Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Prasa John deere 336, 332, 342

Polecane posty

Gość   
Gość

Czy ktoś posiada prase marki john deere chciałbym sie dowiedziec czy warto taka kupic, chodzi mi też o dostepmość czesci zamiennych, typowe usterki , Czy jest szybsza od Sipmy z góry dziekuje, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Kuzyn maiał prasase John Deere nie wiem jaki model, była wydajna ale za tę piniądze lepiej kupić krone jest bardziej wydajna :rolleyes:


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

Posiadam jd 332 ładnych parę lat. Prasa jest ogólnie mała i zwinna. Snopki są mniejsze niż w polskiej co za tym idzie lżejsze, mała awaryjność(po sprowadzeniu od niemca przez pierwsze 4 lata żadnego pęczka nie przepuściła

Ja uważam że jest szybsza od sipmy (ale każdy chwali swoje :rolleyes: ).

Z wad mogę wymienić : wąski podbieracz (u mnie 140cm), zabezpieczenie klinowe na kole zamachowym(twarda śruba 7') mało częsci wysoka cena (za palec w aparacie wiążącym płaciłem 350zł)cena nowego aparatu ok.2500, łożyska dorabiam u znajomego tokarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

mam 332, porównać do innej nie mogę bo to moja pierwsza prasa, solidnie wykonana, jak w dobrym stanie to może działać bez zarzutu latami. Części dostępne bez problemu przeważnie na zamówienie, trzeba poczekać parę dni. Części w porównaniu do polskiej drogie ale bardzo dobrze i solidnie wykonane, jak się coś wymieni na nowe to spokój na długie lata. Właśnie zamówiłem palec supłacza to kosztuje niecałe 300zł, a do polskiej to nie wiem coś koło 110zł. Ważne żeby nie kupić wyrobionego egzemplarza, bo za remont można zapłacić więcej jak za prasę. Znajomy kupował cały kompletny jeden aparat wiążący to mówił że dał 2500zł. A i właśnie na kole zamachowym warto zakładać oryginalne śruby zabezpieczające po 10zł/szt bo inne od razu się urywają.

Ja miałem problem z jednym aparatem wiążącym ale doszedłem (był krzywo wywiercony otwór w ośce ze ślimakiem, nie wiedziałem że w JD może zdarzyć się wada fabryczna, a jednak) i teraz prasa chodzi bez zarzutu, jeszcze jak ten palec wymienię to powinna wiązać idealnie na cienkim sznurku. Powiem ci że dałem 5000 zł za nią 1,5 roku temu, oczywiście sprzedający zarzekał się że wiąże idealnie, ale w polu okazało się że prawie wcale jeden aparat nie wiązał dlatego zapewne tak tanio sprzedał. Także podsumowując solidny sprzęt stosunkowo niedrogi ale warto dobrze obejrzeć przed zakupem najlepiej z kimś kto się zna na prasach bo części drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na co zwrócic uwage przy zakupie takiej prasy prosiłbym o zdjecia jesli jest to możliwe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andkru21    0

Koledzy mam pytanko.... Gdzie kupujecie czesci zamienne do prasy JD 332??

macie moze jakies katalogi z czesciami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Katalogi do john deera są na tej stronie, wpisujesz model i można oglądać schematy, zobaczyć jak coś jest zbudowane, posprawdzać numery katalogowe:

 

John Deere parts catalog

 

Części dostępne u dealerów JD, ich spis jest na stronie www.deere.pl, lub w innych firmach zajmujących się sprowadzaniem części do JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
    • Przez misiu1123
      Witam. Jaką prasę byście polecili? Chodzi mi o wydajność rzędu 30-40 kulek na godzinę 120x120 lub większe? Mam john deere 545 na sznurek, ogólnie fajna maszyna, bardzo prosta w budowie i obsłudze, ale wydajność jej to już gorsza sprawa. Jak zrobię 17-20 to już max, łeb boli od patrzenia, czy idzie, ogólnie już kurzem też jestem najedzony pod korek. Ciągnik do prasy do zwykła 385, mam mocniejszy, ale niestety wałek nie jest włączany hydrauliczne, tylko na wajchę. Rocznie robię ok 300-400 kulek. Interesuje mnie tylko na pasy i bez rotora, bo do słomy i siana nie jest potrzebny. Budżet? Narazie bez, bo szukam dobrego modelu. Marzy mi się lely 445, ale nie mam odpowiedniego konia do niej, a 385 za słaby, renault 115 km jest cały mechaniczny i za dużo pierniczenia. Pozdrawiam i dzięki za sugestie, jeśli będzie zainteresowanie tematem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj