Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma 279/1 pytanie

354 odpowiedzi na ten temat

#221 Share cobra92

cobra92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 październik 2012 - 15:18

Sipma 279/1 pytanie a nie wiecie może jak łatwo i szybko wypuścić olej z siłowników z prasy Z-297/1 . bo kupiłem prase a tam jest inny olej a nie chce miechać go z olejem Zetora bo świerzo co wymieniony jest ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma 279/1 pytanie Dzisiaj, 06:22
  •  

#222 Share cobra92

cobra92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 październik 2012 - 15:20

Sipma 279/1 pytanie a nie wiecie może jak łatwo i szybko wypuścić olej z siłowników z prasy Z-297/1 . bo kupiłem prase a tam jest inny olej a nie chce miechać go z olejem Zetora bo świerzo co wymieniony jest ???

#223 Share cobra92

cobra92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 październik 2012 - 15:20

a nie wiecie może jak łatwo i szybko wypuścić olej z siłowników z prasy Z-297/1 . bo kupiłem prase a tam jest inny olej a nie chce miechać go z olejem Zetora bo świerzo co wymieniony jest ???

#224 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 październik 2012 - 20:06

Sipma 279/1 pytanie poodkręcać przewody gdzie się da??

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#225 Share lukeczl

lukeczl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 29 październik 2012 - 21:14

Sipma 279/1 pytanie posiada może ktoś zabezpieczenie przed kamieniami między walcami w podłodze bo podobno jest w nowych prasach montowane. sąsiad na bednarach widział to mu powiedzieli, że można w każdej zamontować a ja mam już dość montowania nowych bezpieczników z prawej strony przez głupi kamień co między walce w podłodze wpadł i zablokował, podobno taka ramka w SIPMIE 300 zł kosztuje. byłbym wdzięczny gdyby szczęśliwy posiadacz prasy z takim zabezpieczeniem jakie foto wstawił

#226 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 20:30

Sipma 279/1 pytanie @@lukeczl

Ja planuje sobie cos takiego sprawic bo będąc na bednarach tez to widziałem w nowych prasach. Rozmawiałem z serwisantem i gadał ze mozna sobie to zamowic i pasuje a ile kosztuje jeszcze nie pytałem, taki zwykly plaskownik i troche nie wierze ze 300zl bedzie kosztowac.. dodatkowo mozna tez zamowic taka blache z pretem rozciagajacym siatke co tez musze sobie sprawic bo takie kulfony czasami wychodza... jak się czegokolwiek dowiem dam znac

#227 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 05 listopad 2012 - 22:41

Sipma 279/1 pytanie Ten pręt to powinien w standardzie być.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#228 Share kuba667

kuba667

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 20:45

Sipma 279/1 pytanie Mam takie pytanie do posiadaczy wyżej wymienione (z blokadą mechaniczną) czy da się jakoś zwiększyć stopień zgniotu ? bo przy belowaniu sianokiszonki gdy wchodzi gdzieś tak na czerwone to puszczają zamki
i czy w jakiś sposób da się zwiększyć stopień zgniotu ?

PS jeżeli jest już taki temat to przepraszam ale nie mogłem znaleźć

#229 Share proxima100

proxima100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 listopad 2012 - 22:09

Sipma 279/1 pytanie Trzeba wyregulować na tych sróbach na zamkach, najlepiej sprawdz w instrukcji

#230 Share lukeczl

lukeczl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 13:26

Sipma 279/1 pytanie no właśnie w teraz tych nowych (ps 1211 itp.) to już jest a ja mam Z279/1 z 2002r to nawet wtedy w opcji nie było.
bartek01 jak bedziesz posiadaczem tych bajerów to wstaw foto to sobie pooglądamy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Daniel26

Daniel26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 17:49

Sipma 279/1 pytanie Witam wszystkich posiadaczy prasy Sipma 279 1998 r. Mam problem, potrzebuję instrukcji, schematów tej prasy. Jeśli ktoś z forumowiczów mam taką instrukcję to proszę wysłać ją na mojego email daniel618@o2.pl . Z góry dziękuje :) Pozdrawiam

Witam wszystkich posiadaczy prasy Sipma 279 1998 r. Mam problem, potrzebuję instrukcji, schematów tej prasy. Jeśli ktoś z forumowiczów mam taką instrukcję to proszę wysłać ją na mojego email daniel618@o2.pl . Z góry dziękuje :) Pozdrawiam

#232 Share PawelMU20

PawelMU20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:30

Sipma 279/1 pytanie witam, podziele sie swoim rozwiązaniem w sipmie aby nie wyskakiwac z ciagnika zeby podnieśc opuścić podbieracz. zalozyłem 2 porcelanowe prowadniczki sznurka ( sipmy kostki z-224 ) na ramie w niewielkiej odleglości od rączki rozdzielacz(jedna z prawej a druga po lewej stronie raczki rozdzielacz), kupiłem dwa kolorowe sznurki (mniej więcej po 2.5 metra ) zamocowalem je na rączce rozdzielacza za pomocą zacisków do cienkich linek i gotowe;) sznureczki do ciągnika jeden pod lewą ręke a drugi pod prawą reke i mam problem wysiadania i rycia podbieracza na nierównym terenie z głowy;) pozdrawiam

#233 Share wiedman1900

wiedman1900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 luty 2013 - 20:16

Sipma 279/1 pytanie koledzy mam pytanie czy mógł mi ktoś wstawić zdj mocowań odjazdu beli w prasie simpla chodzi mi też o długości tych płaskowników co idą do rurki i jakiej średnicy są te rurki i mam tez pytanie jaka jest szerokość rurki tej wygięte a mianowicie zmierzam jaka jest jej długość jak mógł ktoś z posiadaczy simpli wstawić fotkę z wymiarami będę wdzięczny całego odjazdu beli i zdjęcie z układem mocowań do ramy prasy

#234 Share wiedman1900

wiedman1900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 luty 2013 - 20:30

Sipma 279/1 pytanie odpowie ktoś z posiadaczy simply na moje pytanie

#235 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 27 luty 2013 - 19:33

Sipma 279/1 pytanie Witam chciałbym was zapytać do jakiego ciśnienia zbijacie belki: słome, siano i sianokiszonkę

#236 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 27 luty 2013 - 23:08

Sipma 279/1 pytanie W instrukcji obsługi nie ma podanego ciśnienia?
Ja jak ją miałem to ok. do połowy czerwonego pola o ile dobrze pamiętam. (Zetor 5211)

#237 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 28 luty 2013 - 20:02

Sipma 279/1 pytanie niemam do niej instrukcjii a pozatym jestem świeżym posiadaczem tej prasy to niewiem i chciałem was o to zapytać. Może udzielićie mi jakichś cennych porad jeszcze

#238 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:06

Sipma 279/1 pytanie do polowy czerwonego ja dobijam,

zamierzam jeszcze kupic ten teownik pomiedzy walce co by zabezpiecznia nie scinało bo wywalałem kilka razy belke nie owienietą i prasowalem na nowo...

w przyszlym tygodniu powinienem miec to wstawie fotki tej blachy z przodu i wlasnie tego teownika, bo niby zima a czasu brak

#239 Share Ryba9312

Ryba9312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 07:27

Sipma 279/1 pytanie Witam,jestem świeżym posiadaczem Sipmy Z-279/1 Farma i mam pytanie jaki sznurek jest najlepszy do owijania bel?

Edytowany przez Ryba9312, 01 marzec 2013 - 07:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 11:15

Sipma 279/1 pytanie Praktycznie każdy chyba pójdzie. U mnie używany był Chemitex bo był jeszcze kilkukrotnie używany przez następne lata
Dodany obrazek