zetor7745

Sipma 279/1-Montaż aparatu siatki

Polecane posty

semos    77

od kiedy olej jest substancją ściśliwą ?? Okrywasz nowe prawa fizyki :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4512    4
my jak zwijamy c360 to też dociskamy klapę jak już pełno. ja mam z 1998 z279 i ona chyba nie ma tych zatrzasków?

jak mozna niewiedzieć te starsze juz nie mają! :mellow: :lol:

 

Głupot to Ty nie gadaj, bo jeśli przy jednym ciągniku działa dobrze a przy drugim źle to czym to wytłumaczysz??? Widzę kolego, że prasę to widziałeś u kolegi dobrze, ze chociaż u niego a nie na obrazku a uważasz się za znawcę.

bo jak robi słabszym ciągnikiem i nie moze tak dobic zeby sie otworzyła to sie nie otwiera a jak mam mocniejszy i sie przy nim otwiera... mysle ze to logiczne :D

 

 

klapa w prasie nie powinna się otwierać, bo takie otwieranie nie pozwala na dobre zbicie beli, bo wszystka zielonka co zapodajesz na podbierak wypada przez uchylona komorę.

 

ahahahahahahaaaha... :D tak zielonka wylatuje przez uchylająca się komorę, musiałaby być naprawde krótka... :D a jaka masz ta prasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

kolego widzę, że masz takie pojęcie o prasach jak moja babcia o komputerze :mellow: :lol: :D :D :D:) świadczy o tym Twoje ostatnie zdanie, pozostawiam to bez komentarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4512    4
kolego widzę, że masz takie pojęcie o prasach jak moja babcia o komputerze :mellow: :lol: :D :D :) :) świadczy o tym Twoje ostatnie zdanie, pozostawiam to bez komentarza :)

w moim ostatnim zdaniu pytałem jaką masz prasę więc nie wiem czemu rżniesz głupa... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

:mellow: :lol: gratuluje :D zmieniasz swoje posty wcześniejsze jak Ci ktoś wytknie w nich błąd :D trzymaj tak dalej :) I nie mam ochoty z Tobą dyskutować.

 

P.S. Jak tak dobrze się znasz to otwórz sobie serwis i naprawiaj taki sprzęt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4512    4

od początku tak napisane było! Jak nie umiesz czytać to idz do szkoły a nie tylko na af siedzisz i nic nie robisz, nie mam zamiaru nic otwierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stilgar    1

witam.. mam problem z podobnej polki.. a mianowicie; mam belarke sipma 569/1 farma II.. pracuje z nia 3seson no i w tym roku wystapil problem ;x przy dobijaniu bel zaczela otwierac sie komora.. a mam zabezpiczenia mechaniczne.. w poprzednich latach nie bylo tego problemu a prasa pracowala z c-360 3p.. w tym roku rozpoczynam prace a tu zonk.. komora otwiera sie za wczesnie.. myslalem ze to wina ciagnika wiec podpialem zetora 7245 i.. nadal to samo.. i tu mam pytanie.. czy da sie jakos 'docisnac' te haki by nie puszczaly tak wczesnie?

ps: z gory przepraszam za orty i interpunkcje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

a wiec na dole silownikow masz takie sruby do regulacji otwarcia hakow i tam mosisz skrecic te sruby jak najkrocej. ja tez tak mialem ale ja regulowalem to przy pierwszych belach, pare dni po tym jak mi ja przywiezli wiec fabrycznie pewnie tego nie ustawiaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stilgar    1

dzieki za odp ;) no to dzisiaj biore sie do roboty ;)

ale dziwie sie troche ze w poprzednich sezonach tego nie bylo ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

jeśli chodzi o sipme classic z 279/1 klapa nie powinna sie otwierac poniewaz zawsze po wyrzuceniu balota i zmknieciu klapy nabijamy cisnienie do ok 13 I to cisnienie klape trzyma jak ma sie wszystko sprawne nie powinna sie otworzyc pedzej bezpieczniki strzelą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekfarm    0

ile kosztuje nowy podbieracz do sipmy z279 bo go pogąłem o karpe tzn złamał sie... remont wyjdzie taniej czy nowy? jakie są koszta remontu i zakupu nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceli    0

moze tu ktos pomoze :D mam problem typu: po owinieciu beli(wszystko ok) podczas jej wyrzutu z komory sciaga sznurek i wtedy robi sie"babol"! czy robie to na wiekszych czy mniejszych obrotach nie zmienia faktu. oisze tu bo widze ze sa tu tacy co maja jakies pojecie o tym sprzecie. za rady typu kup se siatke dziekuje z gory :D pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jesli chodzi o otwieranie klapy duze znaczenie ma sprawnosc pompy olejowej w ciagniku, jedna nawet nowa ma slabe cisnienie a druga stara ma dobre dlatego jest roznica jesli chodzi o ciagnik

 

co do samej prasy to niestety ale przypadlosc tego modelu;/ mialem ja 2 sezony, juz nie wytrzymalem i sprzedalem, podbieracz tez byl robiony


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99
moze tu ktos pomoze :D mam problem typu: po owinieciu beli(wszystko ok) podczas jej wyrzutu z komory sciaga sznurek i wtedy robi sie"babol"! czy robie to na wiekszych czy mniejszych obrotach nie zmienia faktu. oisze tu bo widze ze sa tu tacy co maja jakies pojecie o tym sprzecie. za rady typu kup se siatke dziekuje z gory :D pozdro

 

Z brzegu balota ci ściąga ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

U mnie w Sipmie ściągało przy jęczmiennej drobnej słomie i przesunięcie ograniczników nie pomogło więc nie prasowałem, a gdy prasowałem słomę pszenną również ściągało bo ograniczniki były zbyt mocno rozsunięte. Przesunąłem je do środka i było ok. Jeśli u ciebie to nie pomaga to naprawdę niewiem co poradzić. Ja miałem taką sytuacje tylko właśne przy jęczmiennej wyglądała jak po sieczkarni. I jeszcze jedno- moze masz zbyt mocno naszpanowany sznur w aparacie gdy balot jest owijany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceli    0

sznurek to idzie normalnie z klebka przez oczka do silniczka ktory go podaje na bele a jak juz bela go zlapie to sama go pociaga tak szybko jak sie kreci. tak ja mysle chyba ze sie myle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Co do otwierania się klapy blokowanej hydraulicznie to w ciągniku po domknięciu na ciśnieniu można ustawić swobodne opadanie i prasa nie ma prawa puścić ciśnienia, jeśli puszcza to albo siłowniki przeciekają (wcale nie muszą na zewnątrz tylko między jedną a drugą stroną siłownika). Jeśli siłowniki są szczelne to można spróbować podkręcić zamek hydrauliczny, wkręcić obie śruby po 1-2 obroty i nic nie będzie puszczać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

odswiezam temat. wie moze ktos ile obecnie kosztuje aparat do siatki?? planuje zalozyc bo troche zabiera czas to czekanie na obwiazanie belki sznurkiem. i czy warto teraz w ogole zakladac? robie ok. 1500-1700 bel rocznie wiec mysle ze sie oplaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

z tego co sie orientuje to cos koło 4- 5 tys


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj