Skocz do zawartości

Zdjęcie

rotor czy łańcuch

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariusz19890807

mariusz19890807

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 luty 2010 - 10:30

rotor czy łańcuch Witam wszystkich. Jestem ciekaw waszej opini na temat tego,gdyz chce kupic przyzcepe samozbierajace do robienia sianokiszonki i własciwie nie wiem co jest lepsze czy łancuchy które podaja trawe czy rotor???? prosze o szybka odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rotor czy łańcuch Dzisiaj, 16:04
  •  

#2 Share Rumun96

Rumun96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 20 luty 2010 - 11:08

rotor czy łańcuch mi się wydajw że rotor byłby lepszy a jako przyczepe wybrałbym pottingera

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2010 - 11:17

rotor czy łańcuch Jak szukałem przyczepy to widziałem z takim podawaczem na łańcuchy. Ale to mi się nie spodobało bo na raz cięło połowę noży. W rotorze tnie kilka tylko. Ja mam przyczepę KRONE i na raz tnie 5 noży a wszystkich jest 35.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 20 luty 2010 - 11:35

rotor czy łańcuch rotor płynnie podaje i tnie masę, natomiast łańcuchy podają materiał porcjami, co wiąże się z "bujaniem" maszyną. Ja mam przyczepę DEUTZ-FAHR z łańcuchami i jestem z niej zadowolony, wyposażona jest w 32 noże. Z tego co sie orientuję cena przyczep z rotorami jest wyższa, niż tych z łańcuchami. ;[

#5 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 20 luty 2010 - 11:57

rotor czy łańcuch nie tylko w przyczepie z podajnikiem łańcuchowym ale także w rotorze grzebieniowym przydobijaniu do pełna rzuca całym ciągnikiem,
Andrzej w przeczepię takiej jak Twoja fajnie jest zrobione bo jest rotor podzielony na małe segmenty przez co jest mniejsze zapotrzebowanie na moc i "bujanie" jest trochę ograniczone, ale najlepszym rozwiązaniem mimo wszystko jest rotor pełny i obroty na 1000:D
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2010 - 15:16

rotor czy łańcuch No przy dobijaniu trochę buja no ale 3512 to nie jest jakiś duży ciągnik do przyczepy 18m3 ;[

1000 obrotów wom?? To zielonka ląduje w połowie przyczepy ;[

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 20 luty 2010 - 17:16

rotor czy łańcuch no co Ty ;[ tak się zbiera tymi nowymi, wogóle inna filozofia zbierania, my mieliśmy jakiś czas temu pottingera przyczepę o pojemności 22m3 teraz ta nowa ma 40m3 i średnio wchodzi na nią ponad trzy razy tyle co na tą starą;[ a to właśnie dzięki temu rotorowi chyba...
Sprzedam:

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2010 - 17:20

rotor czy łańcuch Jak na niecałe 2x większą przyczepę włożysz 3x tyle?? ;[ To chyba tylko złudzenie optyczne. Mi większa nie jest potrzebna. I tak jak pełno wyładuje to jest neizła góra zielonki do ugniecenia.

bullet_black.png

#9 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 20 luty 2010 - 19:21

rotor czy łańcuch nie andrzej to nie złudzenie, właśnie dzięki temu rotorowi pełnemu i obrotom 1000na wałku osiąga się lepsze sprasowanie zielonki i dzięki temu wchodzi dużo więcej, wiem, bo dwa sezony były opie przyczepki użytkowane razem i grabiąc takie same wałki na łące ja nową przyczepką zbierałam wałek i resztę z drugiego co tata nie wzioł zaś tata starą pottingerką jakieś 4/10 wałka tylko upchał i to się czasami zdarzało że klape mu wysadziło:P
Sprzedam:

#10 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 20 luty 2010 - 21:50

rotor czy łańcuch 1 rotor
2 grzebięń poczwórny sterowany jakby korbowodami na mimośrodzie
3 grzebień poczwórny sterowany rolkami
4 jeden grzebień podzielony na 5 części
5 grzebień na łańcuchu

Moja klasyfikacja rotor najlepszy równomierna praca i brak elementów ruchomych, potem grzebień poczwórny (tzn po 4 sztuki) posiadam taki typ (kemperkę tak jak 2 która myślę że jest lepsza niż 3 która jeździ w prowadnicy z blachy) praca równomierna czuć tylko jak pracuje przy bardzo małej prędkości WOM i przy braku materiału. Grzebień podzielony na 5 części równomierna praca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 20 luty 2010 - 22:09

rotor czy łańcuch system w którym grzebienie zamocowane są na łańcuchy nie służy do cięcia a jedynie do odbierania materiału z elementu tnącego ( z reguły pełen rotor) i podawania go do komory przyczepy
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#12 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 20 luty 2010 - 22:31

rotor czy łańcuch @chłop z mazur widziałem już kilka przyczep samozbierających i w żadnej z pełnym rotorem nie było żadnego podajnika łańcuchowego...
@sebe1033 ten Twój link to nie jest chyba pełen rotor... on jest jakiś przedzielony na środku Dodany obrazek tak wygląda pełen rotor:P
Sprzedam:

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2010 - 22:41

rotor czy łańcuch

1 rotor
2 grzebięń poczwórny sterowany jakby korbowodami na mimośrodzie
3 grzebień poczwórny sterowany rolkami
4 jeden grzebień podzielony na 5 części
5 grzebień na łańcuchu

Moja klasyfikacja rotor najlepszy równomierna praca i brak elementów ruchomych, potem grzebień poczwórny (tzn po 4 sztuki) posiadam taki typ (kemperkę tak jak 2 która myślę że jest lepsza niż 3 która jeździ w prowadnicy z blachy) praca równomierna czuć tylko jak pracuje przy bardzo małej prędkości WOM i przy braku materiału. Grzebień podzielony na 5 części równomierna praca

Ja bym zamienił 2 z 4 punktem. Poza tym nie 5 a 6 części ma ten grzebień.

bullet_black.png

#14 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 20 luty 2010 - 23:07

rotor czy łańcuch @ Adrianos a w takim razie co jest w tej przyczepie ?
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2010 - 23:27

rotor czy łańcuch Ja chyba tako oglądałem ale stwierdziłem ze do 3512 będzie za duża i nie ma możliwości przypięcia na dolny zaczep.
I tamta miała właśnie pełen rotor a dalej łańcuchy podające. Nie pamiętam jaki to oglądałem model ale na pewno KRONE

bullet_black.png

#16 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 21 luty 2010 - 08:52

rotor czy łańcuch Adrianos ten rotor jest w kształcie V innego nie znalazłem
chłop z mazur (te same woj co ja ;[ ) rzeczywiśćie tu jest rotor takiej nie widziałem

Andrzej jednak klasyfikacja jest brana tagże pod względem wydajnośći

#17 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 21 luty 2010 - 11:35

rotor czy łańcuch

@ Adrianos a w takim razie co jest w tej przyczepie ?

no rzeczywiście to rotor pełny, a z tyłu podajnik na łąńcuch, pierwszy raz coś takiego widze... może dlatego że nigdy na krone nie stawialiśmy zawsze pottinger lub claas
Sprzedam:

#18 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 21 luty 2010 - 12:57

rotor czy łańcuch

system w którym grzebienie zamocowane są na łańcuchy nie służy do cięcia a jedynie do odbierania materiału z elementu tnącego ( z reguły pełen rotor) i podawania go do komory przyczepy

Kolego no nie wiem ja w mojej przyczepie FAHR mam właśnie grzebienie na łańcuchach i posiada 24 norze tnące i wcale nie ma w niej rotora.
Ale rusza ciągnikiem kiedy jest całkiem pełna i jeszcze dobijam na mokrym terenie to 1014 cały podskakuje

#19 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 21 luty 2010 - 13:42

rotor czy łańcuch "rzucanie" ciągnikiem występuje we wszystkich rodzajach przeniesienia trawy prócz rotoru pełnego... takie są moje doświadczenia
@mariusz19890807 o jaką przyczepę Ci chodzi, z czym ma pracować i na jakim areale?? jeżeli masz ciągnik ok 80koni to najlepsza będzie claas sprint 330s ładnie zbiera i rozrzuca na pryzmie, idealna przyczepka na jakieś 30-40ha
Sprzedam:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Farmer2222

Farmer2222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 01 maj 2010 - 22:44

rotor czy łańcuch Jakie przyczepy są lepsze te w których podajnik masy pracuje na łańcuchu czy na rotorze?proszę o opinie