jarekOS

zetor 16145 turbo- raz odpala, raz nie od czego to zalezy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarekOS    0

Witam, mam pytano, moze ktos wie co moze byc przyczyna tego ciagnika?. Stoi pare dni nie odpalany. Odpalam go cyk, i zapalił, pochodzi z minute, zgasze go, i juz kreci ale nie chce zapalic(odpowieczony jest oczywiscie), przestawałem zapłon ale i to nie pomogło, akumulatory sa nowe, wezne go pozniej za zaciag zapali odrazu, podziłą z dwie, trzy godziny w pracy rolej, zgasze go w przerwach na jakąs godzinke moze dłiuzej i odpali. Na drugi dzień sytułacja sie powtarza? Z gory dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

a ma siłę kręcić ? może rozrusznik na tulejkach ma luz i łapie do stojanu miałem tak kiedyś w innym ciągniku że jak rozgrzany to po zgaszeniu nie chciał się przełamać winą był rozrusznik a jak ostygł z godzine to kręcił :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

może tak dla ścisłości >> nie pali w sensie kręci ale złapać nie może czy wogóle nie kręci lub wolno kręci za wolno by mógł złapać*


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekOS    0

może tak dla ścisłości >> nie pali w sensie kręci ale złapać nie może czy wogóle nie kręci lub wolno kręci za wolno by mógł złapać*

 

 

 

kreci normalnie ale nie chce załapac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

gdzieś łapie powietrze,zapowietrza się, może zaworek zwrotny jest do d..., albo jakiś syf podlazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Sparwdz układ paliwowy i zaworki w pompce paliwowej. Dymi jakoś szczególnie?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

koledzy może to nie na temat ale jest pytanko ,chodzi o pompę układu hydrałlicznego :a więc krenci się kołami strasznie cięszko więc postanowiłem zobaczyć serwo serwo było ok poza tym że łożysko i uszczelniacze do wymiany zrobiłem to i nic nie dało więc postanowiłem wyciągnąć pompę hydrałliczną okazuje się że pompa była pęknięta na płu znaczy wkład pompy i teraz ile nowa taka pompa kosztuje lub po regeneracji ?? :rolleyes:


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekOS    0

Sparwdz układ paliwowy i zaworki w pompce paliwowej. Dymi jakoś szczególnie?

 

 

 

wcale nie dymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Weźcie coś pod powiecie z tom pompom plis :rolleyes:


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Witam, mam pytano, moze ktos wie co moze byc przyczyna tego ciagnika?. Stoi pare dni nie odpalany. Odpalam go cyk, i zapalił, pochodzi z minute, zgasze go, i juz kreci ale nie chce zapalic(odpowieczony jest oczywiscie), przestawałem zapłon ale i to nie pomogło, akumulatory sa nowe, wezne go pozniej za zaciag zapali odrazu, podziłą z dwie, trzy godziny w pracy rolej, zgasze go w przerwach na jakąs godzinke moze dłiuzej i odpali. Na drugi dzień sytułacja sie powtarza? Z gory dzieki:)

zobacz wtryski cisnienie i takie tam ja tak zrobiłem i okazało sie że wtryski do wymiany :rolleyes:


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bialy8011
      Witam, patrzcie no Panowie co to się zrobiło. Pacjent to Zetor 8011. Ktoś wie jaka przyczyna że z oleju się takie mleko zrobiło we filtrze?

    • Przez Rzepakowiec
      Witam, kupiłem na wiosnę zetora 8145 sprowadzonego z finladii. Na oględzinach wydawało się, że wszystko w porządku chodził równo, ładnie palił pojeździłem trochę wszystko w porządku. Ciśnienie oleju w silniku też ok, przepracował 40mtg i zauważyłem, że ciśnienie na obrotach jalowych spada na około 0,6 0,8 bara. W dodatku z odmy wydobywa się biały dym. Mam jeszcze 9ha do orki oraz uprawy po kukurydzy, więc będę musiał tak robić. Jakieś pomysły co to może być? Na wysokich obrotach ciśnienie jest ponad 2,5. 
    • Przez Papkin
      Kolejny raz problem z Zetorem. Ciągnik zgasł sam z siebie, zacząłem podejrzewać układ paliwowy. Wymieniłem filtry, wyczyściłem odstojnik,odpowietrzylem,dalej nie chciał odpalić. Następnie wyjąłem pompę paliwa i wtryski. Diagnoza zatarta pompa. Zamontowałem pompę po regeneracji i wtryski,odpowietrzylem,pompa podaje paliwo, ciągnik dalej nie chce odpalić. Raczej odpada problem z elektryką już wszystkie przewody sprawdziłem i poczyscilem. Rozrusznik na chwilę obecną u elektryka do sprawdzenia. Plak nie pomaga. Próbowałem też z przesuwaniem pompy w stronę bloku i na zewnątrz. Ma ktoś jakieś pomysły?
       
    • Przez lukasz021086
      Witam. Leci mi olej z pompy wtryskowej. Prawdopodobnie od strony silnika. Ma ktoś pomysł co mogło się stać? 
    • Przez Rzepakowiec
      Cześć, wczoraj przeprowadzałem pierwszą grubszą robotę kupionym na wiosnę 8145. Talerzowalem i kiedy silnik się porządnie nagrzał to ciśnienie spadło do 0,8 na 800 obr/min, przy wyższych obrotach jest ponad 2. Z kolei na zimnym wynosi 4,5 na 800 obr. Wiem, że wraz z nagrzaniem ciśnienie spada, ale czy te 0,8 to nie jest trochę przymało? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj