Skocz do zawartości

Zdjęcie

koper w burakach cukrowych

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share robo2

robo2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 03 maj 2010 - 20:33

koper w burakach cukrowych szukam oprysku na koper w burakach cukrowych, zastosowałem na razie safen extra 1,5 l/ha safen compact 0,75/ha i metamitron 70 wg 1 kg/ha trochę go przypaliło ale zaczyna odbijać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koper w burakach cukrowych Dzisiaj, 13:56
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 03 maj 2010 - 22:37

koper w burakach cukrowych może Lontrel jest na rumianowate,spytaj się doradcy od środków.

#3 Share robo2

robo2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 maj 2010 - 07:07

koper w burakach cukrowych no właśnie pytałem w chemirolu i ampol-merol ale nie mieli jeszcze takiego problemu w burakach bo to dość nietypowy chwast też myślałem o lontrelu ale chciałbym być pewny,że na pewno pomoże....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 04 maj 2010 - 19:35

koper w burakach cukrowych Ja miałem problem z rdestem ptasim perę lat temu,środki niby biorą a wzieła haczka.jutro się spytam mam dobrego doradce do buraków.Albo sobie zadzwoń do Legnicy ;Osadkowski doradca to Rajmund Grudzień 694481709 niekiedy nie odbiera bo jest bardzo zajęty ale niekiedy oddzwania.

#5 Share robo2

robo2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 maj 2010 - 20:24

koper w burakach cukrowych dziś się dowiedziałem że lontrel odpada bo jest zarejestrowany w pietruszce i marchwi a to ta sama rodzina co koper.... :) jakbyś mógł to spytaj swojego doradcy a jutro przekręce do tego gościa dzięki za pomoc

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 05 maj 2010 - 07:56

koper w burakach cukrowych To jest nr do doradcy. ,najlepiej ty się z nim dogadasz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share robo2

robo2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 maj 2010 - 10:21

koper w burakach cukrowych już z nim pogadałem bardzo miły facet... doradził żebym do następnego zabiegu dodał 30 g safari a to co zostanie trzeba będzie wygracować :) dzięki za pomoc

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 06 maj 2010 - 07:33

koper w burakach cukrowych Cieszę się, mam nadzieje że pomoże.Napisz czy podziałało za parę tygodni.Rozmawiałem z nim dziś to mówił że to jest problem bo miał go kiedyś w cebuli z koper ma za małą powierzchnie chłonną, i odbijał po innych środkach.Mówił żeby dać safari + goltix wtedy z góry i z dołu.

#9 Share robo2

robo2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 10 maj 2010 - 18:57

koper w burakach cukrowych jednak obyło się bez safari :lol: rozmawiałem z moim doradcą z chemirolu i powiedział że safari to ostateczność bo lubi przytrzymać buraki.... tydzień temu zrobiłem powtórkę z 1 zabiegu tylko dałem 1.5 kg/ ha metamitronu i adiuwant partner + 0,5 litra na ha i 95% koperku poszło jutro jak pogoda pozwoli poprawie tym samym i będzie czyściutko :lol:

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 10 maj 2010 - 20:23

koper w burakach cukrowych Ja safari też się wystrzegam bo może przypalić.Metamitron działa do glebowo więc potrzebny jest deszcz a jak go nie ma to może osłabić działanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share robo2

robo2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 10 maj 2010 - 20:50

koper w burakach cukrowych tak jak nie ma deszczu to jest kiepsko z tym metamitronem ... w zeszłym roku trzeba było zastosować safari bo była susza a rzepak po metamitronie sobie rósł