Skocz do zawartości

Zdjęcie

urzadzenie porodowe-wycielnik

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 02 maj 2010 - 19:55

urzadzenie porodowe-wycielnik Witam. Ostatnio będąc w sklepie widziałem 2 takie urządzenia w cenie 550 i 1400zł.i moje zapytanie-kto z was ma takie coś i jak wam się sprawuje? Opłaca się w to inwestować? Bo poć samemu da się wyciągnąć ale czy krowy się tym "nie poszarpie" bo czucia w tym chyba nie ma a jak cielak będzie naprawdę tęgi, bo nie raz i we 4 jest co robić. I które lepsze tańsze czy droższe z większą ramką do zadu. Dużo pytań ale liczę na dużo odpowiedzi :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
urzadzenie porodowe-wycielnik Dzisiaj, 19:14
  •  

#2 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 02 maj 2010 - 20:39

urzadzenie porodowe-wycielnik Ja osobiście nie jestem za kupowaniem takiego przyrządu lepiej rękami bo czujesz wtedy jak idzie.
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#3 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 02 maj 2010 - 21:22

urzadzenie porodowe-wycielnik No właśnie ciekawe jak z tym czuciem, ale i tak i tak wyciągnąć trzeba a czasem jest problem jak w nocy się cieli i nie ma nikogo do pomocy. Fajnie było by gdyby wypowiedziały się osoby posiadające i używające

#4 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 02 maj 2010 - 21:31

urzadzenie porodowe-wycielnik Jak dla mnie to urządzenie jest nieporozumieniem, wiele lepszym rozwiązaniem są takie kołowrotki, tylko trzeba mieć za co złapań, np za jakąś bajerkę, ścianę
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#5 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 02 maj 2010 - 21:35

urzadzenie porodowe-wycielnik Stosuję taki sprzęt już kilka lat. Przy stosowaniu takiego sprzętu potrzeba mniej osób. Krowy nie są poszarpane, jest to o tyle lepsze iż ciągniesz równocześnie i nie szarpiesz jak to jest przy ręcznym. Ogólnie jestem zadowolony.

#6 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 03 maj 2010 - 06:49

urzadzenie porodowe-wycielnik Takowy sprzęt posiadam od 3 lat, obsługa prosta jak budowa cepa, żadna krowa nigdy nie była poszarpana , ani nic nie pękło matce czy też cielęciu. Zdarzały się różne oorody, zawsze jest jednakowo, czyli cały poród obsługuje 1 osoba. Jeżeli masz możliwość to kupuj wycielacz z ramą obejmującą całą miednicę jest droższy ale nie przemieszcza się podczas wyciągania cielaka. Jeśli chodzi o siłę ciągnięcia to droższe modele mają odpowiednie sprzęgiełko, ja mam prosty model przy którym ważne jest wyczucie, ale nawet przy nim widać kiedy chce się przedobrzyć.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#7 Share marekk1988

marekk1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 03 maj 2010 - 12:41

urzadzenie porodowe-wycielnik Ja to praktykuję od 2 lat jest to niezastąpiony sprzęt na farmie krów.
Wcześniej miałem ten zwykły był dobry ale podczas wyciągania zjerzdzał z zadu krowy no to kupiłem ten lepszy i jest najlepszy obejmuje miednice i ma sprzęgło np jak ciągniesz za mocno to on sam popuszcza :)

#8 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 maj 2010 - 14:04

urzadzenie porodowe-wycielnik Mam ten sprzęt od ponad 4 lat-i mogę powiedzieć tylko jedno-rewelacja-było to najlepiej zainwestowane 500 zł w gospodarstwie Dodany obrazek -nie kupuj tylko stalowego-jest cholernie ciężki-a musisz tym operować jedną ręką .
@Adrianos-to te bloczki to nieporozumienie-trzeba wiązać krowę (i to za zad) bo inaczej ciągą ją po całej oborze Dodany obrazek .

#9 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 03 maj 2010 - 14:29

urzadzenie porodowe-wycielnik Ja mam ten zwykły od lat xxxx i bez tego by było ciężko... naprawdę warto w to zainwestować. I nie ma się co bać że zrobi się krowie krzywdę. To mogą mówić tylko ci co nie użytkują tego sprzętu.. chyba jakimś cepem trzeba być aby na siłę ciągnąć... wiadomo chyba że jak ciężko idzie to coś jest nie tak i trzeba sprawdzić i na spokojnie. A jak jest normalny poród to i gospodarz i krowa znacznie mniej się namęczy

#10 Share michelzer

michelzer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 maj 2012 - 21:05

urzadzenie porodowe-wycielnik Witam!

Polecam wycielacz Vink, super urządzenie, wykonane ze stali nierdzewnej.
Trwała i solidna konstrukcja .

Dostepne z systemem dwie nózki na raz lub nóżka po nóżce , prowadnice 1,60 1,80 ,2.00 m.

polecam prowadnice 1,80 lub dla ładnych i wielkich krów 2,00 m.

http://allegro.pl/wy....html?source=oo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 17 maj 2012 - 14:22

urzadzenie porodowe-wycielnik sąsiad takim wyciąga i dobrze idzie sam chyba taki kupie zakłada cyk idzie tylko trzeba mieć wyczucie do tego ;)

http://www.google.pl...9,r:13,s:0,i:98

Edytowany przez ChudyxD, 17 maj 2012 - 14:24.

#12 Share deniss

deniss

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 październik 2012 - 12:17

urzadzenie porodowe-wycielnik A znacie wycielacz BioVet? Znajomy kupił parę miesięcy temu w jakimś sklepie internetowym i jest zachwycony. Że podobno szybko i sprawnie idą porody, a calość jest lekka, bo nie stalowa, tylko z czegoś innego wykonana nie pamiętam z czego ;) . Zanim i ja się zdecyduję chciałbym jednak zasięgnąć także innych opinii, więc bedę za nie wdzięczny.

#13 Share jacek5227

jacek5227

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 05:38

urzadzenie porodowe-wycielnik -- połączono --

Po dzisiejszym trudnym, nocnym porodzie stwiardzam ze musze kupic wycielacz... Troche szukałem i chyba najlepszy będzie VINK pytanie 160cm czy 180cm?! Duza jest między nimi róznica?! Ma ktoś z was taki wyczielacz?! Jakie opinie?! Pomóżcie...

Edytowany przez Marcin91, 25 grudzień 2012 - 09:11.
dublowanie tematów

#14 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 12:24

urzadzenie porodowe-wycielnik jak coś to 180 bo 160 czasami bywa za krótki. Powiem Ci że u mnie pękła rączka przy wycielaczu przy ciężkim porodzie i choć jest on już naprawiony to zrobiłem sobie w międzyczasie drabinkę z cepów od kombajnu i zapieram ją o kanał gnojowy i zakładam drążek z podcięciem do linek za szczebelki i poprostu przekładam i w sumie to już od 3 lat tylko tak cielę bo jest lżej. Mój wycielacz nie ma siodła zakładanego za miednicę tylko tak że się tylko zapierało za zadek i trzeba było trzymać bo się zmykał.

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 13:16

urzadzenie porodowe-wycielnik Ile kosztują takie urządzenia w grene chyba cos jest ale 1500zł za kawałek rurki to cos strasznie drogo

#16 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 18:52

urzadzenie porodowe-wycielnik Panowie jaka jest cena łańcucha do wyciągania cielęcia ? i czy opłaca się taki sposób?

#17 Share jacek5227

jacek5227

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 21:15

urzadzenie porodowe-wycielnik

Ile kosztują takie urządzenia w grene chyba cos jest ale 1500zł za kawałek rurki to cos strasznie drogo

Dla jednego drogo, dla drugiego niedrogo...Według mnie to inwestycja a nie wydatek. 1500zł to cena dwóch cieląt więc jeżeli ktoś odbiera dużo porodów to z pewnością inwestycja ta, szybko mu się zwróci... U mnie porodu przebiegają róznie, raz się sama ocieli, innym razem w "czterech chłopa" ciągniemy. Warto miec pewność, że jest się w stanie ocielić każdą sztukę.

#18 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 22:01

urzadzenie porodowe-wycielnik Koledzy taka zabawka to chyba mija się z celem w oborze na stanowiskach ze względów ciasnoty?. I jak to się sprawuje przy pierwiastkach gdzie poród jest najtrudniejszy i przy pordzie gdzie krowa leży na boku? Ile trzeba siły by tym wyciągnąc ciele i jak duży to ma posów? bo trzeba w mig wyjąć ciele jak już tylko szyja i głowa zosała inaczej zakleszczy się na amen. Ma ktoś tą zabawkę i może opisać plusy i minusy oraz opinie rzetelną? Pytam bo tandetnie to wygląda a cena powala na nogi

Edytowany przez Marcin91, 25 grudzień 2012 - 09:14.
literówki

#19 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 27 grudzień 2012 - 11:54

urzadzenie porodowe-wycielnik u mnie to urzadzenie jest 8 lat i polecam je.

A jesli masz tak ciasno w oborze to jak wyciagniesz rekoma w 4 chlopa? gdzie oni sie zmieszcza?

ogolnie nie ma minusow tego urzadzenia, bynajmniej ja takich nie widze. Jeszcze ani jednego cielaka nie zmarnowalem dzieki temu:)

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 12:38

urzadzenie porodowe-wycielnik u mnie sasiad ma cos ksztaltem przypominajacego ten na filmie ale na koncu ma kolowrotek z 2 szpulami cos na bazie walu korbowego i na nie nakreca sie linka sam zrobil podpatrzyl u innego hodowcy koszt ok 130 zl zrobienie a jak mam trudne porody albo tak owych sie spodziewam to ide do niego i pozyczam urzadzenie jest dobre bo jak ciagnesz ciele to nogi na zmiane ida do przodu raz jedna raz 2 co ulatwia wyciagniecie ale wiadomo lepiej niech same sie ciela niz ingerowac no ale czasami trzeba ,,,