Gorzupiak

jaki agregat uprawowo siewny 75KM

Polecane posty

mirasek    13

Jaki to ma być agregat? Bierny czy aktywny i z jakim wałem (chodzi głównie o mase i długość)?

 

Mój 912 bez problemu pracował z tym 2,7m http://www.agrofoto.pl/forum/Famarol-2-7m-...image54481.html , znajomego 914 chodził z nabudowanym Amazone RPD301 (3m), kumpel do 912 kupił zestaw Amazone 2,5m bez hydropaku z wałem packer, także możliwości jest dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

jeśli byś chciał agregat aktywny to 2,5m albo byś musiał sam robić bo poniżej 2,5m nie sprzedają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

Wydaje mi sie ze ten ciagnik jest nieco za maly do agregatu...no ale jesli bys sie uparl to polecam agregat 2,5m bierny no i wtedy musialbys sobie porzadnie dociazyc przod ciagniczka zeby nie podrywalo, a co do pluga to czworki 4*35 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

3 metry spokojnie da rade uprawowy a widziałem ludzi którzy i wieksze targali i na 4 terenowej jako tako sobie radziła ja tam sie za wiele nie wypowiem bo chociaz mam 385 ale akregat tylko 2,40 to w tym to lata ładnie a jak z wiekszym to nie wiem ale spokojnie by poszła w 3 metrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

albo spytał bym się kolegi mojego taty jak by on z tym zrobił bo on to spec od ciągników i też ma c-385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madwizz    0

ja mam Zetora 8111 i agregat uprawowo-siewny szer. 3m (poszerzony siewnik Poznaniak i nie ma problemu, podnośnik nie jest wzmocniony i daje rade, a pług 4*35 i też idzie w nim ładnie :P


...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3
@arasso a na jakim biegu jeździsz z tym agregatem ?

 

po oranym to 2 szosowa a jak strasznie pulchnoo to 4 terenowa ale jak mam na 4 terenowej jezdzic to wole 360 zopiąc bo z ta samą predkością robie a mniej paliwa spale a na wiosne to spokojnie z duzym nadmiarem mocy na 2 szosowej jak nie ma gólek to i 3 mozna włozyć ale juz w tedy byle jakie wzniesionko i beczy czuje nawet najmniejsze. ogólnie na 2 szosowej. Ale wolał bym mu zapiąc te 3 m i jezdzic na 4 terenowej w tdy by była moc wykozystana w miare chociaz mysle ze pociagnął by i ze 3,5 metra jak z 4,2 na 4 terenowej chodził cięzko miał ale szedł jakoś to była pruba mozliwości tego ciągnika pomiedzy 3 a 3,5 mozna czepiać do tego ciągnika wkładac 4 terenową i mykać 4 terenowa akurat pomiedzy 1 szosową a 2 szosową ma predkość i sie myka ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że bierny 3m to pociągnie spokojnie, widziałem jak ktoś 912 ciągnął i nic sobie nie robił z tego

tylko trzeba by podnośnik wzmocnić albo kupić agregat nabudowany

sam nad czymś takim myśle i zbieram fundusze tylko boje sie o to że mam straszne piaski a niby uprawowo-siewne lubią sie zapadać w piasku i wtedy to ciągnik kolorowo nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja do Zetora 8011 odpowiednik C-385 podpinałem Agregat uprawowy Unia kombi B 3.2m i jakos dawał rade ale czasem to nie za bardzo mu szło zależy na jakiej głębokości pracował, To jest ciągnik bez przedniego napędu wiec dużo traci mocy na pokonywania oporów poruszania sie.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger2911    0

Mam pytanie jaki kupić agregat uprawowo siewny do ciągnika massey ferguson 590, o mocy 75km.

Posiadam małe gospodarstwo o powierzchni 8h, klasa ziemi 2,3. zastanawiam się jaki kupić agregat uprawowo siewny do tego ciągnika, proszę o podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Szerokość-zależy jaki masz już siewnik czy w ogóle masz?

2/3 klasa- obowiązkowo musi być wał packera

Na te 8ha to od jakiegoś prywaciarza nie ma sensu kasy wywalać zerknij do galerii mojej mam Agro-Maszu pracuje z NH 80KM i mogę go polecić tobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

Niebede zakładał nowego tematu wiec mysle że mi pomożecie panowie,chodzi mi o agregat z hydropakiem do c 385 3m z firm;armasz.pl,

http://www.teca.com.pl badz cos podobnego z jednym wałem rurowym czy ten traktor da rade sobie z tym spiete by to było z siewnikiem hassia du 100 dodam ze mam piaszczyste gleby i nieraz zwykły agregat uprawowy z przednim walem tonie i trzeba go trzymac na podnosniku czy warto pokusic sie na cos takiego chociaz zbyt delikatny wydaje mi sie sprzeg agregatu z ciagnikiem niech wypowie sie ktos kto posiada taki agregat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat

Posiadam Case 745s około 75KM 4x4 z oryginalnymi obciążnikami z przodu około 350kg  i zastanawiam się nad agregatem uprawowo-siewnym firmy rolmako 3m, chciałbym to połączyć z siewnikiem amazone d7 typ 30. Gleba to 3a i 3b miejscami gliniasta, teren raczej pagórkowaty.

Moje pytanie czy jest sens inwestować w taki agregat czy w ogóle ten traktor coś takiego da radę pociągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

3m do 75 kuni default_polew.gif

do takiego zestawu przynajmniej 100km w 6 cyl. aby robota jakoś wyglądała

 

no chyba że masz na myśli te lekkie agregaty z dwoma rzędami łapek i tylnym wałem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro daje rade ciągać uprawowy 3,2 m i bronę talerzową 2,5 która waży 1200 kg to może i taki zestaw się uda. Agregat nie lekki z przodu wał dwa rzędy łap i wał sprężynowy z tyłu. Ten zestaw do tego ciągnika na chwilę bo planuję zakup większego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam . szukam agregat uprawowo- siewny do ursusa 914. i zastanawiam sie nad Agro-lift  2.7m szerokość . tylko powiedzcie mi czy lepiej brać z dwoma walkami czy z jednym z tyłu ? siewnik poznaniak .  czy z dwoma walkami nie będzie za ciężko i w błotku nie będzie  przód podrywać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Moze ktoś mi ktoś powie zanim to rozbioee co tam się mogło stać.chodzi o to że dzisiaj w sumie pierwszy raz używałem bronę wirowa maschio 2.5m areał 3ha uprawa pod siew.brona kupiona używana ładna bo wymalowana wszystko chodziło ładnie cicho,dzisiaj w czasie uprawy skrzynia przekładnia nie wiem jak się to dokładnie nazywa bardzo się grzała wręcz była gorąca nawet kolor na ten skrzyni zmienił kolor od przegrzania to raz a dwa bardzo głośno pracuje i 99 procent że hałas dochodzi właśnie z tej skrzyni olej w skrzyni był i jest 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj