Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki agregat uprawowo siewny 75KM

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 19:11

jaki agregat uprawowo siewny 75KM Wiecie ja tak dokladnie nie weim jakie osiagi ma pronar 82 bo ja nie uzywam samego agregatu tylko mam agregato-siewnik uni grudziadz przy swoim pronarku 1523A choc juz mocuje go do NH TM 150 a pronarek chodzi w plugu wiec sami prowadzcie te rozmowe.

Pozdro dla was obydwu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki agregat uprawowo siewny 75KM Dzisiaj, 07:21
  •  

#22 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 19:58

jaki agregat uprawowo siewny 75KM mój kolega ma 912 i ciąga nim agregat 3,2 m ciągnik ma ciężko ale idzie więc Pronar może ciąga 4,2 m dlatego że ma
Po pierwsze przedni naped a to juz duzo daje
Po drugie ma wieksza mase a to tez duzo daje
Po trzecie przedni napęd plus wieksza masa daje dużo lepszy uciąg więc nie wiem dlaczego nie miał by sobie poradzić z agregatem 4,2 m
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#23 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 20:02

jaki agregat uprawowo siewny 75KM 4.2m moim zdaniem to za dużo do Pronara82SA ,wiem bo takim jeżdze ale z agregatem 3,6m

#24 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 20:09

jaki agregat uprawowo siewny 75KM to zależy od wielu aspektów jak na przykład gleba lub ukształtowanie terenu ja myślę że pronar może dać rade jezeli nie jest zbyt ciężki ale nie decyduje bo nie mam takiego sprzętu
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#25 Share silver105

silver105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:samochody, motorowery, nożna, kosz, siatka i oczywiście rolnictwo

Napisany 28 marzec 2008 - 19:43

jaki agregat uprawowo siewny 75KM siema ja do ursusa 914 zaczepiałem famarola 3m a do c 385 to napewno dużo obciążników i nie wiem jak będzie ze sterownością

#26 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 23:55

jaki agregat uprawowo siewny 75KM My czepiamy Agregat 2,8

#27 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 00:07

jaki agregat uprawowo siewny 75KM Jaki to ma być agregat? Bierny czy aktywny i z jakim wałem (chodzi głównie o mase i długość)?

Mój 912 bez problemu pracował z tym 2,7m http://www.agrofoto....image54481.html , znajomego 914 chodził z nabudowanym Amazone RPD301 (3m), kumpel do 912 kupił zestaw Amazone 2,5m bez hydropaku z wałem packer, także możliwości jest dużo :)

#28 Share silver105

silver105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:samochody, motorowery, nożna, kosz, siatka i oczywiście rolnictwo

Napisany 30 marzec 2008 - 13:16

jaki agregat uprawowo siewny 75KM jeśli byś chciał agregat aktywny to 2,5m albo byś musiał sam robić bo poniżej 2,5m nie sprzedają

#29 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 13:23

jaki agregat uprawowo siewny 75KM Wydaje mi sie ze ten ciagnik jest nieco za maly do agregatu...no ale jesli bys sie uparl to polecam agregat 2,5m bierny no i wtedy musialbys sobie porzadnie dociazyc przod ciagniczka zeby nie podrywalo, a co do pluga to czworki 4*35 :P

#30 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 14:59

jaki agregat uprawowo siewny 75KM 3 metry spokojnie da rade uprawowy a widziałem ludzi którzy i wieksze targali i na 4 terenowej jako tako sobie radziła ja tam sie za wiele nie wypowiem bo chociaz mam 385 ale akregat tylko 2,40 to w tym to lata ładnie a jak z wiekszym to nie wiem ale spokojnie by poszła w 3 metrach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, głównie sieci i systemy(Unix, NT), muzyka

Napisany 01 kwiecień 2008 - 20:01

jaki agregat uprawowo siewny 75KM @arasso a na jakim biegu jeździsz z tym agregatem ?

#32 Share silver105

silver105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 15:49

jaki agregat uprawowo siewny 75KM albo spytał bym się kolegi mojego taty jak by on z tym zrobił bo on to spec od ciągników i też ma c-385

#33 Share madwizz

madwizz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 13:57

jaki agregat uprawowo siewny 75KM ja mam Zetora 8111 i agregat uprawowo-siewny szer. 3m (poszerzony siewnik Poznaniak i nie ma problemu, podnośnik nie jest wzmocniony i daje rade, a pług 4*35 i też idzie w nim ładnie :P
...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

#34 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 22:39

jaki agregat uprawowo siewny 75KM

@arasso a na jakim biegu jeździsz z tym agregatem ?

po oranym to 2 szosowa a jak strasznie pulchnoo to 4 terenowa ale jak mam na 4 terenowej jezdzic to wole 360 zopiąc bo z ta samą predkością robie a mniej paliwa spale a na wiosne to spokojnie z duzym nadmiarem mocy na 2 szosowej jak nie ma gólek to i 3 mozna włozyć ale juz w tedy byle jakie wzniesionko i beczy czuje nawet najmniejsze. ogólnie na 2 szosowej. Ale wolał bym mu zapiąc te 3 m i jezdzic na 4 terenowej w tdy by była moc wykozystana w miare chociaz mysle ze pociagnął by i ze 3,5 metra jak z 4,2 na 4 terenowej chodził cięzko miał ale szedł jakoś to była pruba mozliwości tego ciągnika pomiedzy 3 a 3,5 mozna czepiać do tego ciągnika wkładac 4 terenową i mykać 4 terenowa akurat pomiedzy 1 szosową a 2 szosową ma predkość i sie myka ładnie

#35 Share niewydostanieszsie

niewydostanieszsie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 14 kwiecień 2008 - 09:33

jaki agregat uprawowo siewny 75KM ja uważam że bierny 3m to pociągnie spokojnie, widziałem jak ktoś 912 ciągnął i nic sobie nie robił z tego
tylko trzeba by podnośnik wzmocnić albo kupić agregat nabudowany
sam nad czymś takim myśle i zbieram fundusze tylko boje sie o to że mam straszne piaski a niby uprawowo-siewne lubią sie zapadać w piasku i wtedy to ciągnik kolorowo nie ma

#36 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 14 kwiecień 2008 - 16:46

jaki agregat uprawowo siewny 75KM ale ja nie mam uprawowo siewnego tylko zwykły uprawowy

#37 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 14 kwiecień 2008 - 18:01

jaki agregat uprawowo siewny 75KM Ja do Zetora 8011 odpowiednik C-385 podpinałem Agregat uprawowy Unia kombi B 3.2m i jakos dawał rade ale czasem to nie za bardzo mu szło zależy na jakiej głębokości pracował, To jest ciągnik bez przedniego napędu wiec dużo traci mocy na pokonywania oporów poruszania sie.

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#38 Share michal4

michal4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 21:09

jaki agregat uprawowo siewny 75KM moim zdaniem 3m

#39 Share tiger2911

tiger2911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 maj 2010 - 19:28

jaki agregat uprawowo siewny 75KM Mam pytanie jaki kupić agregat uprawowo siewny do ciągnika massey ferguson 590, o mocy 75km.
Posiadam małe gospodarstwo o powierzchni 8h, klasa ziemi 2,3. zastanawiam się jaki kupić agregat uprawowo siewny do tego ciągnika, proszę o podpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 02 maj 2010 - 20:33

jaki agregat uprawowo siewny 75KM Szerokość-zależy jaki masz już siewnik czy w ogóle masz?
2/3 klasa- obowiązkowo musi być wał packera
Na te 8ha to od jakiegoś prywaciarza nie ma sensu kasy wywalać zerknij do galerii mojej mam Agro-Maszu pracuje z NH 80KM i mogę go polecić tobie