Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

oprysk żyta wiosną

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
27 odpowiedzi na ten temat

#1 sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 02 maj 2010 - 20:01

oprysk żyta wiosną jako że jest późno (maj) co polecacie przeciw miotłę bo niektórzy mówią że na glean za późno :rolleyes:
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
oprysk żyta wiosną Dzisiaj, 01:20
  •  

#2 miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 02 maj 2010 - 20:15

oprysk żyta wiosną żyto w kolana, a ty chcesz od jedno liściennych pryskać :rolleyes: Axial, puma, lub jej generyk.
  • 0

#3 Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • 4104555
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 02 maj 2010 - 21:40

oprysk żyta wiosną Ja stosuję "Puma" i jestem z niej zadowolony.
  • 0

#4 wojtek723

wojtek723

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • 1435465

Napisany 03 maj 2010 - 07:33

oprysk żyta wiosną chizel bezpiecznie bedzie
  • 0

#5 sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 03 maj 2010 - 08:21

oprysk żyta wiosną :rolleyes: żyto w kolano gdzie ja mieszkam to jest powyżej kostek :) a wcześniej były lekkie przymrozki

Czyli co glean odpada a co z tym ... skracaniem kiedy i czym ?
  • 0

#6 damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 03 maj 2010 - 09:06

oprysk żyta wiosną huzarem i od razu :)
  • 0
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#7 Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 maj 2010 - 20:27

oprysk żyta wiosną A widzieliście kiedyś miotłę w życie??????
  • 0

#8 miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 03 maj 2010 - 21:35

oprysk żyta wiosną a widziałeś kiedyś żyto w miotle zbożowej??????
  • 0

#9 milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8151 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 maj 2010 - 23:07

oprysk żyta wiosną @Trevorfarm ale Ci kolega pojechał. W sumie słusznie bo widziałem miotle w życie i to wiele razy.
  • 0
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#10 Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 05 maj 2010 - 18:07

oprysk żyta wiosną Milanreal, nie jestem dzieckiem , żeby się bawić głupie odzywki. Żyto jeśli jest normalne(odpowiednia obsada i odpowiednia wielkość roslin w stosunku do terminu agrotechnicznego) nie ma bata , żeby miotła wyszła- zadusi wszystko. A jeśli byle co to nie żyto. Wiem bo miałem w tym roku 100 ha ozimego , ale musiałem przesiać jarym.Co roku uprawiam okolo 100 ha.(Pozdro bo urodzilem się w Rypinie).
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8151 postów

Napisany 05 maj 2010 - 18:49

oprysk żyta wiosną Tzn wiesz nie chciałem Ci dopiekać po prostu widziałem już miotłę w życie, zazwyczaj w przypadku wysokiego uwilgotnienia.
  • 0
Zapraszam na swój profil

#12 miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 05 maj 2010 - 18:50

oprysk żyta wiosną tym postem potwierdziłeś że nie potrafisz żyta uprawiać, żyto na jesieni odchwaszczone lepiej przezimuje niż to pozostawione bez zabiegu.
  • 0

#13 Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 05 maj 2010 - 19:00

oprysk żyta wiosną Tym postem potwierdziłeś, że poza swoja wies nigdy nie wysuwasz nosa. Byłeś kiedyś na mazurach, wiesz jaki tu jest klimat, jakie terminy agrotechinczne i jakie przede wszystkim zimy???? Oprysk jesienny nie miał zadnego znaczenia, jeśli najpierw pleśn sniegowa zjadla, a potem byly przymrozki -22 bez okrywy przez tydzień. Rolnictwo to loteria.
  • 0

#14 miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 05 maj 2010 - 19:12

oprysk żyta wiosną czemu twierdzisz że zabieg jesienny nie sprawdzi sie na mazurach? na żadnej etykiecie nigdy nie znalazłem zapisu, że środek nie zwalcza miotły na mazurach, ja też mam nie zaciekawy klimat, ale jak u ciebie przymrozki po -22, to jaki musi być mróz? :)
  • 0

#15 milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8151 postów

Napisany 05 maj 2010 - 19:16

oprysk żyta wiosną -22 to nie można nazwać przymrozkiem tylko mrozem, wręcz siarczystym. I powiem masz racje z tą pleśnią, na trasę olsztyn-dom jade 2 razy w tygodniu i te pola na trasie wyglądają słabo w porównaniu do pól w okolicach Brodnicy.
  • 0
Zapraszam na swój profil

