Zaloguj się, aby obserwować  
markk99

Sprężarka FOS HS11 kilka pytań

Polecane posty

markk99    0

Posiadam tą sprężarkę. Jest ona najprawdopodobniej od ciągnika c330. Czy warto z tego zrobić kompresor? Jakie ciśnienie można uzyskać na tej sprężarce? Posiadam butlę o pojemności 50L. Przy obrotach 1500/min, w jakim czasie ta butla zostanie nabita do 6atm. Czytałem na ten temat wiele opinii. Niektórzy piszą że się mocno grzeje, że chlapie olejem z odpowietrznika itd. Jeżeli ktoś posiada już może taki kompresor to proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Znajomy ma fabryczną sprężarkę składającą się ze zbiornika 50 l. wyłącznika ciśnieniowego i właśnie sprężarki podobnej do tej z C330 napędzanej paskiem klinowym przez silnik 1,5 kW. Cudo to to nie jest ale powietrze spręża i tyle co jemu jest potrzebne to wystarcza. Osobiście uważam że jest sens w twoim pomyśle i życzę powodzenia, do profesjonalnych zastosowań nie bardzo się będzie nadawać ale satysfakcja ze zrobienia czegoś własnoręcznie jest bezcenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Malować to ci raczej będzie ciężko ale będzie dobrze.Miałam kiedyś taką teraz mam z IFA,ciągnika lub samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam tako i działa. Właśnie wyjąłem sprężarkę z ciągnika i zamieniłem głowice bo miałem wyrobione zawory. Malować się tez da. Pojemności butki nie znam. Ale jest to butla z przyczepy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj