Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gryka i opryski które można w niej zastosowac

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 27 czerwiec 2007 - 13:50

Gryka i opryski które można w niej zastosowac Jaki oprysk stosować na chwasty w gryce? Na pewno nie można stosować takiego jak na zwykłe zboża. Jest w ogóle taki oprysk?
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gryka i opryski które można w niej zastosowac Dzisiaj, 19:00
  •  

#2 Share kuba99

kuba99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 lipiec 2007 - 22:10

Gryka i opryski które można w niej zastosowac afalon i pochodne linuronu nie powinny zaszkodzić w niskich dawkach.Ja opryskalem łubin Linurexem w dawce 1l/ha i powschodziło b. dużo samosiewów gryki /zeszłorocznej/.
Na jednoliścienne Fusilade i podobne.
Pewnie jesienią będziesz się zastanawiał czym zdesykować.Nie szukaj żadnych Reglone czy Harvade.
Zwykły glifosat jest dużo tańszy,a pozbędziesz się przy okazji uciążliwych chwastów,w tym perzu.
sorry,nie wspomniałem,że afalon tylko bezpośrednio po siewie.Jak posialeś parę dni temu to już po ptokach :( .

#3 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 20:35

Gryka i opryski które można w niej zastosowac No tak ale jak zrandapujesz to nasiona nie będą nadawały się do siewu, bo spadnie im kiełkowanie, więc lepiej kawałek zostawić na materiał siewnyy bez randapowania. Ja w zeszłym roku połowę potrtaktowałem randapem a połowę Harvade, i oczywiście randap jest lepszy, ale bardziej byłem zadowolony z efektu po Harvade. Co do innych opryskow to nic nie jest zarejestrowane, ale jak pogooglujesz to znajdziesz zalecenia naukowców z Puław apropo oprysków, ich wyniki kiedyś podawałem na forum ppr-u, jak znajdę plik zdanymi to je też tu umieszczę.
a

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 09:47

sorry,nie wspomniałem,że afalon tylko bezpośrednio po siewie.Jak posialeś parę dni temu to już po ptokach B) .

trochę bezsensy. Skoro stosujesz przedwschodowo więc można po prostu pojechać jakimś glifosatem - działa tylko kontaktowo i nie zaszkodzi absolutnie żadnej uprawie, a walnie wszystko co na wierzchu (dawka ok 2,5 Randupu myślę ze wystarczy). U nas tak robimy na przykład w burakach czy ogórecznik+kminek

#5 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 01 maj 2010 - 20:26

Gryka i opryski które można w niej zastosowac Podpowiedzcie mi jakie srodki ochrony roślin moge zastowac w gryce powschodowo aby wytępic głuchy owies w niej!!

Prosze pomóżcie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#6 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 05 maj 2010 - 16:42

Gryka i opryski które można w niej zastosowac karzdy środek na jednolyśćenne gryka to rodzina rdesowatych

#7 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 13 maj 2010 - 21:03

Gryka i opryski które można w niej zastosowac Z tego co sie dowiedzialem od producentow to na gryke nie ma rzadnego środka ochrony roslin. ;/

#8 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 14 maj 2010 - 18:13

Gryka i opryski które można w niej zastosowac gryka to roślina która jak wzejdzie to rośnie bardzo szybko i doskonale radzi sobie z większością chwastów ,można ją opryskać bezpośrednio przed wschodem chwastoksem ekstra -0,8li na ha .

#9 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 14 maj 2010 - 18:51

Gryka i opryski które można w niej zastosowac Ale widzisz ja sie ziela nie boje, tylko chodzi mi o walke z głuchym ;/ Ale to juz niewazne.
Gryka posiana juz/

#10 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 11 grudzień 2010 - 12:05

Gryka i opryski które można w niej zastosowac dobrze odżywiona gryka powinna nie dać szans rozwoju dla głuchego owsa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1675 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 20:25

Gryka i opryski które można w niej zastosowac owies można zwalczać wszelakimi gramicydami, tylko w minimalnej dawce,
co do innych środków ja zawsze przed wschodami stosowałem chwastox, za rok spróbuje 0,3 afalonu.

#12 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:32

Gryka i opryski które można w niej zastosowac tak jak kolega wyżej pisze.póki co to nie ma zarejestrowanych żadnych środków na dwuliścienne bo nikomu sie nie opłaca tego robić.u mnie największym problemem na lepszych ziemiach w gryce stanowi komosa biała(lebioda)i ostrożeń czasami.

#13 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1675 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 23:34

tak jak kolega wyżej pisze.póki co to nie ma zarejestrowanych żadnych środków na dwuliścienne bo nikomu sie nie opłaca tego robić.u mnie największym problemem na lepszych ziemiach w gryce stanowi komosa biała(lebioda)i ostrożeń czasami.

ja do tej listy dopisał bym jeszcze rdesty i chwastnicę

#14 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 21:41

Gryka i opryski które można w niej zastosowac to już zależy od stanowiska ,sprawa indywidualna

#15 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 00:57

Gryka i opryski które można w niej zastosowac u mnie w tym roku jeszcze trafiała się włośnica zielona.

#16 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1675 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 09:53

Gryka i opryski które można w niej zastosowac a ja w tym roku z 11 ha zebrałem 70 arów, reszta pod pług, chwasty były w pas, zaraz po wysiewie spadł ulewny deszcz i rośliny nie mogły się przebić przez skorupę jaka się wytworzyła, aż płakać sie chciało

#17 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 12:44

Gryka i opryski które można w niej zastosowac Nie chwalą♦c się ale w tym roku gryka była u mnie piekna!! 2,5t z hektara to był mój rekordowy plon, sposób na owsice też już znalazłem. Gryka miała jakieś 150cm i wyższa no i załatwiłem 80 pasiek, częśc gryki mniej wiecej 20% sie osypała bo ją wyłożyło na koniec.

#18 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1675 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 17:33

Gryka i opryski które można w niej zastosowac uprawiam grykę już kilka ładnych lat, moi rodzice i dziadkowie już kilkadziesiąt, znajomi i sąsiedzi też dużo i od dawna i nie słyszałem aby ktoś zebrał więcej niż 2 tony z ha, miałem ule na polu itp, mój rekord to 1,6 z ha, myślę że 2 jest realne ale nie więcej

#19 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 21:57

Gryka i opryski które można w niej zastosowac oj kolego zdziwił byś sie można nawet i 3 tony wyciągnąć ale to w idealnych warunkach ja nie raz miałem prawie 2 tony ale nie średnio tylko z jakiegoś pola moja średnia to ok. 1,4 do 1,6 tony a w tym roku przez ulewy to na niektórych polach to 400 kg. zebrałem no a najwięcej to 1,2 tony,cóż taki był rok na grykę kijowy i chociaż ule miałem to było pełno pustych orzeszków .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 08:56

Gryka i opryski które można w niej zastosowac pszczoły są ważne bo kwiatki kwitną krótko chyba tylko 1 dzień :unsure: