Zaloguj się, aby obserwować  
Rolnik85

Co oznacza ta kontrolka

Polecane posty

Rolnik85    13

Witam mam pytanie co oznacza ten bład w Fendzie 308 1998 r Jak to wyświetla to jest jeszcze sygnała dzwiękowy . post-8356-127300870747_thumb.jpg

  • Thanks 1

Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jest to komunikat o hamulcu tarczowym na wale napędowym(ten od przodu), też mi sie to świeci, ale tylko czasami na postoju i przy małych szybkościach, nie jest to jakiś ważny błąd, jak musisz jeździć to zaklej syrenke taśmą żeby cie nie wkurzała :) Z tego co sie wyczytałem w instrukcji to jest jakiś problem z zaciskami/klockami/tarczą.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomcio88    0

A może by tak jeszcze zajrzeć do tego hamulca. Może klocki są zdarte i trzeba wymienić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Dziękuje panowie tak właśnie myślałem . Trzeba będzie zajrzeć


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiex    1

Klocki hamulcowe hamowania osi przedniej osiągnęły graniczne zużycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Jesli to zluzyte klocki hamulcowe to wymien je mozliwie szybko. Niestety klopot w tym ze wiekszosc mysli jak JD1052 i ignoruje problem, a pozniej to juz cala tarcza do wymiany.... i z 200 zl. robi sie 1300zl....albo i wiecej


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

Jest to komunikat o hamulcu tarczowym na wale napędowym(ten od przodu), też mi sie to świeci, ale tylko czasami na postoju i przy małych szybkościach, nie jest to jakiś ważny błąd, jak musisz jeździć to zaklej syrenke taśmą żeby cie nie wkurzała :) Z tego co sie wyczytałem w instrukcji to jest jakiś problem z zaciskami/klockami/tarczą.

 

z tym zaklejaniem to mnie rozśmieszyłeś do łez.... widać znasz się na rzeczy...

:)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ziomek czego chcesz, jakbyś miał dużo roboty i mało czasu to na pewno robiłbyś takim traktorem, widać, że wolisz, aby słuch Ci ucierpiał od tego brzęczka....może ty nie wiesz jaki on jest głośny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Na poczatek trzeba sobie zadac pytanie, po co jest ostrzeżenie z brzęczkiem? Nie po to zeby denerwowac,ale po to zeby ostrzegac przed zaistnialym problemem. I to wlasnie pierwszy powod zeby zatrzymac ciagnik sprawdzic co jest i jak najszybciej usunac usterke. Za ignorowaniem ostrzezenia nie przemawia nawet brak czasu gdyz jesli usterka jest powazna to istnieje prawdopodobieństwo ze jeszcze bardziej uszkodzimy ciagnik a co za tym idzie, maszyna bedzie jeszcze dluzej "wylaczona z ruchu" a i koszty beda horrendalne. Po drugie , nawet jesli usterka nie jest powazna to po zaklejeniu brzeczka i ignorowaniu ostrzezenia moze wystapic kolejna powazniejsza usterka ktorej nawet nie zauwazymy gdyz brzeczek i tak "wydziera morde" od paru godzin....


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Chłopaki szkoda sobie d... zawracać takim- głupiemu to i za pomocą łopaty nie wytłumaczysz

 

Ale dobre z tym zaklejaniem :):):) - nie dość że ciągnik informuje co jest nie tak to chcesz to lekceważyć- trzeba sobie było jakiego "ursaka" kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

Ziomek czego chcesz, jakbyś miał dużo roboty i mało czasu to na pewno robiłbyś takim traktorem, widać, że wolisz, aby słuch Ci ucierpiał od tego brzęczka....może ty nie wiesz jaki on jest głośny?

 

spoko niezły z Ciebie luzak.... widać że awaria jest dla Ciebie to jest wtedy jak sprzęt stanie i się nie da jechać a jak jeszcze jedzie to plaster na kontrolkę i kable urwać od brzęczyka i gazu hehe... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas85
      Witam
      Mamy problem z ciągnikiem Fendt 306lsa w wersji bez ehr. Ciągnik kolegi więc nie znam dokładnie historii ale z tego wiem słabo podnosił podnośnik tylny. Pompa została wymieniona na nową i od tego czasu podnośnik podnosi ale się nie opuszcza. Nawet pod obciążeniem nie idzie do dołu. Ciągnik ma zamontowany ładowacz czołowy i ten działa poprawnie. Może ktoś miał podobny przypadek i posłowie gdzie szukać przyczyny ?
    • Przez Lulek021
      Witam, 
      Po uruchomieniu traktorka świecą dwie lampki od kierunku jazdy, przełącznik nie reaguje, również świeci kontrolka od przedniego napędu(przedni napęd działa wg włącznika przedni napęd powinien być wyłączony. problem znnika gdy traktor popracuje z 40 minut. Koś spotkał się z takim probemem?
    • Przez Kazik41
      Witam
      Mam następujący problem z moim fendtem (98r) otóż rewers nie przełącza biegów tylko blokuje sprzęgło na wyświetlaczu widnieje trójkąt oraz dźwignia zmiany biegów.Gdy mechanicznie przełączę bieg (w podłodze kluczem) to jedzie do tyłu a do przodu blokuje sprzęgło i odwrotnie.odpinałem akumulator oraz przewody od komputera nic nie pomogło cewki elektrozaworów również są sprawne.Komputer nie pokazuje żadnych błędów.Pojęcia nie mam co się mogło stać.Może ktoś miał ten sam problem i wie jak to odblokować?
      Czekam na odpowiedz.
    • Przez Lorak54213
      Witam ktoś wie gdzie mogę dostać takie kontrolki do Fendta turbomatic 

    • Przez Damiano604
      Witam, kupiłem Fendta 312 LSA (92 r.) z uszkodzoną skrzynią, po zrobieniu skrzyni została kwestia elektroniki, podłączyłem kostki według schematu instalacji i problem polega na tym że po przekręceniu pozycji na błotniku na stały przedni napęd, świeci kontrolka na pulpicie że jest on załączony, natomiast mam podniesione przednie koło na lewarku i przedni napęd nie jest załączony, tak samo miałem gdy wrzuciłem dwie pozycje dalej czyli blokada 4x4 też nie działało nic. Po przełożeniu cewek między sobą( przedni napędem a szperą), po uruchomieniu silnika przedni napęd nie działa natomiast gdy przełączę na ostatnią pozycje (blokada 4x4) to wtedy przedni napęd załącza, bo mam przednie koło na lewarku wtedy nie można nim kręcić, tak samo jest wysunięty siłownik od szpery. Mierzyłem rezystancję na cewkach i wynosi ona obydwu 9,2 Ohm (tak jest też w instrukcji napraw), natomiast napięcie jak jest na zgaszonym to 5V, gdy odpalę to 14,4V. Pytanie czy może być uszkodzony e-box, czy może gdzieś masy brakuje, myślałem jeszcze aby wykręcić te trzpienie które są wkręcone w płytę sterującą na które nachodzi cewka, być może wewnątrz ten trzpień nie pracuje. Proszę o podpowiedz. Z góry dziękuje. Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj