników w Bizonach A ustawianie zapłonu??
Jak aku i rozrusznik?? Dobrze kręci?

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2010 - 18:43

Pytanie dotyczące silników w Bizonach

pompa była w naprawie to jak odpali to chodzi ładnie nie pali nawet tak dużo i generalnie jest ok .
ale z zapalaniem jest wielki problem.
Aaaa i jeszcze pożyczałem pompę od znajomego to palił odrobinę lepiej ale 250l dziennie to było za mało

A i dodam jeszcze ze silnik był robiony przez bardzo dobrą firmę w Białym stoku i po zbadaniu ciśnienia w cylindrach w każdym jest 20

250 litrów na dzień :) ?? Nasz pali 10-12 litrów na godzinę, ale silnik ma 400 mth po remoncie w Iławie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 06 maj 2010 - 19:25

Pytanie dotyczące silników w Bizonach Głowica ma różnice w zaworach ;turbo ma 45' a bez ma 35',to nie me wpływu na rozruch.Musisz szukać w zapłonie w paliwie.

#9 Share gorski

gorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 maj 2010 - 21:47

Pytanie dotyczące silników w Bizonach jak ustawiłem wtryskiwacze na 205 mph (tak mi doradził specjalista) silnik zapalił za pierwszym obrotem . Tylko zobaczymy jak będzie jutro czy będzie zapalał elegancko czy tylko kręcił i cały garaż dymu a silnik nie chodzi

To spalanie 250l dziennie to z tytułu złej pompy paliwa (pożyczona nie używana przez kilka lat )
na mojej pompie pali gdzieś w granicach 150 200 jak w kukurydzy mocniej dostaje .
Kręci raczej dobrze, aku ładowane były .
Co do zapłonu to raczej jest dobrze ustawiony bo praca silnika jest raczej prawidłowa

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 06 maj 2010 - 22:13

Pytanie dotyczące silników w Bizonach Jak ci nie zapali t weź bańkę z paliwem postaw nad silnikiem wężyki od pompy do banki na noc ,bo może paliwo ci ucieka.

Ale jak kręci a dym idzie to pompa siedzi,nie ma dawki rozruchowej.

Tą pompę co wkładałeś to nie używana parę lat to więc nie sugeruj się nią bo pompa morze stać najwyżej 6 miesięcy i powinna być użyta.

Do turbo duże ciśnienie jest lepsze do zwykłego też.

#11 Share gorski

gorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 maj 2010 - 13:09

Pytanie dotyczące silników w Bizonach heh przewody między silnikiem a zbiornikiem paliwa zostały wymienione bo jak wkładaliśmy silnik to został uszkodzony i jak postał godzinę to nie było mowy o zapaleniu na nowym przewodzie stał 3 miesiące i jak zacząłem pompką pompować to odrazu podawało elegancko.

A mogli byście mi polecić jakąś firmę która robi dobrze naprawy pomp wtryskowych ???

Bo w swoją pompe wsadziłem już z 800 zł :lol: i nadal są problemy z zapalaniem , co do pracy nie mam zastrzeżeń pali nie dużo silnik jest zrywny ogólnie pozytywnie
tylko to zapalanie :lol:

wczoraj rano bez żadnego pompowania itp. za trzecim obrotem zapalił a powinien za pierwszym !!

#12 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 09 maj 2010 - 19:30

Pytanie dotyczące silników w Bizonach W Polkowicach robi fajnie i koło Świdnicy też są dobre firmy.Ale napisz z kąt jesteś bo to może drugi koniec Polski.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share gorski

gorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 maj 2010 - 20:23