Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciężka sytuacja na wsi

95 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 04 maj 2010 - 20:11

Ciężka sytuacja na wsi jak wiesz o co chodzi i masz zysk z 20-40 ha to jak bedziesz mial 100-200 ha to tez bedziesz mial zsk tylko pomnozony takie jest moje zdanie
bo jak masz zarobku np. 1000 zl z ha to jak masz 20 ha to zarabiasz 20000 a jak masz 200 ha to zarabiasz 200000 zl rocznie proste i logiczne mysenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciężka sytuacja na wsi Dzisiaj, 17:17
  •  

#62 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 maj 2010 - 20:17

Ciężka sytuacja na wsi jak ktoś ma te 200 ha na własność i w miarę usprzętowione gospodarstwo zgoda, ale jak mamy się nastawiać na powiększanie i z tych 30ha dokupić ziemi postawić dużą oborę bo tylko taki słuszny typ gospodarstwa będzie miał prawo bytu, to na starcie się pogrążyć można na amen :)

#63 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 04 maj 2010 - 20:20

Ciężka sytuacja na wsi No niby tak nawet by to lepiej wyglądało bo im większe gospodarstwo tym mniejsze koszty obrobienia 1ha, z tym mały szczegółem że chodując zboże to nie wiem czy przy takich cenach jakie sa obecnie to można mówić o jakim kolwiek zysku.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 04 maj 2010 - 20:22

Ciężka sytuacja na wsi wiadomo ze odrazu w ciagu roku nie kupisz 150 ha i obory nie postawisz
ale z roku na rok jak bedzie przybywalo po kilkanascie ha to nie bedzie problemu a najlepiej rok dzierzawy i kupno pola

i kto kaze ci jakies obory czy chlewnie stawiac u mnie kto ma ok 40-60 ha to zadnej hodowlii nie ma bo po co chodzic caly rok i gnoj wyrzucac za darmo

#65 Share fart23

fart23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 maj 2010 - 20:29

Ciężka sytuacja na wsi czemu nie bierzemy przykładu z zachody gdzie spółdzielnie i inne zrzeszenia rolników mają się bardzo dobrze??? nie od dziś wiadomo że w kupie siła. a my co??? każdy sam sobie. takie zrzeszenia oprócz zalet czysto handlowych mają też inna zalety, np.siłę oddziaływania, lobbing, a taki pojedynczy rolnik to g.. może

#66 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 maj 2010 - 17:07

Ciężka sytuacja na wsi

jak wiesz o co chodzi i masz zysk z 20-40 ha to jak bedziesz mial 100-200 ha to tez bedziesz mial zsk tylko pomnozony takie jest moje zdanie
bo jak masz zarobku np. 1000 zl z ha to jak masz 20 ha to zarabiasz 20000 a jak masz 200 ha to zarabiasz 200000 zl rocznie proste i logiczne mysenie

Oczywiście że masz rację z powielaniem zysku przez każdy hektar,zapomniałeś jednak napisać że powielanie dotyczy także straty.
I w tym drugim wypadku wygenerowana strata w małym gospodarstwie może być zrekompensowana dodatkową pracą najemną właściciela gospodarstwa. W wypadku gospodarstwa kilkusethektarowego takiej możliwości nie, gdyż straty przewyższają możliwości zarobkowe.

#67 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 maj 2010 - 18:50

Ciężka sytuacja na wsi Trudno się mówi w takim przypadku ale jeśli chodzi o jakieś klęski to ubezpieczenia są
a jak nie to najwyżej jakiś kredyt i przeżyjesz. Ale zawsze przecież na czymś jest zysk

#68 Share fart23

fart23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 maj 2010 - 20:14

Ciężka sytuacja na wsi w/g mnie najważniejsza rzecz to specjalizacja, robić jedno a dobrze. Nie jest ważna ilość ha ale skala produkcji i najlepsze (maksymalizacja)tego co się posiada (sprzęt ziemia). Ale faktem jest że na wsi jest ciężko, sytuacja nie jest za ciekawa. Ja póki co dokładam z wypłaty (ale na razie zaczynam dopiero gospodarzyć, a startuje w zasadzie od zera), ale taki co żyje tylko z gospodarstwa to z czego ma dołożyć???? Może za "x" lat będzie tak że wyżyję z samej gospodarki????? Raczej wątpię, aczkolwiek marzenia nic nie kosztują. :)

#69 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 maj 2010 - 20:18

Ciężka sytuacja na wsi No właśnie jak się ma tylko gospodarstwo i nigdzie nie pracuje to jest proste i logiczne ze się nie dokłada bo niby z czego wiec jak można mówić ze są same straty ???

#70 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 maj 2010 - 20:37

Ciężka sytuacja na wsi

Trudno się mówi w takim przypadku ale jeśli chodzi o jakieś klęski to ubezpieczenia są
a jak nie to najwyżej jakiś kredyt i przeżyjesz. Ale zawsze przecież na czymś jest zysk

Niestety,na dzień dzisiejszy trudno ubezpieczyć klęskę niskiej ceny,A jak wielu z nas wie,jest ona gorsza od suszy,gradu,nieurodzaju i większości plag egipskich :)
Nie widzę możliwości wygenerowania zysków sprzedając zboże paszowe poniżej 40 zł/q i prowadząc produkcję na glebie 5-6 kl.Na glebach tych klas występują oczywiste trudności z produkcją buraka cukrowego,rzepaku bądz pszenicy, a ceny żyta,owsa i pszenżyta powalają na kolana najstarszych indian z plemienia rolników,plony tych zbóż na piaskowych"czarnoziemach" to często 3t przy sprzyjającej pogodzie.
Co do kredytu,to jeśli znam życie,a wydaje mi się że tak,to zwiększa on koszty o prowizję i odsetki oraz konieczność sprzedaży zboża w terminach nie zawsze korzystnych cenowo.Przeżarcie kredytu na cele bytowe jest samobójstwem ekonomicznym i szkoda prądu by to wyjaśniać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share bongle

bongle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 05 maj 2010 - 20:43

Ciężka sytuacja na wsi

no wlasnie jak sie ma tylko gospodarstwo i nigdzie nie pracuje to jest proste i logiczne ze sie nie doklada bo niby z czego wiec jak mozna mowic ze sa same straty ???

Co roku każdy ciągnik, maszyna, budynek traci na wartości,jeśli nic nie remontowałeś nic nie dokupiłeś ani nie odłożyłeś gotówki to znaczy "przejadasz" swój majątek.

#72 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 maj 2010 - 20:43

Ciężka sytuacja na wsi Masz racje
Na glebach IV . V i VI klasy nie ma co się porywać z motyka na słonce o tych nie pomyślałem bo chodziło mi o sytuacje ma noim teranie gdzie gleby są II i III klasy
mogę siec wszystko i zawsze na czymś jest zysk. I może dlatego nie jest tak źle

#73 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 maj 2010 - 20:47

Ciężka sytuacja na wsi Tylko gleby 5-6 klasy to ok. połowa gruntów :)

#74 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 maj 2010 - 20:48

Ciężka sytuacja na wsi

Co roku każdy ciągnik, maszyna, budynek traci na wartości, jeśli nic nie remontowałeś nic nie dokupiłeś ani nie odłożyłeś gotówki to znaczy "przejadasz" swój majątek.

A czy ja coś powiedziałem żeby nie remontować nic i nie kupować maszyn
ja prawie wszystkie pieniądze wydaje na remonty maszyn i kupno maszyn
w tamtym roku np. w tamtym roku kupiłem sobie grubera do zetora w grudniu kopiłem nowego pronara do tego plug agregat i bronę talerzowa
W tym roku planuje kupić 15 ha pola i wały uprawowe opryskiwacz za 70 tyz zl i nowy ciągnik pomocniczy wiec chyba nie przejadam swojego majątku

#75 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 maj 2010 - 20:51

Ciężka sytuacja na wsi No może nie połowa,ale tych 1-3kl. nie ma aż tak dużo http://www.zgapa.pl/...ferat_3863.html

#76 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 maj 2010 - 20:52

Ciężka sytuacja na wsi

Tylko gleby 5-6 klasy to ok. połowa gruntów :)

Na klasy gleb to już raczej nie da się nic zrobić
Po prostu zależy kto gdzie mieszka i trzeba sie z tym pogodzić ja tez bym chciał mieszkać 100 km dalej bliżej Wrocławia na czarnoziemiach ale jest jak jest i trzeba pozytywnie patrzeć w przyszłość bo narzekanie nic nie da

#77 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 maj 2010 - 20:54

Ciężka sytuacja na wsi Ja bym wolał na 6 kl, ale w granicach aglomeracyjnych takiego miasta jak np.Wrocław. :) ewentualnie pierwsza wioska przed :) i tez 6 kl.

#78 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 maj 2010 - 20:59

Ciężka sytuacja na wsi Jeszcze najlepiej ze złożem ropy albo złota albo w miejscu pod bardzo dużo inwestycje ???? I wygrać przy okazji w lotto parę milionów :) :) :) :)

#79 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 maj 2010 - 21:02

Ciężka sytuacja na wsi A po co ci Lotto, mając np. 20 ha w granicach Wrocławia? M2 ziemi kosztuje tu nie mniej jak 200zł co przy gospodarstwie 20 ha daje 40 mln zł :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 maj 2010 - 21:06

Ciężka sytuacja na wsi Jakieś drobne zawsze by się przydały :) :)