Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 80KM

22 odpowiedzi na ten temat

#21 Share SuwalkiOK

SuwalkiOK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 13:40

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 80KM U mnie MTZ spokojnie se dawał rade z CLAAS Sprint 330 S i to w średnio górzystym terenie. Polecam Claasa lub Mengele oczywiście na tandemie, noże, łamany dyszel i wałki dozujące i najlepiej z hydraulicznym posuwem taśmy. Za 12 tyś zł można już coś fajnego trafić z lat 80.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 80KM Dzisiaj, 03:14
  •  

#22 Share hodowcamlody

hodowcamlody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i hodowla bydła

Napisany 22 czerwiec 2014 - 10:42

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 80KM Doradzi ktoś bo kompletnie się nie znam a chciałbym przejść z prasy na przyczepę, na przyczepę mógłbym dać maksymalnie 18-20 tys. Aktualnie zbieram około 100t zielonki + trochę suchego. Ciągnikiem jakim dysponuję to Massey Ferguson 3050 (71 KM, 4x4, posiada ładowacz czołowy, więc nie wiem jak rozwiązać sprawę formowania pryzmy) oprócz tego mam Ursusa C-360 i Massey Fergusona 235. Na jeden pokos zbieram 60-70t, teren u mnie górzysty niestety, powierzchnia łąk 30 ar-1 ha, nieduże ale większe już są dzierżawione, w przyszłości dojdzie parę ha ale na razie szkoła itd. Chciałbym żeby zbiór sianokiszonki przebiegał bez jak najmniejszych komplikacji, zależy mi na tym żeby zebrać szybko (żeby ciągnik dawał radę jeśli chodzi o uciąg i żeby podbierak się w ogóle nie zapychał *ważne), trawa była dobrze pocięta (ułatwi to wybieranie jak i formowanie pryzmy) i aby obyło się bez awarii bo nie ma nic bardziej denerwującego niż zjazd z pola i naprawianie. Swego czasu daleki znajomy mi mówił że jak brać przyczepę to tylko z ciągniętym podbierakiem że niby w ogóle się nie zapycha, co wy na to, prędkość zbioru też jest ważna. Pomoże ktoś? Jak rozpatrywać te wszystkie oznaczenia? Wstępnie pod uwagę wziąłem marki takie jak Krone, Claas, Mengele.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 16 październik 2014 - 21:19

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 80KM

krone ma bardzo dobre przyczepy, polecam zakup turbo5000 mf powinien sobie z nia dawac rade, c360 ugniatanie i mf235 grabienie do walkow, robota powinna płynnie isc.