Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pakiet rolnośrodowiskowy

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kris5

Kris5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Sport, Rolnictwo

Napisany 05 maj 2010 - 15:17

Pakiet rolnośrodowiskowy witam,

dzisiaj po raz pierwszy złożyłem wniosek na tzw "poplony" lecz muszę się zastanowić jakie rośliny siać i jakie poplony
Chciałbym poznać wasze zdanie na temat tego pakietu oraz może poradzilibyście mi jakie poplony wybrać i co później po nich siać?
mój areał to 15 ha

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pakiet rolnośrodowiskowy Dzisiaj, 10:59
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 maj 2010 - 16:55

Pakiet rolnośrodowiskowy jak to złożyłeś wniosek a nie wiesz co posiejesz? musisz mieć plan rolnośrodowiskowy!!!!

#3 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 05 maj 2010 - 16:59

Pakiet rolnośrodowiskowy Skontaktuj się z doradcą rolnośrodowiskowym w ODRze. Je sieję gorczycę bo jest łatwa w uprawie, łatwo dostępna i tania. Mój płodozmian to zboża i buraki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 maj 2010 - 17:33

Pakiet rolnośrodowiskowy to zależy jeszcze jaki poplon ja mam 2 pakiety poplon ozimy i poplon ścierniskowy, w jednym trzeba siać roślinę poplonową ozimą a w 2gim roślinę która przemarznie, tak więc gorczycę sieje się w pakiecie 3.2 ścierniskowy i jest 20zł niższa płatność, a w poplonie ozimym będę siał rzepak, mam już kupiony po 100zł/q

#5 Share Darou

Darou

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 maj 2010 - 17:40

Pakiet rolnośrodowiskowy poplon musi być odpowiednio dobrany weź pod uwagę fakt że przeorzesz go dopiero po 1.04 nast roku. tzn ze juz bedzie po pierwsze mało wartosciowy dla wzbogacenia gleby po 2 wyciągnie z niej substancje mineralne na własny wzrost. Innymi slowy wiecej weźmie niz pomoze a nie o to przecież chodzi prawda? a poza tym gorczyce nawet na wiosne jest ciężko przykryć ziemia jeśli sie nie ma duzego sprzetu. Polecam rzepak Jary pod zboza jare.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 05 maj 2010 - 17:55

Pakiet rolnośrodowiskowy teraz można robić w polu od 1. marca a nie jak kolega wyżej napisał od 1. kwietnia. Poplon który zasiejesz musi stać od 1.10 do 1.03

#7 Share Kris5

Kris5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 05 maj 2010 - 19:35

Pakiet rolnośrodowiskowy tzn źle się wyraziłem dokładnie to jeszcze nie złożyłem wniosku tylko jest napisany prócz planu rolnośrodowiskowego i teraz muszę się zastanowić co siać i jaki poplon

#8 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 05 maj 2010 - 19:53

Pakiet rolnośrodowiskowy Ja już 3 sezon będe siał gorczyce. Po zebraniu słomy robie podorywke potem sieje siewnikiem od nawozów i bronuje. Na wiosne jeśli gorczyca jest duża to ją wałuje(miejscami sięgała maski od c-360). Potem sieje głównie mieszanke zbożową lub jęczmień.
Mój sąsiad też ma program rolnośrodowiskowy i sieje mieszanke czyli:gorczyca+słonecznik+pieuszka i inne . :)
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#9 Share groszek

groszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 05 maj 2010 - 20:02

Pakiet rolnośrodowiskowy ja na poplon stosuję gorczycę, ziemię orzę pod koniec września i sieje na to poplon , lekka brona i rośnie, do zimy wyrośnie jakieś kilka centymetrów, po zimie nawet nie znajdziesz resztek po nim, jakiś gruber albo dobry agregat wiosną i można siać, ja po poplonach sieje tylko kukurydze, uważam że to najlepsze rozwiązanie można wyciągnąć trochę kasy przy normalnym nakładzie pracy, Wydaje mi sie że wczesny siew gorczycy jest zły ponieważ wiosną wypadało by przyorać pozostałości po poplonie a to wiadomo przesuszenie ziemii i niższe plony, być może dopłata za ten poplon niezrekompensuje strat poniesionych poprzez wiosenne przyoranie go, poplon proponuję siać pod kukurydze, jeżeli ktoś ma obornik do wywiezienia wiosną to też jest ok bo i tak trzeba przyorać, moim zdaniem jak najpóźnieszy siew poplony to jest koniec września, i nie orać wiosną w takiej sytuacji możemy mówić o dodatkowej kasie, a co siejesz wiosną to już musisz sobie sam ustalić, bardzo dobrze wychodzi kukurydza, ja osobiście nie jestem przekonany do zbóż jarych, sieje tylko gdy musze tj. po kukurydzy. no a płodozmian musisz ustalić sobie sam, napewno nie bedzie dobrze jak co roku bedziesz siał jare po poplonie,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Kris5

Kris5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów