Zaloguj się, aby obserwować  
Piotrekkk

Jaki Niski Ciągnik do obory

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653

Moje informacje na temat spalanie pochodzą od właścicieli tych ciagników no ale oni pewnie też nie wiedzą ile palą ich ciągniki, ktoś za nich tankuje. Po drugie jesli jest o jakimś sprzęcie powszechna opinia to coś w tym jest, czemu nikt nie mówi że deutz czy fendt duzo pali. W tym przypadku powód do zazdrości jest wiele większy niz w przypadku zetora.

Odnosnie osi porównałem promień skrętu dla ciagników z lat 93-97. Może w nowszych modelach była lepsza oś ale wtedy robili juz mf 42xx i tu juz porównania się kończą. Zreszta ktos kilka postów wyzej napisał że jest mało zwrotny.

Przejżycie oferty i zobaczcie ile zetorów zalega w ogłoszeniach (ile handlarze tego mają)a ile jest mf 390 lub 375 do sprzedania i jak szybko schodzą podobnie jest zresztą z mf 42xx.

Jesli ktos posiada zetora od kilkunastu lat poprostu sie przyzwyczajł.

Ursus 5714 będzie napewno lepszym wyborem niz zetor.

 

do tej dyskusji swojej baci nie mieszaj ona może na zetorach się nie zna ale pewnie ma inną wiedzę, której ty nie maszz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

no tak twój stary trup z zachodu lepszy od paro letniego zetorka. OJ... jak cię będzie stać na niego to dopiero gadaj. o dziwo te zalegające zetory trzymają się w cenie. dziś siałem kukurydzę u kuzyna który od paru lat ma zetora 5320 i od 2 lat ma jakieś same 80km z początków lat 90tych i ma już go dość tego (jakże wyprzedzającego technicznie wschodnie marki) cuda i pluje sobie w brodę że wtedy nie kupił niezwrotnego, dużo palącego zetora 7745 (poprzednika 6340). nie masz porównania to nie wiesz... osobiście to wolę kupić tani nowy ciągnik zacofany technicznie niż jakiś "cud techniki" wyciągnięty z pokrzyw i przywieziony do polski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Hubertuss-pokaż mi chociaż jedną rzecz w której NOWY Ursus 5714 góruje nad starym 7745-już wiem-pewnie spalaniem-i tu przyznam Ci rację-niezależne instytuty badawcze po wielu testach orzekły że to prawda-faktycznie Ursus łatwiej się pali niż Zetor biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem po co te wywyody na co mnie stac a na co nie. Czy to próba dowartościowania się czy może flustracja? Dyskusje o tym co kto w domu ma i na co kogo stac są na poziomie szkoły podstawowej.U mnie mf jest najstarszy reszta bus i osobówki sa od 2005 w góre. Proponuje więcej dystansu do siebie i życia ja podałem wiele argumentów wy piszecie że zetor najlepszy i juz. Co do nowego ciągnika byc może nie kupie go teraz nie wiem jak już wyżej pisałem u mnie w domu każdy ma pracę rola jest najmniej dochodowa z tego wszystkiego więc zastanawiamy się czy nie oddac ziemi w dzierżawe i dopłaty brać tylko. Z finansami nie ma żadnego problemu dzisiaj mógł bym kupic nowego zetora i to bez dopłat unijnych tylko czy ma to sens ekonomiczny przy tych cenach płodów rolnych.

W Polsce kiedyś zrobiono badania wyszło z nich, że co prawda czytać umieją prawie wszyscy ale problem ze zrozumieniem czytanego tekstu ma wielu. Postaram się więc jeszcze jaśniej napisać.

Po pierwsze pisząc swoje posty zaznaczyłem że porównuje ciagniki z podobnych lat produkcji więc i zetor bedzie stary i mf podobnie rzecz ma się do stanu i ta i ta marka może byc w różnym stanie. Nie interesuje mnie czy ktoś kupil same czy mu się popsuło bo o tym ciagniku nie pisałem.

Jeśli ciagniki bez cudów techniki sa takie dobre po co ludzie chcą ehr klime czy półbiegi i kazdy targuje sie o to u dealera jak tylko może? Zapytam jeszcze raz po co ten cały postep na świecie?

Usrus bedzie lepszym wyborem od zetora dlatego ze poprostu jest niższy i zmiesci się do obory. Pozatym jak juz jeden z użytkowników napisał zetor jest mało zwrotny w obejściu. Tetsty o tym co lepiej sie pali pozostawiam bez komentarza swoje wypowiedzi traktuje powaznie.

Na koniec dodam że jeżdże swojm mf już 3 czy 4 lata i nic sie nie dzieje tylko paliwo leje i olej wymieniam zero problemów. Dodam że ciągnik kupiłem przez telefon. Wiele zetorów na polskim rynku też pochodzi z importu z zachodu czy to też są trupy wyciągnięte z pokrzyw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

no właśnie dyskusja zeszła na nieco inny temat.. no i się tak nie spinaj bo ci żyłka pęknie :) "fanie zetorów" hihi

@Piotrekkk jeżeli jesteś zadowolony z zetorów to możesz poszukać jakiegoś w wersji cabrio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja tam do tego podchodze na luzie podaje argumenty a inni się bulwersują. Moze jeszcze jakies konkrety w tej sprawie macie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No nie wiem kto tu na luzie podchodzi a kto się bulwersuje biggrin.gif -przecież napisałem że z faktami kopać się nie będę (a tekst o spalaniu gdzieś Ci znikł laugh.gif ),dalej-kto tu pisze o tym na co kogo stać czy nie ?-cześć i chwała Tobie że Cię stać,stać więc i zapewne na ewentualny remont owego MF-a zauważ więc że ludzie kupują Zetory właśnie z powodu (o czym już napomknąłem) ewentualnych kosztów remontu,polecasz też Ursusa-z prostej jak piszesz przyczyny-wysokości,Zetora zaś ganisz za zwrotność-to może pochwaliłbyś się też zwrotnością owego Ursusa ?-powiem Ci-jest tragiczna,skrzynia to jakieś nieporozumienie-jeżeli już coś chwalimy lub ganimy to może by tak do końca ?

Reasumując :

1 miejsce w tym rankingu to MF (tyle że testy DLG wskazywałyby na sporawe zużycie paliwa)

2 miejsce przyznałbym jednak Zetorowi bo oprócz górowania wzrostem biggrin.gif (szczerze mówiąc to chyba maleńka różnica jest) góruje zdecydowanie nad Ursusem -żeby nie być gołosłownym (lepsza skrzynia,kabina,ergonomia-i co nie bez znaczenia żywotne bydlę jest)

3-Ursus (wzrost i ponoć oszczędny silnik)

PS.Popatrzyłem sobie na ceny tego MF-a jednak są sporo wyższe niż Zetora.Co do czytania ze zrozumieniem to uwierz mi na słowo-potrafię biggrin.gif -a że czasami troszkę odbiegnę od tematu-no cóż myślę że forum robi się wtedy trochę barwniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

i fakt faktami musi być coś w tych zetorach skoro ich tak bronią :) uwierz że nic do tego mf-a nie mam(co już sugerowałem dawno temu) ale nie wjeżdża się na coś o czym się tylko wie z plotek i suchych testów.. daj boże aby ci chodził jak najlepiej i abyś był dalej tak z niego zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj