Zaloguj się, aby obserwować  
misiulek

problem z podnośnikem w Zetorze 7045

Polecane posty

misiulek    16

witam!

mam problem tak jak w temacie, a konkretniej gdy podniosę ramiona na pewna wysokość one się podniosą i za chwile trochę opadną znów się podniosą i opadną i tak w kółko na jaka wysokość bym nie podniósł jest to samo.

 

jeśli ktoś już się z tym spotkał może mi powie jak naprawić ta usterkę bo trochę ona przeszkadza w pracy z pługiem i innymi maszynami.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal29    9

Puszcza ci uszczelnienie na tłoku i ramiona opadają a potem automatycznie podnosi do góry i dlatego tak skacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiulek    16

zmieniałem na tłoku może z miesiąc temu te simeringi i nic nie dało taki "mechanik" mówił ze to coś rozdzielacz może nawalać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal29    9

Może być i rozdzielacz ale na początek to sprawdz sobie zawór przy cylindrze bo może puszczać i zobacz czy nie masz pęknietego przewodu od cylindra do rozdzielacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Moim zdaniem może to być wina tego że masz mało oleju w skrzyni i pompa się zapowietrza, ja w moim 7245 nieraz tak miałem. Nalej oleju i poczekaj bo jakimś czasie sama się odpowietrzy a jak to nie pomoże to trzeba uszczelniać żabę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiulek    16

oleju jest cały czas tyle ile trzeba a to mam od pewnego czasu bo tam jak jest wajcha od podnoszenia to była taka blaszka zęby wyżej ciągnik nie podnosił (ktoś sobie to robił nie oryginalnie) a ja tą blaszkę wyciełem żeby wyżej unosił i od tamtej pory tak robi na jaka wysokość bym nie podniósł jeszcze zeszłego lata wystarczyło ze trochę opuściłem i przestawał a teraz to bez różnicy i tak skacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

ale jak zgasisz ciągnik z podniesionym podnośnikiem to ci podnośnik opada czy trzyma ? jak opada to gdzieś olej ucieka na drodze od rozdzielacza do cylindra może być naprzykład pęknięta rurka lub wyrobiony zawór przeciążeniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zajrzyj do wałka (dokładnej nazwy nie znam i jest to mocowanie łącznika w ciągniku - jego górna część). Moim zdaniem to z jego powodu masz takie zachowanie podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiulek    16

ale jak zgasisz ciągnik z podniesionym podnośnikiem to ci podnośnik opada czy trzyma ? jak opada to gdzieś olej ucieka na drodze od rozdzielacza do cylindra może być naprzykład pęknięta rurka lub wyrobiony zawór przeciążeniowy

zależy bo np wczoraj miał podpięty opryskiwacz z ok 200l wody i przez cala noc nie opuścił ale bronę czy kultywator opuszcza;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

możesz sprawdziś wałek skrętny jak dwa posty wyżej ktoś pisał a jak nie to rozdzielacz niestety 1300 zł kosztuje nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiulek    16

możesz sprawdziś wałek skrętny jak dwa posty wyżej ktoś pisał a jak nie to rozdzielacz niestety 1300 zł kosztuje nowy

a gdzie ten wałek się znajduje i za co on odpowiada, co z nim może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Czy ja nie napisałem o jego lokalizacji.

Cytat z dyskusji o podnośniku c-360

 

Regulacje włącza się tą gałeczką, co jest przy siedzeniu z prawej strony. Trzeba ustawić ją w pozycji pionowej. U mnie musiałem przywiązać, bo się sama przestawiała. Aby pracować z regulacją siłową wałek skrętny w podnośniku nie może być pęknięty (zazwyczaj nie jest). Kiedy śruba łącząca narzędzie z ciągnikiem naciska na dźwignię w podnośniku, to podnośnik automatycznie unosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

kolego nie wymieniaj zadnych wałkow, rozdzielaczy itp ja za rozdzielacz zaplacilem 1900 zl. Z podnosnikiem miałem tak samo. Wymień zawór ktory jest na tłoczysku http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=214958 na fotce widac ten zawór (na fotce jest dwa bo jeden jest od C-360 ale nic nie pomogło kupilismy od zetora i jest wszystko ok :rolleyes: zawor kosztuje chyba 80 zl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiulek    16

no to trzeba się brać. Ale kiedy jak ciągnik cały czas potrzebny a części 2 tygodnie idą (a w agromie jak części nie zobaczą na własne oczy tylko im nazwę powiesz to nie sprowadza ci tego co chciales :/

 

kolego nie wymieniaj zadnych wałkow, rozdzielaczy itp ja za rozdzielacz zaplacilem 1900 zl. Z podnosnikiem miałem tak samo. Wymień zawór ktory jest na tłoczysku http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=214958 na fotce widac ten zawór (na fotce jest dwa bo jeden jest od C-360 ale nic nie pomogło kupilismy od zetora i jest wszystko ok :rolleyes: zawor kosztuje chyba 80 zl Pozdrawiam

i mówisz ze wymiana tego zaworu pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

mojemu zetorkowi pomoglo :rolleyes: objawy mial identyczne jak w twoim, skakal jak szalony na rozgrzanym oleju np z podpietymi plugami? Ja jak oralem ze 2 godziny to po robocie nie moglem zjechac do domu tak skakal (opuszczal ze 2 cm i podnosil i tak non stop) wymienilismy na jesien pompe, tlok, tloczysko, pierscionki no zlozylismy wszystko cacy, potem na wiosne trzeba jechac w pole a on wariuje (opuszcza 2 cm i podnosi) wymienilismy rozdzielacz i dalej to samo, potem zalozylismy zwor od C-360 i dalej to samo i w koncu ojciec pojechal kupil zetorowski zalozylismy i chodzi jak ta lala :D Napisz jak zmienisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez ziooober88
      Witam, posiadam Zetora 7211 wczoraj zakleszczyła mi się w nim skrzynia. Po odkleszczeniu stwierdziłem, że wymienię olej i filtry. Wymieniłem filtr olejowy i do tego wyczyściłem filtr magnesowy przy pompie. Zalałem nowy olej, podpiąłem glebogryzarkę i pojechałem na pole. Chcąc podnieść maszynę podnośnik nie reagował. Stwierdziłem, że jest mało oleju. Dolałem oleju i podniósł później po przejechaniu kawałka znowu nie chciał podnosić ale oleju jest odpowiedni stan. W pewnym momencie podniósł i zjechałem do domu. W trakcie powrotu podnośnik zaczął opadać. I raz na 20 razy podniesie podnośnik. Jak włączę kiprowanie przyczepy to na wyjściach nie pojawia się ciśnienie. Co może być nie tak? Gdzie leży problem? Czy przy odkleszczaniu coś przestawiłem? Dodam, że musiałem ściągać całą pokrywę skrzyni żeby go odkleszczyć.
    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj