Zaloguj się, aby obserwować  
mariusz19890807

rotor czy łańcuch

Polecane posty

Witam wszystkich. Jestem ciekaw waszej opini na temat tego,gdyz chce kupic przyzcepe samozbierajace do robienia sianokiszonki i własciwie nie wiem co jest lepsze czy łancuchy które podaja trawe czy rotor???? prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumun96    0

mi się wydajw że rotor byłby lepszy a jako przyczepe wybrałbym pottingera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak szukałem przyczepy to widziałem z takim podawaczem na łańcuchy. Ale to mi się nie spodobało bo na raz cięło połowę noży. W rotorze tnie kilka tylko. Ja mam przyczepę KRONE i na raz tnie 5 noży a wszystkich jest 35.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

rotor płynnie podaje i tnie masę, natomiast łańcuchy podają materiał porcjami, co wiąże się z "bujaniem" maszyną. Ja mam przyczepę DEUTZ-FAHR z łańcuchami i jestem z niej zadowolony, wyposażona jest w 32 noże. Z tego co sie orientuję cena przyczep z rotorami jest wyższa, niż tych z łańcuchami. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

nie tylko w przyczepie z podajnikiem łańcuchowym ale także w rotorze grzebieniowym przydobijaniu do pełna rzuca całym ciągnikiem,

Andrzej w przeczepię takiej jak Twoja fajnie jest zrobione bo jest rotor podzielony na małe segmenty przez co jest mniejsze zapotrzebowanie na moc i "bujanie" jest trochę ograniczone, ale najlepszym rozwiązaniem mimo wszystko jest rotor pełny i obroty na 1000:D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No przy dobijaniu trochę buja no ale 3512 to nie jest jakiś duży ciągnik do przyczepy 18m3 ;[

 

1000 obrotów wom?? To zielonka ląduje w połowie przyczepy ;[


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no co Ty ;[ tak się zbiera tymi nowymi, wogóle inna filozofia zbierania, my mieliśmy jakiś czas temu pottingera przyczepę o pojemności 22m3 teraz ta nowa ma 40m3 i średnio wchodzi na nią ponad trzy razy tyle co na tą starą;[ a to właśnie dzięki temu rotorowi chyba...


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak na niecałe 2x większą przyczepę włożysz 3x tyle?? ;[ To chyba tylko złudzenie optyczne. Mi większa nie jest potrzebna. I tak jak pełno wyładuje to jest neizła góra zielonki do ugniecenia.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

nie andrzej to nie złudzenie, właśnie dzięki temu rotorowi pełnemu i obrotom 1000na wałku osiąga się lepsze sprasowanie zielonki i dzięki temu wchodzi dużo więcej, wiem, bo dwa sezony były opie przyczepki użytkowane razem i grabiąc takie same wałki na łące ja nową przyczepką zbierałam wałek i resztę z drugiego co tata nie wzioł zaś tata starą pottingerką jakieś 4/10 wałka tylko upchał i to się czasami zdarzało że klape mu wysadziło:P


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

1 rotor

2 grzebięń poczwórny sterowany jakby korbowodami na mimośrodzie

3 grzebień poczwórny sterowany rolkami

4 jeden grzebień podzielony na 5 części

5 grzebień na łańcuchu

 

Moja klasyfikacja rotor najlepszy równomierna praca i brak elementów ruchomych, potem grzebień poczwórny (tzn po 4 sztuki) posiadam taki typ (kemperkę tak jak 2 która myślę że jest lepsza niż 3 która jeździ w prowadnicy z blachy) praca równomierna czuć tylko jak pracuje przy bardzo małej prędkości WOM i przy braku materiału. Grzebień podzielony na 5 części równomierna praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

system w którym grzebienie zamocowane są na łańcuchy nie służy do cięcia a jedynie do odbierania materiału z elementu tnącego ( z reguły pełen rotor) i podawania go do komory przyczepy


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

@chłop z mazur widziałem już kilka przyczep samozbierających i w żadnej z pełnym rotorem nie było żadnego podajnika łańcuchowego...

@sebe1033 ten Twój link to nie jest chyba pełen rotor... on jest jakiś przedzielony na środku jumbo_rotor.jpg tak wygląda pełen rotor:P


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

1 rotor

2 grzebięń poczwórny sterowany jakby korbowodami na mimośrodzie

3 grzebień poczwórny sterowany rolkami

4 jeden grzebień podzielony na 5 części

5 grzebień na łańcuchu

 

Moja klasyfikacja rotor najlepszy równomierna praca i brak elementów ruchomych, potem grzebień poczwórny (tzn po 4 sztuki) posiadam taki typ (kemperkę tak jak 2 która myślę że jest lepsza niż 3 która jeździ w prowadnicy z blachy) praca równomierna czuć tylko jak pracuje przy bardzo małej prędkości WOM i przy braku materiału. Grzebień podzielony na 5 części równomierna praca

 

Ja bym zamienił 2 z 4 punktem. Poza tym nie 5 a 6 części ma ten grzebień.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja chyba tako oglądałem ale stwierdziłem ze do 3512 będzie za duża i nie ma możliwości przypięcia na dolny zaczep.

I tamta miała właśnie pełen rotor a dalej łańcuchy podające. Nie pamiętam jaki to oglądałem model ale na pewno KRONE


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Adrianos ten rotor jest w kształcie V innego nie znalazłem

chłop z mazur (te same woj co ja ;[ ) rzeczywiśćie tu jest rotor takiej nie widziałem

 

Andrzej jednak klasyfikacja jest brana tagże pod względem wydajnośći

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

@ Adrianos a w takim razie co jest w tej przyczepie ?

 

no rzeczywiście to rotor pełny, a z tyłu podajnik na łąńcuch, pierwszy raz coś takiego widze... może dlatego że nigdy na krone nie stawialiśmy zawsze pottinger lub claas


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

system w którym grzebienie zamocowane są na łańcuchy nie służy do cięcia a jedynie do odbierania materiału z elementu tnącego ( z reguły pełen rotor) i podawania go do komory przyczepy

 

Kolego no nie wiem ja w mojej przyczepie FAHR mam właśnie grzebienie na łańcuchach i posiada 24 norze tnące i wcale nie ma w niej rotora.

Ale rusza ciągnikiem kiedy jest całkiem pełna i jeszcze dobijam na mokrym terenie to 1014 cały podskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

"rzucanie" ciągnikiem występuje we wszystkich rodzajach przeniesienia trawy prócz rotoru pełnego... takie są moje doświadczenia

@mariusz19890807 o jaką przyczepę Ci chodzi, z czym ma pracować i na jakim areale?? jeżeli masz ciągnik ok 80koni to najlepsza będzie claas sprint 330s ładnie zbiera i rozrzuca na pryzmie, idealna przyczepka na jakieś 30-40ha


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer2222    0

Jakie przyczepy są lepsze te w których podajnik masy pracuje na łańcuchu czy na rotorze?proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Rotor jest lepszy , nie ma elementów ruchomych a tym samym mniejsze prawdopodobieństwo awarii . Tak mi sie wydaje :rolleyes:


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogusk    0

polecam na rotorze grzebieniowym ,zerwany łańcuch może z powodować uszkodzenie innych elementów naprawa to sporo czasu i wysiłku użytkowałem claasa na łańcuchach przez 5 sezonów pierwsze 4 było ok w 5 zerwał się łańcuch i zgieła się belka podbijaka wymontowanie i naprawa 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak brać to z rotorem, bez grzebieniowego podajnika, z rotoru od razu na przyczepę wtedy nie ma chwilowego wzrostu zapotrzebowania na moc przy podbijaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Type255
      Witam,
      To mój pierwszy post i witam wszystkich.
      Czytałem nieco zanim napisałem ale mam wątpliwości i proszę tych co wiedzą coś na ten temat o poradę.
      Przyczepy potrzebuję w cenie powiedzmy do ok.5000 PLN ale widzę ze można i za 3-4 tys. kupić. Zamierzam zbierać tylko siano na powierzchni do 2ha.
      Celuję raczej w polskiej produkcji przyczepy z racji większej dostępności części z podbierakiem hydraulicznym. Nie wiem do końca jak to jest z wielkościami ale dla mnie to jak najmniejsza bo pole mam blisko i nie ma problemu zwozić siano na kilka razy. Dmuchawę mam.
      Przeglądając sieć natrafiam najczęściej na modele z Mirosławca T-010, T-050, T-072 i każda ma jeszcze dodatkowy numerek po ukośniku np. T-010/5. Czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza i który typ będzie dla mnie najlepszy?
    • Przez bamber14
      Wujek chce kupic przyczepe samozbierajaca class sprint 4000 s ale chcialby wiedziec jakie jest zapotrzebowanie mocy i jaka jest minimalna szybkosc walka ?. Bo na przyczepie cos tam pisalo ale nie wiadomo o co chodzi a na necie nie umiem znalezc
       
      Z góry dzieki
    • Przez ŻakowskiSławomir
      witam, ma ktoś taką przyczepę lub był oglądać tą z ogłoszenia? jak się sprawują te przyczepy? jak z dostępnością części? na co uważać przy zakupie? jaki jest koszt wymiany podłogi w takiej przyczepie? pozdrawiam  https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-samozbierajaca-CID757-IDV3Hv3.html?isPreviewActive=0&reason=observed_ad&sliderIndex=2
    • Przez sebastian1224
      Witam mam problem z posuwem w swojej przyczepie Claas sprint 445s 
      Mianowicie chodzi o to że nie mogę cofnąć taśmy 
      Chodzi tylko do przodu i to tylko z jednego guzika a z guzika który jest do cofania nie chodzi 
      Ktoś miał z was taki przypadek i wie na czym polega usterka?
    • Przez Morela15
      Witam 
      Czy ktoś posiada taką przyczepę? Warta uwagi? Można prosić opinie? Czy ktoś wie jak wygląda cenowo?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj