Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z podnośnikem w Zetorze 7045

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share misiulek

misiulek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 maj 2010 - 19:28

problem z podnośnikem w Zetorze 7045 witam!
mam problem tak jak w temacie, a konkretniej gdy podniosę ramiona na pewna wysokość one się podniosą i za chwile trochę opadną znów się podniosą i opadną i tak w kółko na jaka wysokość bym nie podniósł jest to samo.

jeśli ktoś już się z tym spotkał może mi powie jak naprawić ta usterkę bo trochę ona przeszkadza w pracy z pługiem i innymi maszynami.
Z góry dzięki za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z podnośnikem w Zetorze 7045 Dzisiaj, 01:37
  •  

#2 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 05 maj 2010 - 19:39

problem z podnośnikem w Zetorze 7045 Puszcza ci uszczelnienie na tłoku i ramiona opadają a potem automatycznie podnosi do góry i dlatego tak skacze.

#3 Share misiulek

misiulek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 maj 2010 - 20:15

problem z podnośnikem w Zetorze 7045 zmieniałem na tłoku może z miesiąc temu te simeringi i nic nie dało taki "mechanik" mówił ze to coś rozdzielacz może nawalać

#4 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 05 maj 2010 - 20:22

problem z podnośnikem w Zetorze 7045 Może być i rozdzielacz ale na początek to sprawdz sobie zawór przy cylindrze bo może puszczać i zobacz czy nie masz pęknietego przewodu od cylindra do rozdzielacza.

#5 Share misiulek

misiulek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 maj 2010 - 18:10

problem z podnośnikem w Zetorze 7045 trzeba będzie tak zrobić jutro się zobaczy

#6 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 06 maj 2010 - 18:23

problem z podnośnikem w Zetorze 7045 Moim zdaniem może to być wina tego że masz mało oleju w skrzyni i pompa się zapowietrza, ja w moim 7245 nieraz tak miałem. Nalej oleju i poczekaj bo jakimś czasie sama się odpowietrzy a jak to nie pomoże to trzeba uszczelniać żabę

#7 Share misiulek

misiulek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 maj 2010 - 19:29

problem z podnośnikem w Zetorze 7045 oleju jest cały czas tyle ile trzeba a to mam od pewnego czasu bo tam jak jest wajcha od podnoszenia to była taka blaszka zęby wyżej ciągnik nie podnosił (ktoś sobie to robił nie oryginalnie) a ja tą blaszkę wyciełem żeby wyżej unosił i od tamtej pory tak robi na jaka wysokość bym nie podniósł jeszcze zeszłego lata wystarczyło ze trochę opuściłem i przestawał a teraz to bez różnicy i tak skacze

#8 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 maj 2010 - 22:16

problem z podnośnikem w Zetorze 7045 Czy to też się dzieje bez zapiętej maszyny?

#9 Share misiulek

misiulek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 07 maj 2010 - 14:21

problem z podnośnikem w Zetorze 7045 nie tylko pod obciarzeniem

#10 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 09 maj 2010 - 20:00

problem z podnośnikem w Zetorze 7045 ale jak zgasisz ciągnik z podniesionym podnośnikiem to ci podnośnik opada czy trzyma ? jak opada to gdzieś olej ucieka na drodze od rozdzielacza do cylindra może być naprzykład pęknięta rurka lub wyrobiony zawór przeciążeniowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 maj 2010 - 23:21

problem z podnośnikem w Zetorze 7045 Zajrzyj do wałka (dokładnej nazwy nie znam i jest to mocowanie łącznika w ciągniku - jego górna część). Moim zdaniem to z jego powodu masz takie zachowanie podnośnika.

#12 Share misiulek

misiulek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 maj 2010 - 18:58

ale jak zgasisz ciągnik z podniesionym podnośnikiem to ci podnośnik opada czy trzyma ? jak opada to gdzieś olej ucieka na drodze od rozdzielacza do cylindra może być naprzykład pęknięta rurka lub wyrobiony zawór przeciążeniowy

zależy bo np wczoraj miał podpięty opryskiwacz z ok 200l wody i przez cala noc nie opuścił ale bronę czy kultywator opuszcza;/

#13 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 11 maj 2010 - 20:03

problem z podnośnikem w Zetorze 7045 możesz sprawdziś wałek skrętny jak dwa posty wyżej ktoś pisał a jak nie to rozdzielacz niestety 1300 zł kosztuje nowy

#14 Share misiulek

misiulek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 maj 2010 - 19:20

możesz sprawdziś wałek skrętny jak dwa posty wyżej ktoś pisał a jak nie to rozdzielacz niestety 1300 zł kosztuje nowy

a gdzie ten wałek się znajduje i za co on odpowiada, co z nim może być nie tak?

#15 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 18 maj 2010 - 20:04

problem z podnośnikem w Zetorze 7045 Czy ja nie napisałem o jego lokalizacji.
Cytat z dyskusji o podnośniku c-360

Regulacje włącza się tą gałeczką, co jest przy siedzeniu z prawej strony. Trzeba ustawić ją w pozycji pionowej. U mnie musiałem przywiązać, bo się sama przestawiała. Aby pracować z regulacją siłową wałek skrętny w podnośniku nie może być pęknięty (zazwyczaj nie jest). Kiedy śruba łącząca narzędzie z ciągnikiem naciska na dźwignię w podnośniku, to podnośnik automatycznie unosi.

#16 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 19 maj 2010 - 12:07

problem z podnośnikem w Zetorze 7045 kolego nie wymieniaj zadnych wałkow, rozdzielaczy itp ja za rozdzielacz zaplacilem 1900 zl. Z podnosnikiem miałem tak samo. Wymień zawór ktory jest na tłoczysku http://www.agrofoto....mage&img=214958 na fotce widac ten zawór (na fotce jest dwa bo jeden jest od C-360 ale nic nie pomogło kupilismy od zetora i jest wszystko ok :rolleyes: zawor kosztuje chyba 80 zl Pozdrawiam

#17 Share misiulek

misiulek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 maj 2010 - 08:01

problem z podnośnikem w Zetorze 7045 no to trzeba się brać. Ale kiedy jak ciągnik cały czas potrzebny a części 2 tygodnie idą (a w agromie jak części nie zobaczą na własne oczy tylko im nazwę powiesz to nie sprowadza ci tego co chciales :/

kolego nie wymieniaj zadnych wałkow, rozdzielaczy itp ja za rozdzielacz zaplacilem 1900 zl. Z podnosnikiem miałem tak samo. Wymień zawór ktory jest na tłoczysku http://www.agrofoto....mage&img=214958 na fotce widac ten zawór (na fotce jest dwa bo jeden jest od C-360 ale nic nie pomogło kupilismy od zetora i jest wszystko ok :rolleyes: zawor kosztuje chyba 80 zl Pozdrawiam

i mówisz ze wymiana tego zaworu pomoże?

#18 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 21 maj 2010 - 18:45

problem z podnośnikem w Zetorze 7045 mojemu zetorkowi pomoglo :rolleyes: objawy mial identyczne jak w twoim, skakal jak szalony na rozgrzanym oleju np z podpietymi plugami? Ja jak oralem ze 2 godziny to po robocie nie moglem zjechac do domu tak skakal (opuszczal ze 2 cm i podnosil i tak non stop) wymienilismy na jesien pompe, tlok, tloczysko, pierscionki no zlozylismy wszystko cacy, potem na wiosne trzeba jechac w pole a on wariuje (opuszcza 2 cm i podnosi) wymienilismy rozdzielacz i dalej to samo, potem zalozylismy zwor od C-360 i dalej to samo i w koncu ojciec pojechal kupil zetorowski zalozylismy i chodzi jak ta lala :D Napisz jak zmienisz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share misiulek

misiulek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 22 maj 2010 - 20:00

problem z podnośnikem w Zetorze 7045 no mój ma identycznie.
napisze zaraz jak zmienię czy pomogło.