Zaloguj się, aby obserwować  
marek87

Używane 6 cylindrów ( 125-140 KM)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marek87    0

Witam, pytanie jak w temacie. Rozglądam sie za takim traktorem. Chce koniecznie "6". Nie biore nowego bo nie wykorzystam 6 cylindrowego fendta czy JD w swoim gospodarstwie. Z kolei nowy - coś w stylu 6330, 312,n121 odpada bo mam mniejsze oszczędne ciągniki , a ten będzie używany tylko do pracy w polu i ciężkiego transportu dlatego nie pójde brac kolejnego ciągnika który ma parę koni wiecej od tych co mam. Gospodarstwo jest raczej małe (<60ha), ale stabilniejszy ciągnik jest mi niezbędny, tylko że w mniejszym wymiarze godzin. Myslę że za 90- 130 tys. coś przyzwoitego można znaleźc. Narazie to myśle tylko o 512 i 514. Ale jak znacie jakieś sprawdzone modele innych marek ( JD, case,)to czekam na propozycję. Szukam czegoś ciężejszego,dłuższego, na szerokich kołach- takiego bardziej stabilnego. DF, NH raczej odpadają bo są za bardzo kompaktowe. Po za tym w tym przedziale mocy wydaje mi się że są lepsze marki. Słyszałem o tej serii 500 że taka udana, ładne sprzęty nie powiem, ale ceny też spore. Nie wiem który lepszy 512 czy 514. Mocy wystarczyłoby w tym mniejszym. To tez szóstka, duży moment itd.Nie wiem który jest oszczędniejszy( tzn. jak bardzo ta 514 wiecej pali) NA zachodnich stronach , czy za oceanem wszędzie ok 150tys. zl za utrzymany model. Takze nie wiem czy szukac ździebko tąńszego czy moze pomyślec o case czy JD. Biore pod uwagę import z USA. Na case nie znam się kompletnie. wiem tylko że stare internationale były nawet lepsze od JD. A teraz case to zabawki( z tych mniejszych co widziałem u znajomych) Mam obawy co do amerykańskich modeli bo tam wszystkie na węższych kołach i tylko bliźniaki zakładają. A mi potrzeba pojedyńczych szerokich opon. Nie wiem jak z jakością, wyposażeniem amer. ciągników. Macie jakieś propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolegą wyżej John Deere to bardzo dobra marka kolega ma 2003 roku john deere 6620 ma ponat 10tys mtg ciągnik sprawuje sie wzorowo chodzi tylko i wyłącznie w transporcie słomy robi po 100km dziennie i żadnych problemów i nie pozwiedzał bym żeby o niego dbał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek87    0

dziękuje za szybka odpowiedź,

ale panowie trochę przesadzacie - 160 KM na moje ha...

140 KM to i tak z założeniem że gospodarstwo się powiekszy.

Jak już pisałem wcześniej bedzie chodzil w transporcie i w normalnej ciezkiej robocie w polu. Ale dobrze żeby był możliwie oszczędny. Nie jest to najważniejsze, bo na pustą nie będzie chodził i raczej zawsze bedzie obciążony. Ale wydaje mi się że do 130 tys. można coś znaleźc z oszczedniejszych, nie starszych jak 10 lat ciągników.

Ten 716 - cacko, oszczedny mocny - poprostu vario. No ale on raczej nie pójdzie za 150tys.zł Jeżeli nie jest trefny to głupich nie ma.

John deere 6660 albo 6820, przeciętnie oszczedne, ale to sprawdzona seria.

Tylko jak szukam na zach. stronach to ceny są porażające.

Znajomi sie śmieją że do takiej kwoty to można niewiadomo co kupic z używanych. ale jak trzeba pokazac konkretny model za 100-110tys. zł netto to już gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

nowego NH nie kupie ale na wiosnę kupiłem starego pietnastoletniego protoplaste serii TM te same gabaryty ma Ciagnik dla 120km i dla 180km wiec myślę że by ci pasował silnik ma dobry i żywotny jest na forum jest wielu urzytkowników serii Tm i bardzo sobie chwalą i wielu mówi ze nigdy ich nie sprzeda. Nowego NH ci nie polecam ale ktoryś z serii TM by Cie satysfakcjonował szukaj ciagnika z miekkim przodem jeżeli masz wiecej prac w transporcie dla tego ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

ja na moje niecałe 50 ha kupiłem 125 konnego FENDTA(zapraszam do galerii) mysle ze na twoje ha spokojnie by starczyL jestem naprawde zadowolony innego niechce :)


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj