Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Jaka spawarka

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
15 odpowiedzi na ten temat

#1 jamadera

jamadera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 maj 2010 - 13:55

Jaka spawarka Witam jestem tu nowy i mam pytanie jaka spawrka oczywisie nie droga kupic do uzytku domowego tak zyby topila gruby metal i czy 300a jak na spawarke to duzo i musi byc oczywiscie pod sile jaka byscie doradzili z gory dzieki
  • 0

#2 Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 03 maj 2010 - 14:11

Jaka spawarka Ja mam migomat 180 amper i jade* nim wszystko , w 100% wystarczający dla gospodarstwa tak mi sie wydaje :), a spawarke też mam ale jej wogule nie używam (odkąd jest migomat)
  • 0
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#3 Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 03 maj 2010 - 14:32

Jaka spawarka ja mam spawrke bestera 220 A nie do zajechania . spac mozna 24 na dobe
a teraz kupilem migomat 180A eurotech
mam tez spawarke 1-fazowa nordika ale troszke za slaba jest najlepsze sa 3-fazowe i migomaty
  • 0

#4 jamadera

jamadera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 maj 2010 - 17:14

Jaka spawarka a ten migomat jest na gaz bo ja chce trojfazowa a czy te sa cos warte
http://allegro.pl/li...ransformatorowa
  • 0

#5 jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 03 maj 2010 - 21:13

Jaka spawarka a co myślicie o DEDRA 160{inwertorowa} za 650 zł na allegro jako drugą w obejściu bo mam starą poczciwą transformatorową strasznie ciężka ale nie do wykończenia
  • 0

#6 jamadera

jamadera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 maj 2010 - 11:49

Jaka spawarka http://w536.wrzuta.p...5o98Ud/dsc00044
takie mam wejscie do sily
  • 0

#7 karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów
  • 4912375

Napisany 04 maj 2010 - 12:17

Jaka spawarka Wszystko zalezy co chcesz spawac i ile kasy mozesz wydac na zakup.

Ja kilka lat temu tez przymierzalem sie do zakupu na allegro.pl takiego wynalazku za ok 500 zl. Jednak te spawarki sa po t aby tylko byly.

Robiac przeglad co mam , a co musze nabyc doszedlam do wniosku, ze zaryzykuje i zrobie migomat.

No i juz kilka ladnych spawow nim zrobilem. Niby prosty amatorski w cenie ok 600 zl mnie kosztowal, ale naprawde warto bylo.

I nie namawiam cie na zrobienie migomatu- to trzeba sie jednak pobawic.

Ale polecam zakup migomatu. Naprawde mozna wszystko w porownaniu ze zwykla spawarka na prad przemieny.
  • 0

#8 jamadera

jamadera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 maj 2010 - 15:13

Jaka spawarka ale ja nie chce gazowej spawarki
  • 0

#9 Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3006 postów
  • 8872878

Napisany 04 maj 2010 - 18:31

Jaka spawarka

a co myślicie o DEDRA 160{inwertorowa} za 650 zł na allegro jako drugą w obejściu bo mam starą poczciwą transformatorową strasznie ciężka ale nie do wykończenia

Na forum kowalskim chwalą dedrę w sieci sklepów mrówka ma być w promocyjnej cenie coś ok. 500 zł.
  • 0
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

#10 agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów

Napisany 04 maj 2010 - 21:07

Jaka spawarka Jamadera migomat to spawarka elektryczna w której gaz /dwutlenek węgla,albo mieszanka argonowa/ spełnia rolę osłonową żeby spaw się nie utleniał, natomiast elekroda to cienki drut stalowy odwijany ze szpuli.Butla 5 kg CO starcza na 2-3 miesiące, mało nie spawam. Sama czynność spawania w porównaniu do elektrody to czysta przyjemność, warunkiem jest oczyszczone pole spawania.W CO zaopatruję się w punkcie nabijania gaśnic, 5 kg CO to standardowa gaśnica śniegowa ok. 25 zł.
  • 0
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona swoim doświadczeniem.

#11 jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 04 maj 2010 - 21:58

Jaka spawarka @sadek w mrówce i merlinie jest NUTOOL ale to to samo co DEDRA tylko inaczej pomalowane{chyba}???
  • 0

#12 jamadera

jamadera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 maj 2010 - 06:41

Jaka spawarka no ok a co mam zrobic z moim starym gniazdem na elektrodzie napisali zeby wymienic na nowe
http://allegro.pl/it...0v_230v_fv.html
takie jak przy tej na 6 bolcy sa ze by do taj pasowalo bo praktycznie wszystkie sa takie
http://obrazki.elekt..._1272994815.jpg
takie kazali kupic a to nie bedzie pasowac i chcialem sie wiecej dowiedziec ale moderator jest u nich chyba debilem i usunal temat
  • 0

#13 karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów
  • 4912375

Napisany 05 maj 2010 - 07:03

Jaka spawarka Poprostu do spawarki, betoniarki czy czego tam potrzebujesz dokupujesz tylko wtyke pasujaca do twojego gniazda.

Prawda jest taka, ze aktualnie kazde nowe urzadzenie typu spawarka , mala betoniarka wyposazona jest standardowo we wtyke 16A/400V 5 bolcow.

I tak musialbyc wymieniac na taka przynajmniej 32A.

Wiec tym si eni eprzejmoj.

Wazne jest to, ze masz gniazdo 32A na plaskie bolce. I tyle. No chyba, ze masz na 63A. i do tego gniazda dokup odpowiednia wtyke.
  • 0

#14 karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów
  • 4912375

Napisany 05 maj 2010 - 08:04

Jaka spawarka Jeszcze raz ja.

tutaj masz link do jednego z producentow :

wtyki: http://www.elektro-p...talog.php4?k=70

gniazda: http://www.elektro-p...talog.php4?k=71

To sa standardowe najczesciej dzisiaj uzywane. rozroznia sie je pod wzgledem obciazalnosci pradowej do 16A, orad do 32A. Ponad to jest takze klasyfikacja pod wzgledem ilosci polaczen 4 stykowe ( 3 fazy+ N tkz.zero), oraz 5 stykowe ( 3 fazy+ N tkz. zero robocze+ PE tkz. zero przeciwporazeniowe ). 5 stykowe stosuje sie we szystkich instalacjach gdzie jest zainstalowany wylacznik przeciwporazeniowy.

Dodatkowo rzadko spotykane, ale wciaz w powszechnym uzyciu i stosunkowo latwo dostepne sa wtyki i gniazda 63A.

I juz przestazale, ale wciaz dostepne w calosci, jak i w czesciach zamiennych wtyki i gniazda 32A/4 w metalowych obudowach na tkz. plaskie bolce. To taki typ jaki ty masz. 

Wtyczka metalowa 32A IP4 Dodany obrazek

I zapewne taki bedziesz potrzebowal dokupic.

I tutaj masz chyba wszystko na jednej stronie. http://www.merkurion...show_subpage/78
  • 0

#15 lukas548

lukas548

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 07:29

Jaka spawarka Ja se kupiłem piroteca 300/1 ma 200A na 230V fajny iwertorek z mozliwosćia podłączenia tig lepsza od dedry ma lepszy cykl pracy przy 200A tak wygląda

@sadek w mrówce i merlinie jest NUTOOL ale to to samo co DEDRA tylko inaczej pomalowane{chyba}???

Ja bym nutolla wybrał bo dedra ma słaby cykl pracy masz tył dedry ja se kupiłem piroteca 300/1 jest najlepsza z tych 2 spawarek tylko droższa bo kosztuje 1089 złoty

Załączone miniaturki

• 20100722056.jpg

• 0

Google AgroFoto Ads Jaka spawarka

• Reklama google
Dzisiaj, 11:22
  •  

#16 antypater

antypater

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 21:56

Jaka spawarka Jeżeli szukasz czegoś do użytku domowego, to może rzucisz okiem na http://barracuda.skl...-barracuda.html Maszyna nie droga, ale jest solidna powinna wytrzymać nie jedno - a jak coś to jest gwarancja:)
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s