#16 miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 05 maj 2010 - 19:24

oprysk żyta wiosną miałem kilka ha zbóż ozimych nie odchwaszczonych na zime, były bardziej porażone przez pleśń śniegową,słabo rozkrzewione, i wyraźnie mniejsze, niższe rośliny, twierdze że jesienne odchwaszczanie poprawia zimotrwałość zbóż.
  • 0

#17 Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 05 maj 2010 - 19:32

oprysk żyta wiosną Pisze , to co mam w głowie,ale jak potrzeba to będę szerzej. W przypadku porażenia pleśnią i ww wspomnianych warunków atmosferycznych oprysk jesienny NIE MA ŻADNEGO WPŁYWU NA TO CZY PLANTACJA PRZETRWA!!! Bo zjadła ją pleśń!!!! Jeśli chodzi o pogodę to byly przymrozki do -22 w marcu nad ranem , a w dzień temp. na plusie. Wiele plantacji poleciało, mój sąsiad ma najlepszy rzepak w okolicy, ale jak zbierze 2 tony to bedzie w siódmym niebie. Od razu uprzedzam pytanie o pleśń- materiał siewny kwalifikowany, zaprawę musialbym sprawdzić. U nas jest naprawdę inaczej jak na zamojszczyźnie-rzepak trzeba siać do 15 sierpnia , a żniwa zaczynamy czasem 2-3 sierpnia, czasem 7. Mój ojciec miał taką sytuację w latach 80-tych,że rzepak ozimy stał na polu , a obok posiany był już nowy po zielonkach.Dodam ,że mam koszenia na 14 dni nonstop, więc czasem trudno dochować terminów. Pozdrawiam.
  • 0

#18 Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 05 maj 2010 - 21:28

oprysk żyta wiosną ale zawsze bezpieczniej opryskać zboża na wiosne , ponieważ jak opryskamy na jesieni , a na wiosne bedziemy zmuszeni zaorać plantacje , to oprysk już się nie zwróci :) Ja np. na wiosne zawsze przeprowadzam odchwaszczanie plantacj , ze wzg. na strach przed koniecznością zlikwidowania jej :)
  • 0

#19 miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 05 maj 2010 - 22:49

oprysk żyta wiosną a ja sobie nie wyobrażam żyta wysianego w ilości 80kg na ha nie odchwaszczonego jesienią i pszenicy 160-200kg, jezeli twierdzisz że odchwaszczanie jesienne nie ma wpływu na zimotrwałość, to nie mamy o czym dyskutować, aaaa i jeszcze jak ktoś jest w temacie to wie czym zaprawiał i jaki materjał bądź odmiane wysiał, kolego zetor53400 to i nie zaprawiaj, bo jak przyjdzie się plantacje przesiać? czemu siejąc odrazu myślisz o przesiewaniu? rodzice jak prowadzili gosp też tak samo podchodzili do tematu odchwaszczania, moze warto spróbować czegoś innego, chyba że tato jeszcze każe tak uprawiać :)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 06 maj 2010 - 08:17

oprysk żyta wiosną Akurat w wieku 16 lat zostałem sam i nikt od tego czasu mi niczego nie narzuca . Od 2 lat decyduje sam o wszystkim .W tym roku na jesieni nie przeprowadziłem odchwaszczania , dopiero na wiosne pszenice opryskałem , a żyto mimo iż nie było pryskane na jesieni ,to przezimowało pięknie teraz jest gęste i po kolana , i wątpie żeby chwasty miały przy nim jakiś polot :) a zawsze te pare zaoszczędzonych zł można wydać na co innego :) Co innego jak by była taka konieczność to i tak i tak trzeba opryskać wiec oszczędność żadna . U mnie sukcesem zimotrwałości są : -na czas wykonane zabiegi agrotechniczne , -termin siewu , -odp. nawożenie , -i oczywiście zaprawianie zboża przed siewem :) ale sporo osób z mojej wsi wychodzi z założenia że "nie trzeba zaprawiać , bo po co " , "zasiać się zawsze zdąży" albo orzą jednego dnia , a sieją na następny , przejadą tylko bronami i juz z siewnikiem startują . I wiele z tych ludzi musiała zaorać plantacje i zasiać od nowa . Ja jestem osobiście zadowolony z stanu zbóż po zimie i uważam że w moim przypadku to odchwaszczanie jesienią było by zbędnym wydatkiem , ale każdy ma swoją filozofie :)
  • 0