Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 640 problem

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share leman

leman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 23:02

Renault 640 problem Witam
Posiadam ciągnik renault ares 640 od jakiegoś czasu ciągnik zaczął szarpać podczas ruszania i zapala się kontrolka od poziomu oleju w skrzyni (olej oczywiście jest w normie). Na zimnym oleju wszystko ok, szarpie dopiero po nagrzaniu.(tylni most po nagrzaniu po całym dniu pracy "parzy w ręce"). Szarpanie zmniejsza się na wyższych obrotach silnika. Na niskich obrotach wspomaganie również jest mniej wydajne (ciężej się kręci niż na wyższych obrotach). Oleje i filtry oryginalne wymienione 2 tygodnie temu. Moje 1 podejrzenie padło na pompę olejową choć wyczytałem na forach coś o zacięciu się jakiegoś zaworu. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 640 problem Dzisiaj, 09:36
  •  

#2 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 01 maj 2010 - 12:25

Renault 640 problem A przed wymianą oleju też był taki problem??
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#3 Share leman

leman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 maj 2010 - 20:51

Renault 640 problem Tak, problem stopniowo się nasilał wiec postanowiłem wymienić olej i wszystkie filtry jednak to nic nie pomogło. Ostatnio jest coraz gorzej oprócz szarpania przy ruszaniu, podczas zmiany biegu ciągnik nie jedzie,zachowuje się tak jak by sprzęgło ciągle było wciśnięte lub był na luzie. Co ciekawe po załączeniu przedniego napędu szarpanie znika i kontrolka zapala się sporadycznie. To wszystkie objawy jakie zauważyłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share leman

leman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 13:47

Renault 640 problem Witam Problem który opisałem stopniowo się nasila. Pomoże ktoś???

Edytowany przez leman, 11 lipiec 2011 - 13:48.

#5 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 17:01

Renault 640 problem Niski poziom oleju pewnie to tak będzie robić .
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share leman

leman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 15:40

Renault 640 problem Problem rozwiazany przyczyną szarpania był nieszczelny układ hydrauliczny. Zuzyte okazały się uszczelniacze na wałku w koszu napędowym. Do wymiany poszedł cały wałek oraz tarczki w koszu od napędu. Pompa równiez nie trzymała odpowiedniego ciśnienia i również została zastąpiona nową - koszty całkowiete naprawy niestety dość wysokie ale obecnia z ciągnikiem nie ma problemu