Kris5

Pakiet rolnośrodowiskowy

Polecane posty

Kris5    1

witam,

 

dzisiaj po raz pierwszy złożyłem wniosek na tzw "poplony" lecz muszę się zastanowić jakie rośliny siać i jakie poplony

Chciałbym poznać wasze zdanie na temat tego pakietu oraz może poradzilibyście mi jakie poplony wybrać i co później po nich siać?

mój areał to 15 ha

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak to złożyłeś wniosek a nie wiesz co posiejesz? musisz mieć plan rolnośrodowiskowy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Skontaktuj się z doradcą rolnośrodowiskowym w ODRze. Je sieję gorczycę bo jest łatwa w uprawie, łatwo dostępna i tania. Mój płodozmian to zboża i buraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to zależy jeszcze jaki poplon ja mam 2 pakiety poplon ozimy i poplon ścierniskowy, w jednym trzeba siać roślinę poplonową ozimą a w 2gim roślinę która przemarznie, tak więc gorczycę sieje się w pakiecie 3.2 ścierniskowy i jest 20zł niższa płatność, a w poplonie ozimym będę siał rzepak, mam już kupiony po 100zł/q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darou    0

poplon musi być odpowiednio dobrany weź pod uwagę fakt że przeorzesz go dopiero po 1.04 nast roku. tzn ze juz bedzie po pierwsze mało wartosciowy dla wzbogacenia gleby po 2 wyciągnie z niej substancje mineralne na własny wzrost. Innymi slowy wiecej weźmie niz pomoze a nie o to przecież chodzi prawda? a poza tym gorczyce nawet na wiosne jest ciężko przykryć ziemia jeśli sie nie ma duzego sprzetu. Polecam rzepak Jary pod zboza jare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

teraz można robić w polu od 1. marca a nie jak kolega wyżej napisał od 1. kwietnia. Poplon który zasiejesz musi stać od 1.10 do 1.03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

tzn źle się wyraziłem dokładnie to jeszcze nie złożyłem wniosku tylko jest napisany prócz planu rolnośrodowiskowego i teraz muszę się zastanowić co siać i jaki poplon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Ja już 3 sezon będe siał gorczyce. Po zebraniu słomy robie podorywke potem sieje siewnikiem od nawozów i bronuje. Na wiosne jeśli gorczyca jest duża to ją wałuje(miejscami sięgała maski od c-360). Potem sieje głównie mieszanke zbożową lub jęczmień.

Mój sąsiad też ma program rolnośrodowiskowy i sieje mieszanke czyli:gorczyca+słonecznik+pieuszka i inne . :)


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

ja na poplon stosuję gorczycę, ziemię orzę pod koniec września i sieje na to poplon , lekka brona i rośnie, do zimy wyrośnie jakieś kilka centymetrów, po zimie nawet nie znajdziesz resztek po nim, jakiś gruber albo dobry agregat wiosną i można siać, ja po poplonach sieje tylko kukurydze, uważam że to najlepsze rozwiązanie można wyciągnąć trochę kasy przy normalnym nakładzie pracy, Wydaje mi sie że wczesny siew gorczycy jest zły ponieważ wiosną wypadało by przyorać pozostałości po poplonie a to wiadomo przesuszenie ziemii i niższe plony, być może dopłata za ten poplon niezrekompensuje strat poniesionych poprzez wiosenne przyoranie go, poplon proponuję siać pod kukurydze, jeżeli ktoś ma obornik do wywiezienia wiosną to też jest ok bo i tak trzeba przyorać, moim zdaniem jak najpóźnieszy siew poplony to jest koniec września, i nie orać wiosną w takiej sytuacji możemy mówić o dodatkowej kasie, a co siejesz wiosną to już musisz sobie sam ustalić, bardzo dobrze wychodzi kukurydza, ja osobiście nie jestem przekonany do zbóż jarych, sieje tylko gdy musze tj. po kukurydzy. no a płodozmian musisz ustalić sobie sam, napewno nie bedzie dobrze jak co roku bedziesz siał jare po poplonie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj