Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy jest ktoś kto hoduję bydło szkockie?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Laszka20

Laszka20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:SHC

Napisany 03 maj 2010 - 21:24

Czy jest ktoś kto hoduję bydło szkockie? Jest ktoś na AF kto zajmuję się głównie hodowlą zarodową SHC? Bardzo mi na tym zależy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy jest ktoś kto hoduję bydło szkockie? Dzisiaj, 14:24
  •  

#2 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2014 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 17 maj 2010 - 10:18

Czy jest ktoś kto hoduję bydło szkockie? We wsi obok mnie mieli ładne stadko. dwie krowy byk i dwa jednoroczne byczki. miały wszelkie ( nie wiem jak to się fachowo nazywa) rodowody. Zostało to stadko sprzedane za 14tyś zł. a były utrzymywane w ogrodzeniu jadły byle co i mieszkały pod zwykłą szopą . Bardzo spokojne< ciekawskie no można by o nich w samych superlatywach, jedyna wada to cena jak dla mnie,

#3 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 17 maj 2010 - 12:06

Czy jest ktoś kto hoduję bydło szkockie? A jak z przyrostem u nich? Do jakiej wagi dochodzą np po roku czasu bez dokarmiania i wogóle jak szybko rosną w wolnym wypasie w porównaniu do zwykłego polskiego bydła?

#4 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2014 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 17 maj 2010 - 15:09

Czy jest ktoś kto hoduję bydło szkockie? Dokładnie ja nie wiem ale to małe krówki są. Może koleżanka która założyła temat wie coś więcej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Laszka20

Laszka20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:SHC

Napisany 27 maj 2010 - 02:18

Czy jest ktoś kto hoduję bydło szkockie?

A jak z przyrostem u nich? Do jakiej wagi dochodzą np po roku czasu bez dokarmiania i wogóle jak szybko rosną w wolnym wypasie w porównaniu do zwykłego polskiego bydła?

Przepraszam za moją nie obecność ;)
Powiem tak jeśli chodzi o wzrost wagi w ciągu roku to zależy wiadomo, byczkowi więcej przybędzie ale przeważnie powinny wagowo przybyć około od 200-250 w ciągu roku.Dochodzą ogólnie K.około(500)B. (700)Są niskiego wzrostu mianowicie do 1.2m. więc wiesz. Wiadomo dużą rolę gra pora roku u nich. Pozdrawiam :(

#6 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 20:29

Czy jest ktoś kto hoduję bydło szkockie? Trochę późno to piszę, ale co tam, Laszka20 coś więcej wiesz o tych pluszakach, więc mam pytanie czy one tak wolno rosną? bo jak ten byczek ma mi do tych 600 czy 700kg rosnąć ze 3 lata, to do typowej hodowli się nie nadaje. Zakłady przyjmują bydło do 2,5 roku, nie dłużej później zaczynają się schody badania na BSE itp., które trzeba zrobić samemu, więc zostaje chyba agroturystyka. Po za tym nie stać mnie żeby utrzymywać byka 3lata czy więcej do tych 600kg, chyba że ktoś mi zapłaci za nie 10zł/kg wagi żywej, podobno na zachodzie tyle kosztuje, tylko że w Polsce odbiorcę, który tyle zapłaci raczej trudno byłoby znaleźć o ile taki w ogóle istnieje. Fajne zwierzaki, ale chyba nie na polskie realia niestety ;/

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:40

Czy jest ktoś kto hoduję bydło szkockie? Ja hoduję takie bydło, ale tworzę mieszankę z limse (czarne) z bykiem tej razy,
jestem z warm-maz ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)