rumekcfc

TUR Metal-Technik

Polecane posty

Tygrysek    21

Witam ponownie i mam problem ponowny hee próba sprzedaży fajnie pięknie dużo ludzi dzwoni a jak się dowiedzą jaka firma praktycznie kończą rozmowę dodam że chce tylko 9000zł,10tys z chwytakiem na 1 siłownik. Już obczaili problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturek    1

Witam ponownie

Co do mojego ładowacza pisałem juz parę razy, a mianowicie firma Arka miała mi domontować lagi - spiąć tył z przodem, do tej pory nie mam żadnego odzewu gdy dzwonię nie odbiera telefonów, i to tak trwa od nowego roku czyli pół roku, gwarancja zaraz niedługo wygasnie i ta firma nic z tego nie robi, kompletne zero odpowiedzialności. Tur działa beznadziejnie, jest wolny, farba odlatuje nadal płatami, po użytkowaniu ok. 8 m-cy i był garazowany, gdyby nie był wszystko by odleciało - co to ma być za malowanie nowego ładowacza, wstyd gdzie się pokazać i powiedziec że się kupiło nowy ładowacz, jak on wygląda, na jakis stary i malowany, kto mi to przemaluje chyba sam bede musiał gdyż na tą firmę nie ma co liczyć. A te lagi to sam sobie zamontowałem, dorobił mi ktoś inny, gdyż z ta firmą nie chce mieć nic do czynienia i odradzam wszystkim aby omijali ją z daleka.

Pozdrawiam pracowników tej firmy szczególnie Arka - który na poczatku był bardzo miły a teraz zero odzewu po prostu nic, Pana Pawła Dobrzyckiego - który obiecał zamontowanie lag a potem wykręcił się sianem, że to do niego nie należy tylko do firmy Arka - ale oni ze sobą wspólpracują i miał załatwić to pozytywnie, nawet było parę omówionych terminów przyjazdu z zamierzeniem zamontowania tych lagów ale bez skutku i żadnego powiadomienia, że nie przyjada czy cos innego- ja dzwoniąc do nich-żaden nie odbierał telefonu - po prostu robienie kogoś w balona. Na początku przed kupnem było wszystko ładnie pieknie, miło a potem coś się zmieniło po niby moim zgięciu ramki od ładowacza, ekspertyza wykazała że to niby ja ją miałem pogiąc z mojej winy, przecież nigdy nie walnąłem turem w żaden kamień czy zaczepiłem za korzeń, pracowąłem z szuflą przy przewozie piasku, to chyba coś nie tak, że ciągnik o mocy 72KM pogiął ramkę a nie pogiął szufli, dla mnie to jest smieszne!!! Co wy na to Państwo?? Ale po tym incydencie nie chcieli ze mną rozmawiać, gdyż nie zgodziłem zapłacić za druga ramkę - uznali definitywnie, że to z mojej winy to się stało. I to taka historia mojego ładowacza z tej właśnie firmy. Jakoś musze pracować nim dalej może przyjda lepsze czasy to zmienię sobie kompletny ciągnik razem z oryginalnym turem i nie trzeba bedzie prosic kogoś by przyjechał cos domontował czy w jakies innej sprawie, która można trwac wiecznie. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

próba sprzedaży tego ładowacza nawet z osprzętem okazała się niemożliwa jak tylko powiedziałem nazwę producenta praktycznie koniec rozmowy

Edytowano przez Tygrysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturek    1

Czyli bedziesz musiał go trzymać az do końca, aż oddasz na złom, czasami można sie naciąć, nie wszystko co tanie jest dobre, lepiej jest dopłacić pare tys, i kupić markowy sprawdzony sprzęt. Ludzie nie chcą kupić go, gdyż juz zapoznali się z naszymi opiniamii nikt nie chce tego badziewa. No to firma wyrobiła sobie opinię, więc napewno juz duzo tego sprzetu nie sprzedadzą, no i dobrze, niech by wzięli odpowiedzialność w swoje ręce i liczyli sie z klientem, gdyz od klienta dużo zalezy.

Wkrótce beda musieli zamknąć ten swój zaklad, gdyz nie będą mieli zleceń, a opinie wystawiane napewno nie pomoga tej firmie.

Z pozdrowieniami.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturek    1

próba sprzedaży tego ładowacza nawet z osprzętem okazała się niemożliwa jak tylko powiedziałem nazwę producenta praktycznie koniec rozmowy

Jak jeszcze masz tego tur-a czy sprzedałeś, jak wyeleminowałeś problem z wolnym działaniem tego tura, czy w ogóle to dało radę zrobic, gdyz u mnie to tak działa że krew zalewa, strasznie wolno, co w tym przypadku zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

niestety jeszcze mam ,rozdzielacz siedzi nimco ostatnio zauważyłem że na zimnym oleju w marę szybko podnosi jak się rozgrzeje olej to tur podnosi jak chce raz szybko a raz jak by miał z 1.5t dźwignąć jak wolno podnosi to muszę dźwignię hydrauliki na rozdzielacz tura wyłączyć i włączyć ponownie i tak za każdym razem do bani z taką obsługą tura

ps oni bardzo dużo osprzętu do ładowaczy i ładowarek sprzedają na Polskę, a widziałeś najnowszego ładowacza ich firmy niebo a ziemia o wiele grubsze siłowniki inne samo poziomowanie

te nasze ładowacze to pierwsze wypusty niestety czyli niedoróbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturek    1

Witam wszystkich

Jak do tej pory nie mogłem doprosić od firmy Arka (tur Metal Technik) zamontowania lag do ciągnika, po prostu olewanie klienta i nie dbanie o niego, zbywanie jednym słowem, zero kontaktu oraz jakiejkolwiek odpowiedzialności, nie odbierał telefonu ode mnie, po wielu nieowocnych próbach telefonicznych, sms-ach, e-mailach postanowiłem we własnym zakresie to zrobic, i tak zrobiłem, wiadomo za koszt własny który poniosłem. Tur także strasznie wolno działa, nie wiem możliwe że są odpowiednie ustawienia, które też ta firma powinna zrobić, ale to chyba bedzie tylko moje zmartwienie i mój problem jak to zrobic.

Bardzo dziekuję za wspólprace i nigdy więcej takich tanich rzeczy nie kupujcie, dołóżcie więcej i kupcie coś sprawdzonego.

 

niestety jeszcze mam ,rozdzielacz siedzi nimco ostatnio zauważyłem że na zimnym oleju w marę szybko podnosi jak się rozgrzeje olej to tur podnosi jak chce raz szybko a raz jak by miał z 1.5t dźwignąć jak wolno podnosi to muszę dźwignię hydrauliki na rozdzielacz tura wyłączyć i włączyć ponownie i tak za każdym razem do bani z taką obsługą tura

ps oni bardzo dużo osprzętu do ładowaczy i ładowarek sprzedają na Polskę, a widziałeś najnowszego ładowacza ich firmy niebo a ziemia o wiele grubsze siłowniki inne samo poziomowanie

te nasze ładowacze to pierwsze wypusty niestety czyli niedoróbki

Czym to może być spowodowane? Może rodzielacz w tym turze jest do kitu, który powoduje te wolne działanie? Może by trzeba było go wymienić i wtedy sprawdzić, ja to juz nie mam pomysłow, wszystkie fora poczytałem i nic, może żeby bezpośrednio podłączyc pod pompe, może wtedy by działał jak nalezy ale i to nie jest powiedziane czy by dało rezultat. po prostu do kitu wykonane, takie niedoróbki powinni wymienić lub ustawić aby to działało jak nalezy, U kolegi w Ursusie tur działa tak szybko że trudno to ogarnąć, po prostu w sekundzie, w taki sposób to chce się pracować, niż tu trzeba czekać do usrania póki to coś zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Witam. Byłem dziś w siedzibie tej firmy metal-technik i "wrazenie" robi dobre tury tez az tak zle nie wygladaja itd ALE czytajac to co pisaliscie na temat ich produktu to hmm troche daje do myslenia... :wacko: . Jestem własnie na etapie kupna tura i cena jest dosyc atrakcyjna i moje pytanie jest takie czy cos sie zmieniło w te 5 lat :blink: czy dalej robia dobra mine do złej gry i czy nie bede rozczarowany po zakupie tego sprzetu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Sprawdź kąty nabierania (przy gruncie) i wysypywania (na maksymalnej wysokości) i porównaj z innymi ładowaczami, wtedy będziesz miał porównanie ile jest wart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Takie jakieś szczegóły czy on 3cm więcej lub mniej będzie się wychylał to dla mnie akurat niewielki szkopół  :rolleyes: bardziej chodzi mi o jego wytrzymałość w pracy bo pracował by z ursusem 1224 i na przykład przy pracy łyżka w ziemi czy poprostu się nie zegnie :blink: i jak sprawuje się ten rordzielacz hydrauliczny dzoistik....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Ja znowu kupiłem przez posrednika łyżke od Metal Technika i okazało sie ze mocowania na sms są nieco zle przyspawane. Zadzwonilem, przyjechał człowiek bez gadania zabrał a za 2 dni odwiózł, nawet sam sprawdził na ciągniku czy pasuje bo akurat nie było operatora w domu. Także nie krzyczcie, ze tak źle z tymi serwisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14
Napisano (edytowany)

