Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Zdjęcie

Ecogran Wapniak koszelowski

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
37 odpowiedzi na ten temat

#1 solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 05 maj 2010 - 10:03

Bede wapnowal pola w tym roku i zastanawiam sie jakie wapno zastosowac!. Natrafilem na takie jak w tytule (http://www.kzkpolska...l/produkty.html), jest to granulowana kreda. Cena w big bagach to na dzien dzisiejszy 510zl/t. Sypie sie okolo 1 t/ha. Plusem jest to ze jest to granulat tak ze mozna wysiac zwyklym siewnikiem, minusem cena. z drugiej strony jak by zastosowal wapno luzem za okolo 30zl/t w ilosci okolo 4 t/ha plus transport oraz czas i wieksza ilosc paliwa do rozsiana duzej ilosci wapna na ha, wychodzi to samo. Pytanie jest czy 1 tona tego wapna wystarczy czy trzeba uzyc wiecej, od razu zaznaczam ze gleba kwasna. Oraz jak dlugo dziala kreda .I inne opinie
  • 0

Reklama

• Reklama
  •  

#2 thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 05 maj 2010 - 10:54

a ile ta kreda ma procent wapna w przeliczeniu na CaO ?
  • 0

#3 solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 05 maj 2010 - 14:00

95% CaCO3 (zrodlo:http://www.ppr.pl/artykul-rozmowa-z-januszem-chajeckim-157347.php), cokolwiek to jest.A jak podaje tabela ze strony http://www.kzkpolska...l/produkty.html wapniak zawiera 50000mg Cao na kg. Czyli bylo by to 5o%?.Poprawcie jak sie myle
  • 0

#4 SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • 7531395

Napisany 06 maj 2010 - 21:56

Czyli jeśli wysiejesz 1000 kg przy zawartości 50%Cao i reaktywności jaka podaje producent czyli 96% wychodzi ok 500kg Cao na hektar.
  • 0

#5 dabro

dabro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • 9934309
  • Zainteresowania:ROLNICTWO, TRANSPORT

Napisany 06 maj 2010 - 23:13

Wysiałem w zeszłym roku 12 ton kredy granulowanej tylko innej firmy (jakaś z austrii OMYA chyba)ale widzę że reaktywność i zawartość wapna ta sama , oraz jakieś 100 ton zwykłego wapna.
Kredy dawałem od 600 kg do 1 tony na ha, głównie pod rzepaki. Nie mierzyłem jeszcze czy ph uległo jakieś drastycznej zmianie ale po rzepaku widzę efekt - moim zdaniem super.
Co do wysiewu go zwykłym rozsiewaczem to u mnie lipa, próbowałem amazone 2000l i mieliło je na dole przy mieszadle, skończyło się że rozsiewałem Piastem do zwykłego wapna. Granule nie są twarde jak przy zwykłych nawozach.
Zwykłe wapno nawet z dodatkowymi kosztami wyszło i tak taniej, tylko tyle że mniej roboty no i spora różnica na polach gdzie kreda, na korzyść kredy. Myślę że w przyszłym roku to się wyrówna.
No to tyle moich spostrzeżeń.
  • 0
Może jestem wariat, ale nie idiota...

#6 solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 07 maj 2010 - 09:59

A po ile placiles za Krede granulowana a po ile za wapno z transportem?
  • 0

#7 Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 07 maj 2010 - 10:44

To wapno to rewalacja jeżeli chodzi o efekt poprawy właściwości fiz-chem.gleby,ale granule są miękkie i rozsiew rozsiewaczem do nawozów mineralnych to trudna sprawa.Na i ta cena ja płaciłem w lipcu 2009 w zakładzie 300zł/t wychodzi na to ,że pośredcicy niźle łupią rolnika.
  • 0

#8 dabro

dabro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • 9934309

Napisany 07 maj 2010 - 20:01

za Kredę płaciłem w firmie osadkowski 415 zł/t BB po 600 kg ale własny transport
wapno luzem 30% z magnezem po 55zł/t z transportem, tyle że woził mi znajomy, i brałem dwa rodzaje jedno zwykłe białe nawet nie wiem skąd, a drugie brunatne z Bełchatowa. Cena za oba taka sama. I powiem szczerze że dużo lepsze jest to białe przynajmniej jeśli chodzi o rozsiewanie i przechowywanie, brunatne jak długo leży to mocno się zbryla. Jeśli chodzi o efekty w polu to są bardzo porównywalne.
Generalnie jeśli cena nie robi Ci większej różnicy, a liczy się dla Ciebie efekt to polecam kredę. Mniej się narobisz i efekt już w pierwszym roku widoczny.
  • 0

#9 SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • 7531395

Napisany 07 maj 2010 - 20:24

Ta granulowana przypadkiem nie nazywala sie Granukal?Bo jest kilka rodai Granukalu jedne twardze drugie miększe i dlatego ci mieliło w rozsiewaczu.A mam jeszcze pytanie tą krede mieli na stanie czy miałeś zamawiana?
  • 0

#10 dabro

dabro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • 9934309

Napisany 07 maj 2010 - 20:50

Mieli na stanie, Osadkowski oddział Świdnica, znalazłem ulotkę i fakturę z tej kredy firma która je produkuje to OMYA, nie było innych rodzai. Nie ma nigdzie wzmianki że jest to granukal. Z tego co mi wiadomo to produkowana jest ona w austri, a dystrybutorem jest firma z warszawy.
  • 0

#11 Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 18:44

Czy ten wapniak trzeba wysiewac przed orką zimową czy mozna bezposrednio przed siewem na wiosne wymieszać z glebą, skoro jego reaktywnosc jest tak bardzo wysoka i szybka?
  • 0

#12 czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 04 marzec 2011 - 20:05

Koledzy ja dzisiaj zamówiłem 24tony Kredy granulowanej ECOGRAN cena to 400zł brutto z dowozem
  • 0

#13 west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 22:42

Skład chemiczny Wapniaka Koszelowskiego w mg/kg:

CaO K P Fe Zn Mn B Mo
500000 163 164 443 54 218 128 40

Jak to fajnie podaje producent na swojej stronie w mg/kg aby wyglądało poważnie. Nie uczciwiej byłoby skład: 50% Cao a reszta bez znaczenia bo to są setne i tysięczne części procenta.
Za 400 zł miałbyś doliczając jeszcze raz tyle za transport około 8t takiego wapna:
wapno nawozowe
Nawet jak byś się upierał że to musi być koniecznie kreda to proponuje skontaktować się z firmą Nordcalk tam jeszcze lepsza od tej koszelowskiej kosztuje ok 115zł z transportem i miałbyś jej za 4 stówy prawie 4t.
Ludzie nie dawajcie się naciągać cwaniakom.

Edytowany przez west, 04 marzec 2011 - 23:03.

• 0

#14 milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8068 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 marzec 2011 - 23:17

Czyli wychodzi 50% CaO? Czyli na te dawki co podają na stronie to trochę małe są...
  • 0
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#15 SAMIK

SAMIK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • 7853629

Napisany 08 marzec 2011 - 18:49

Ja wzeszłym roku kupiłem tą krede po 400zl/tone, dałem pod jęczmień ozimy i widać efekt na nim, ph zmierze jak ziemia rozmarznie. Reszte wysiałem przed orką zimową pod jare zboże a gleba kwaśna zobaczymy co z tego wyjdzie.
  • 0
==> Ruch Narodowy <==

#16 milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8068 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 23:21

Dobrze że przynajmniej daje to efekt, nie jak WAP-MAGi itd...
  • 0
Zapraszam na swój profil

#17 oloolosz

oloolosz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 11:39

witam
mi w Rolmasz Słupsk zawołali za wapniak koszelowski 1000 zł za tone
  • 0

#18 milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8068 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 11:19

To miałbym gdzieś taka ofertę. To niewiele zapłacisz więcej za 30t dobrego wapna pylistego.
  • 0
Zapraszam na swój profil

#19 damian092092

damian092092

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 14:31

Ecogran u producenta kosztuje 400 lub ponad 400 za tone z dowozem na slabe gleby powinnno sie wysiac 500 kg. Siac sie to powinno pod agregat przed siewem lub nawet po. Ten towar naprawde działa szybko i widac poprawe juz gdy zboze zejdzie. Sialem i bardzo chwale ten towar.
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • 38827671
  • Zainteresowania:gospodarstwo:maszyny rolnicze,uprawa roślin

Napisany 16 kwiecień 2012 - 19:12

Witam,chciałbym rozsiać teraz po pszenicy,jaką dawke zastosować i czy warto rozśiewać.Pozdrawiam i prosze o odpoweidz
  • 0