Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 03 luty 2009 - 17:38

MTZ Zmieniłem tłumik w MTZ na pustą rurę ale nie ze względu na moc tylko że mi tak pękały że nie nadążałem ich spawać i kupować. Najpierw była sama rura z kwasówki potem druga taka sama o mniejszej średnicy cała nawiercona i wspawana w środek bo było mnie słychać za daleko. Tak jest już siedem lat i jedynie widać mały cień na dole rury zaraz za kolankiem
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ Dzisiaj, 23:53
  •  

#22 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 03 luty 2009 - 22:05

MTZ Mój pomysł na tłumik w MTZcie to tłumik (cygaro) chyba od zetora 72XX przymocowany do prawego słupka kabiny połączony elastycznie z kolektorem. Ciszej, przejrzyściej, moc ta sama, nie rdzewieje i nie odpada.

#23 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 luty 2009 - 22:10

MTZ Niektórym tłumik kojarzy się z tłumieniem wylotu spalin. W ciągnikach nie znajdziemy tłumika skomplikowanego w konstrukcji, zazwyczaj świeci się na wylot i działa na zasadzie rozproszenia i zmiany częstotliwości dźwięku. Powinien nastąpić spadek mocy po zdjęciu tłumika lub zastąpienia rurą , bo brakuje mu ( jak kolega napisał "ciągu" ;) spalin. Długość kolektora i tłumik są tak obliczane by spaliny z poszczególnych cylindrów, uporządkowane udawały się w jednym kierunku, jak gąski idące gęsiego. :D

#24 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 04 luty 2009 - 11:55

MTZ Wrażenie przyrostu mocy, wiąże się w przykładach które podaliście tylko z tym, że występuje zjawisko tzw. synestezji(nakładania się wrażeń zmysłowych) Po prostu człowiek jest tak skonstruowany że jeżeli po dodaniu gazu usłyszy ryk silnika ponad 100 dB to od razu płynie sugestia do mózgu że i moc wzrosła ;) Jeżeli nie sprawdzimy silnika na hamowni można sobie gdybać bez końca ile to km przybyło jak odkręciło się tłumik.

BTW. Kiedyś rozmawiam z kolegą który kupił Trabanta z silnikiem dwusuwowym, on mówi do mnie: "Słuchaj założyłem do niego układ wydechowy z Poloneza, jak myślisz jak mógłbym jeszcze bardziej podnieść moc..." Pozostawiam to bez komentarza, myślę że ktoś nawet o elementarnym pojęciu o różnicach w budowie silników 2 i 4 suwowych powienie parsknąć śmiechem czytając cytowanego kolegę :D

#25 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 04 luty 2009 - 15:05

MTZ To znaczy że konstrukcja układu ssącego i wydechowego nie ma żadnego wpływu na wahania mocy?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 04 luty 2009 - 19:29

MTZ

To znaczy że konstrukcja układu ssącego i wydechowego nie ma żadnego wpływu na wahania mocy?

Znaczy, że ma. Droga powietrza poprzez silnik i wylot w postaci spalin jest rytmicznie uporządkowany oraz ukierunkowany, by napełnianie i opróżnianie cylindrów było jak najbardziej efektywne.

#27 Share goomis93

goomis93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 maj 2009 - 15:09

MTZ Mój ojciec kiedyś sam wyspawał chromoniklowy tłumik do ursusa c-360. Miał chyba tylko 3 przegrody ale był pełnoprzelotowy. Zasadniczo mocy więcej się nie odczuwało, ale silnik szybciej wchodził na obroty. Szczególnie było to odczuwalne przy pracy z kosiarką rotacyjną.. A do tego ten ryk ;) .. Przy ciężkiej robocie aż serducho się radowało.. :D niestety się przepalił i w tej chwili mam założony seryjny, ale mam zamiar zmienić na jakiś od mtz-ta, pronara albo zetora taki z kolankiem u góry.

Co byście zaproponowali?
z góry dzięki i pozdrawiam
.Wycie mostu słychać z dala - 60tka za*****la.. !! :P

#28 Share Tomekbp

Tomekbp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 maj 2009 - 19:33

MTZ Jeśli w samochodach odpowiedni tłumik daje wiecej KM to może i w ciągnikach :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 27 maj 2009 - 20:12

MTZ

Niektórym tłumik kojarzy się z tłumieniem wylotu spalin. W ciągnikach nie znajdziemy tłumika skomplikowanego w konstrukcji, zazwyczaj świeci się na wylot i działa na zasadzie rozproszenia i zmiany częstotliwości dźwięku. Powinien nastąpić spadek mocy po zdjęciu tłumika lub zastąpienia rurą , bo brakuje mu ( jak kolega napisał "ciągu" :P spalin. Długość kolektora i tłumik są tak obliczane by spaliny z poszczególnych cylindrów, uporządkowane udawały się w jednym kierunku, jak gąski idące gęsiego. :)

No, bez przesady...
W ciągnikach pochodzących z RWPG (a już na pewno w MTZ-cie) silniki są na tyle 'prymitywne', że zastąpienie tłumika rurą nie spowoduje wzrostu, ani tym bardziej spadku mocy na poziomie zauważalnym przez użytkownika siedzącego w kabinie. Jeśli już będą wahania mocy, to to będą ułamki procenta, ledwo zauważalne na hamowni.
Za to na pewno będą zauważalne zmiany dźwięku/głośności, przez co może się nam wydawać, że jest lepszy ciąg...
good God damn and other such phrases...

Dodaj odpowiedź