Kris 14 po pierwsze jeszcze trochę masz zapasu na siłownikach żeby bardziej złożyć a i łyżka jest trochę inna niż te co oni maja bo na filmikach to ładnie się podnosi i opuszcza ta łyżka B) bo z ładowaczem muszę kupić też łyżkę i chwytak do bel. Kolego karolas 123 mówisz że masz od nich łyżkę, tak na twoje oko to solidnie wykonana <_< ???

Edytowano przez paawlik227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jest zapas na siłownikach ale konstrukcja ładowacza nie pozwala na ich dalsze wciągnięcie, jak wysięgnik jest trochę podniesiony to kąt już widać że jest w porządku (filmik reklamowy producenta), szkoda tylko że nie pokazują jaki mizerny kąt nabierania jest przy samej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Kris 14 po pierwsze jeszcze trochę masz zapasu na siłownikach żeby bardziej złożyć a i łyżka jest trochę inna niż te co oni maja bo na filmikach to ładnie się podnosi i opuszcza ta łyżka B) bo z ładowaczem muszę kupić też łyżkę i chwytak do bel. Kolego karolas 123 mówisz że masz od nich łyżkę, tak na twoje oko to solidnie wykonana <_< ???

 

Poki co rozgarniałem tylko snieg bo to na zime kupiona. Ale łyzka jak łyzka nie jest zle haki górne są solidne i przyspawane jest wzmocnienie wzdłuz az do dolnych uchwytów, spodem jest tez kilka wzmocnien i wspawany rant na łyzce jest grubszy. Nie jest źle co nie znaczy, ze nie mogłoby być lepiej. Za wcześnie na osądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja mam od nich osprzęt, chwytak do bel i widły do palet, sprawują się dobrze, chociaż i jedno i drugie musiało by przejść małe poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Kres 14 dzięki za podpowiedz na co zwrócić uwagę. A skoro jesteś użytkownikiem tego tura to powiedz jak jest rozwiązane smarowanie sworzni przegubów bo na foto to nie wszędzie widać smarowniczki??? karolas dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

TUR'a od nich nie mam, tylko osprzęt.

Jeżeli nie ma smarowniczek na sworzniach mogą być w tulejce, mogą być też sworznie nie smarowane (z jakimiś tulejkami teflonowymi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    907

Ja posiadam tego tura już 2 lata, działa bez zarzutu, szybko podnosi. Nigdy nie miałem z nim jakichkolwiek problemów i go polecam :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseBizon    9

Jakiej firmy posiadacie rozdzielacze przy swoich turach? Mile widziane zdjęcia :). Pytam ponieważ mam tura z tej firmy i zauważyłem że rozdzielacz jaki nam założono jest za mały jak na taki traktor z pompą 72l/min. Nie przeszkadzało nam to przez kilka lat ale teraz musimy go wymienić na nowy z większą przepustowością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseBizon    9

dzięki mam jeszcze jedno pytanie czy twój twój tur da radę podnieść przód ciągnika na wolnych obrotach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam go 2 lata, narazie sprawuje się przyzwoicie, na gwarancji poprawiali mi tylko jeden wąż bo słabo zaciśnięty był i przeciekał. Poza tym ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr00s0p    0

Jak wygląda teraz sytuacja z tymi turami? Polepszyło się malowanie? Mam zamiar kupić takiego tura do Case JX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

posiadam ladowacze 3 sekcyjny metal technik i mam problemy z podlaczeniem przewodow z krokodyla pod ladowacz tzn nie mogę wcisnąć koncowki robi się ciśnienie w przewodzie i nie można wcisnąć go czy jest na to jakiś sposób? może o czyms nie wiem?, gdy na sile wcisne ten guzik na koncowce to wtedy ciśnienie wyjdzie ale wyleci sporo oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj