Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak następców na gospodarstwach

50 odpowiedzi na ten temat

#41 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 16 maj 2010 - 20:53

Brak następców na gospodarstwach @kombinator18
A co policjanci mają źle. Każdy ma przynajmniej własny nowy dom, oczywiście samochód, przyzwoitą pensję (lecz trzeba mieć już jakiś wyższy stopień) a i nawet kochankę na boku B). Ponadto paręnaście lat i na wysoką emeryturę. Co do zawodu strażaka również rozważam taką możliwość jednak ...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brak następców na gospodarstwach Dzisiaj, 07:34
  •  

#42 Share ptasiek

ptasiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 maj 2010 - 19:27

Brak następców na gospodarstwach U mnie z następcami też jest problem. W okolicy tylko ja zdecydowałem się na rolnictwo, ale nie żałuje. Jest ciężko, ale robie dla siebie i na siebie.

#43 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 17 maj 2010 - 22:01

Brak następców na gospodarstwach "ale robie dla siebie i na siebie. " że dla siebie to się po części zgodzę ale czy na "siebie" to już nie!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 17 maj 2010 - 22:05

U mnie z następcami też jest problem. W okolicy tylko ja zdecydowałem się na rolnictwo, ale nie żałuje. Jest ciężko, ale robie dla siebie i na siebie.

"na siebie" to robisz tak jak każdy :) no chyba że robisz pod siebie B)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#45 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 24 maj 2010 - 19:52

Brak następców na gospodarstwach Ja zamieżam zostać na gospodarstwie nie wyobrarzam sobie pracy za biurkiem. Mam już nawet pewne plany co do gospodawstwa. Co prawda maszyny są stare i ziemi też niezadłużo, ale zamierzam kożystać z fuduszy unijnych i to zmienić, i oczywiście przestawić się na produkcie tego co się teraż opłaca, czyli produkcia mleka ;)

#46 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 10 październik 2010 - 10:58

Brak następców na gospodarstwach Każdy szuka swojego miejsca na ziemi. Ja zawsze chciałem przejąć gospodarstwo i tak się stało ale miałem taki epizod z warszawą gdzie pracowałem dwa lata i nie było źle. Imprezki, kluby, wszystko pod nosem tylko kasy brakowało bo wypłaty 1800 na rękę to mi za mało jednym słowem wegetacja z miesiąca na miesiąc. Wynająć mieszkanie(we troje), opłaty, paliwo coś do auta(przez te dwa lata tak go zapuściłem, że porażka w końcu odstawiłem go na wieś bo nie było mnie stać go utrzymać)jedzenie jakieś ciuchy itd. I ta praca w wawie :blink: dzień w dzień to samo łazisz jak maszyna ja tak nie mogłem nic ode mnie nie zależało jak prezes miał ochotę to dorzucił 100 a jak miał problemy to z dnia na dzień zwolnienie z roboty. Pół biedy jak nie masz żony, dzieci i kredytu za mieszkanie bo co wtedy? Większość waszych znajomych co jest w mieści ma po 300 tyś kredytu no bo niby skąd wziąźć na mieszkanie. A jak przyjadą na wis to wielkie mieszczuchy co w tesko na promocjach jedą, żeby koniec z końcem związać.I dlatego w miastach tak się nie gorączkują ze ślubem. A jak Ci rodzice tłumaczą "idż do miasta tam będziesz miał życie" to im powiedz, że komuna się skończyła i w mieści nie jest tak jak oni pamiętają czy się stoi czy się leży tylko trzeba zapi... Decyzja każdy musi podjąć sam ale nie sugerujcie się czyimś zdaniem tyko sami spróbujcie miasta nawet jak wrócicie na wieś to nie będziecie żałować, że nie spróbowaliście

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 16 październik 2010 - 18:28

Brak następców na gospodarstwach No tak nie ma zastępców na gospodarkę :) jak ja będe przejmował gospodarkę to w okolicy już nie będzie ok 4 gospodarzy.. Ja mam jak narazie 16 lat i poszedłem do szkoły rolniczej ponieważ mnie rolnictwo kręci.. jak byłem na feriach w mieście u wójka to myślałem że szału dostane bo nic nie miałem do roboty ;[ A plany są takie aby zostać na gospodarce. Ziemi jest ok 40ha i dzierżawy ok 35ha więc da się normalnie gospodarzyć, powiększyć produkcję mleczną ok 50krów i jak dla mnie to można żyć ;) Tak samo jak kolega wyżej pisał że rodzice mówią ,, idź do miasta,tam będzie Ci lepiej'' i jeszcze u mnie mówią że ziemie posprzedawają i porozdzielają mną i rodzeństwem. Jak dla mnie jest to bez sensu,porozdawają kase i zaraz by wszystka poszła na jakieś gówno... A ale i na tym gospodarce bym nie został sam bo szwagier też woli zostać na gospodarce ale swojej nie ma jak by co to u mnie by robił i razem mówimy tak że jak będzie się na swoim to nikt Ci nie będzie gadał co masz zrobić a jak gdzieś pracować to tu nie tak to nie dobrze tu itp...

Takie jest moje zdanie :blink:
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#48 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 16 październik 2010 - 19:05

Brak następców na gospodarstwach ze szwagrem na jednym gospodarstwie???to się nie uda :blink: "mówiły jaskółki że niedobre są spółki"-niejedni tak próbowali...

#49 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 17 październik 2010 - 04:50

Brak następców na gospodarstwach Ale nie dokładnie tak razem. Przecież będzie musiał mi ktoś pomagać sam nie będe robił. A tata jak będzie starszy to też za bardzo nie będzie chciał robić. On tylko by chciał pracować i żeby był święty spokój.. A już tam krakać że nie dobre są spółki znam pare osób co są w spółce i jakoś żyją z tym <_<
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#50 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo,zdrowe odzywianie,sport,

Napisany 03 listopad 2016 - 23:36

Tak brak chetnych,bo nawet dzieci jak dorosnal to zostawiaja wies i ruszaja podbijac wielki swiat miast.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 21:43

prawda jest taka że na wsi zostali ci co albo widzieli przyszłość tylko na wsi albo  nie mieli innego wyboru   bo reszta rodzeństwa zdobyła dobre wykształcenie i dobrą pracę   a nie będą tyrać na wsi od rana do nocy za niepewny pieniądz...i zostawią wszystko najmłotszemu jak by wybór został zaocznie dokonany  masz i męcz się bo rodzice już nienajmłodsi a z wizytą gościnną wpadają w niedziele na obiad... 

-----a jak gospodarstwo małe i bez jakiej kolwiek przyszłości to  to zostają tylko puste budynki  u  nas na wsi jest na obecną chwilę  11 pustostanów .. a wieś mała bo tylko 35 nr choć z drugiej strony takie gospodarstwa dają możliwość rozwoju innym ale ile można samemu obrobić

Edytowany przez damo, 20 listopad 2016 - 21:52.